CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 15 Čer 2024 23:20

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 103 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: řízky mučenek
OdeslatNapsal: 01 Čer 2006 09:38 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 29 Pro 2005 17:46
Příspěvky: 20
Bydliště: Žatec
Ahoj, řízky se ujaly a mají již kolem 50 cm liány.
Nchtěl jsem se ozývat dříve, dokud si nebudu jistý kvalitou.
Kolik jich chceš a kde a kdy se potkáme. jak jsem psal, jezdím Žatec - Praha a dál. Mohu to vzít přes začátek teplické dálnice u Lovosic.
Lumír


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 01 Čer 2006 13:25 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Posílám aktuální toto své p. edulis - je venku na jižní straně domu už od dubna, první květ rozkvetl ještě doma začátkem dubna :wink:
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 01 Čer 2006 14:34 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Neštvěte mě s těmi květy u edulisky :evil: :P . Já mám edulisku ( z dubna 2004) v kanceláři, několikrát jsem ji během jejich dvou let seřezal, letos v březnu přesadil do většího a zase nic. Roste , tak že má znovu asi víc jak čtyři metry , několik rozvětvení, ale pořád jenom listy, listy a listy. Mám ještě jednu, tak ji dám taky ven. Ta co jsem loni letnil, mi na rozdíl od domácího mazlíčka zimu nepřežila. Ale risknu to ještě jednou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 01 Čer 2006 21:19 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
zkus ji přihnojit třeba Kristalonem květ a asi ta kancelář není to nejvhodnější místo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 02 Čer 2006 07:52 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Lis 2005 21:41
Příspěvky: 652
Já mám taky takový problém,ostříhaná,přesazená do těžké zamě a zalévané Kristalonem a furt nic.Možná jsem přehnal nádobu z 5l do 20l,to bude asi ono.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 02 Čer 2006 10:32 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
já teda nevím, kdo u mučenek vymyslel tu těžkou půdu, protože:
:arrow: když jsem ji přesadila dotěžké hlíny - radila to moudrá kniha- tak mučenka nekvetla, trochu přirůstala, ale protože se vůbec neměla k světu, letěla.
:arrow: další pokus byl ten, že nebyla po ruce těžká půda, tak jsem ji přesadila do "normální" a mučenka se může přetrhnout s kvetením :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 02 Čer 2006 13:00 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Jak přivést ke kvetení pověstně lehce kvetoucí coeruleu netuším - pokud mi vůbec kvetou (mám 4 rostliny), tak sotva 1 až dva květy za rok - a nebo vůbec nic :evil:
Edulisku mám od loňska v květináči pr. 25cm, zeminu jako na psidium a ostatní subtropy a květy jsou teď na edulisce aspoň na 6 výhonech jeden za druhým :wink: Myslím, že s velikostí nádoby (aspoň při mojí běžné zemině) se to u edulisky vůbec nedá přehnat :!: :idea:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 03 Čer 2006 07:19 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Lis 2005 21:41
Příspěvky: 652
Irab o té těžké půdě psal Choseee.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 06 Čer 2006 09:53 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Iva napsala:Jak přivést ke kvetení pověstně lehce kvetoucí coeruleu netuším - pokud mi vůbec kvetou (mám 4 rostliny), tak sotva 1 až dva květy za rok - a nebo vůbec nic :evil:

To tedy žasnu. Mám tři větší rostliny a za vegetaci mají desítky květů. Zkus nechat prorůst kořeny do země. Mě to funguje. Na podzim to ořežeš do původní velikosti a zazimuješ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 06 Čer 2006 10:26 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Iva Hažmuková napsal:
Jak přivést ke kvetení pověstně lehce kvetoucí coeruleu netuším - pokud mi vůbec kvetou (mám 4 rostliny), tak sotva 1 až dva květy za rok - a nebo vůbec nic :evil:
Edulisku mám od loňska v květináči pr. 25cm, zeminu jako na psidium a ostatní subtropy a květy jsou teď na edulisce aspoň na 6 výhonech jeden za druhým :wink: Myslím, že s velikostí nádoby (aspoň při mojí běžné zemině) se to u edulisky vůbec nedá přehnat :!: :idea:


Ve skleníku je to téměř nezničitelný plevel, který kvete od konce března do listopadu - bohužel bez možnosti plodit :cry: ještě jsem neměl z coeruely žádný plod. Edulis to je jiná letos pokvetou Edulisky ze semen z Kalifornie pravděpodobně se jedná o její žlutoplodou formu ta fialová kvete a plodí naprosto spolehlivě a pravidelně několik desítek plodů ročně. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 06 Čer 2006 13:35 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Pedro, rada je skvělá, jenže má háček: coeruleou si nemíním zamořit skleník (stejně by mi v něm v zimě vymrzla) a také ji nemíním dolovat na podzim ze země. Takže ji pěstuji v květináči (možná je příliš malý - pr. 15cm) a stavím ven výhradně na terasu, kde mi sotva do dlažby ty kořeny prorostou... :lol:
Před lety jsem ji ostatně zkusila vysadit z květináče na léto do volné půdy, chtěla ji táhnout po plotě, jenže tehdy skoro nepřirůstala a o květech jsem si mohla nechat jen zdát :cry: A to byla se zálivkou v půdě záhonu na plném slunci :!:
Teď mám jednu rostlinu (asi 3 roky starý semenáč) sesazenou spolu s molissimou v jednom květináči (pr. 26cm), stojí u jižní zdi na plném slunci, loni (v květináči pr. 20) prorostly kořeny do půdy pod květináčem docela hodně ... ale přes hustý závěs zeleně, již dvakrát zkracovaný (loni v listopadu a letos počátkem dubna, než jsem ji dala ven), pořád nic :!: :!: Tak nevím :roll: :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 06 Čer 2006 13:39 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Zapomněla jsem dodat: když jsem měla mučenku mezi roky 1993 a 95 ve skleníku, rozrostla se skutečně jako ten plevel, přes zimu vždy skoro vymrzla, aby to přes následné léto zase dohnala, jenže nikdy nekvetla :!: Dokonce ani nenasadila za ty tři roky jediné poupě :evil:
Ovšem skleník byl láhvovník s naprosto rozptýleným světlem, tak to možná bylo tím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 06 Čer 2006 16:40 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Led 2006 17:29
Příspěvky: 135
Bydliště: Lovosice
konales napsal:
Irab o té těžké půdě psal Choseee.


Sakra kdo mě to tady prásknul?...:-D

Ano,psal jsem to já,ale byl to výňatek z článku o mučenkách...tím se myslí zem bez písku.
Jasně,že ji nebudeš dávat do nějakýho jílu.
Dle mé zkušenosti mučenka kladně s květy reaguje na šoky,přenesení ve,přesazení,sestřih atd...asi pud sebezáchovy,nebo co.

Jen nechápu Ivo jak ti mohla ta mučenka kvěst už v dubnu,vždyť byla skoro ještě zima....:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 06 Čer 2006 18:00 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Bře 2006 09:17
Příspěvky: 524
Bydliště: Velké Meziříčí
Choseee napsal:
konales napsal:
Irab o té těžké půdě psal Choseee.


Sakra kdo mě to tady prásknul?...:-D

Ano,psal jsem to já,ale byl to výňatek z článku o mučenkách...tím se myslí zem bez písku.
Jasně,že ji nebudeš dávat do nějakýho jílu.
Dle mé zkušenosti mučenka kladně s květy reaguje na šoky,přenesení ve,přesazení,sestřih atd...asi pud sebezáchovy,nebo co.

Jen nechápu Ivo jak ti mohla ta mučenka kvěst už v dubnu,vždyť byla skoro ještě zima....:-)

No já to oté těžké a jílovité půdě zrovna před chvilkou četl v návodu na pěstování co jsem dostal v obědnávce v kruhu! :?
V tom návodu doslova říkají pokuť mučenka není v jílu tak nevykvete! :?:
Tak v čem se má pak člověk vyznat? :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 06 Čer 2006 20:16 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Choseee, ta zima byla jak kde (i když venku za oknem ještě všude):lol: Edulisku jsem měla v zimě ve vstupní hale na dlažbě, naraženou na JV francouzské okno, tak tam zřejmě měla (pro sebe) ideální zimovací podmínky :wink: . Na zimu jsem ji nezkracovala, zástřih jsem provedla někdy koncem března jen na přes zimu vyholených dlouhých šlahounech a když jsem ji stříhala, všimla jsem si, že na dvou kratších, olistěných větvích má nasazena malá poupata. Tyhle větve jsem samozřejmě nechala, mučenku jsem letos ani nepřesazovala, jen pohnojila Krystalonem (přímo práškem bez rozpuštění "pocukrováním" substrátu) no a o zbytek už se postarala mučenka sama :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 103 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz