CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 15:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: shanim mucenky
OdeslatNapsal: 04 Srp 2009 13:21 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 04 Srp 2009 13:16
Příspěvky: 42
Bydliště: Červené Pečky
Shanim ruzne druhy mucenek (semena, rizky, rostlinky) aniz by mi zkolaboval rozpocet:). Na cene se dohodneme.Prosim piste v pripade zajmu. Moc vam dekuji. Galapax


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: shanim mucenky
OdeslatNapsal: 29 Srp 2010 17:43 
Dobrý den ,mučenky
Rostliny
zde:http://www.zahradnictvikruh.cz/tropy-subtropy-katskup02.php?KATALOG_ZBOZI_VYPISOVAT_OD=15
Semena:
zde:http://www.bambusarium.cz/saltaseeds/Saltaseeds2010.pdf (224)
a zde:http://www.koexflor.cz/advanced_search_result.html?keyword=passiflora&search_in_description=1


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: shanim mucenky
OdeslatNapsal: 29 Srp 2010 22:30 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 23 Led 2006 13:08
Příspěvky: 101
Bydliště: Praha
galapax napsal:
Shanim ruzne druhy mucenek (semena, rizky, rostlinky) aniz by mi zkolaboval rozpocet:). Na cene se dohodneme.Prosim piste v pripade zajmu. Moc vam dekuji. Galapax


Viz též zde:
http://93.99.158.35/forum/viewtopic.php ... 90433f56d4


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: shanim mucenky
OdeslatNapsal: 19 Srp 2011 09:39 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Nemá někdo na výměnu mučenku pletní Passiflora incarnata? Mohu výměnou neřízkovat edulis (zrovna kvetoucí a plodící), flavicarpa, alata, citrina, aurantia, ligularis, mollisima, možná i quadrangularis, warmingii, racemosa, caerulea snad ještě i nějaký jiný mám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: shanim mucenky
OdeslatNapsal: 19 Srp 2011 11:39 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 16 Čer 2009 09:52
Příspěvky: 31
Bydliště: Hranice
petrlcr: incarnatu mám, nařízkuji Ti ji. Kakaovník od Tebe zatím stále stejný, jak jsi jej poslal. Odpovědělo mi z té španělské školky, poštovné do ČR je 150 E, to je docela ranec :x Ale kytky mají krásné


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: shanim mucenky
OdeslatNapsal: 19 Srp 2011 13:08 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Kytky jsou parádní, ale z mojí strany to nemá cenu objednávat. To poštovné je úplně strašný. Možná to někdy skloubit s dovolenou ve Španělsku. Až tam někdo pojede, tak by jsme se mohli domluvit třebas na větším nákupu. A co kořínky toho kakaovníku? Pořád nic? Nařízkoval jsem ti znovu i ten cedrát, mám i jeden kousek naroubovaný na bigarádii, akorát to byl jen takový pokus na letošní semenáč. Zkrátka není to materiál nic moc, spíš takový pokus. Ty řízky již mají zase docela dlouhé kořeny, ale zase skoro nemají listy. Pokud je budeš chtít, tak ti je taky pošlu, ale chce to každopádně dopěstovat, než to bude k něčemu. Jinak rostliny od tebe perfektní. Od pana Václava jsem dostal několik větviček hystrixu, něco je naroubovaný a něco nařízkovaný, pokud se něco chytne, mohl by být i hystrix. A mučenky ti alespoň jedou, když ten kakaovník trucuje?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: shanim mucenky
OdeslatNapsal: 19 Srp 2011 15:13 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 16 Čer 2009 09:52
Příspěvky: 31
Bydliště: Hranice
Máš pravdu, vypadá to, že počkáme na kamion, poštovné je katastrofální.Mučenky jdou pěkně, věřím tomu, že se rozběhne i ten kakaovník. Raší mi doma řízky bílé sapoty, to by bylo, aby nešel i kakaovník:-) Tu buddhovu ruku bych chtěl, pokud by jsi měl navíc, byl bych rád.
Povedlo se Ti zeptat se v ITSZ na ty anony?
Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: shanim mucenky
OdeslatNapsal: 19 Srp 2011 19:42 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Já ti ty cedráty tedy pošlu, ale nerad bych, aby ses naštval, jaký to jsou malý mrzáci, ale začínají už rašit, tak do podzimu ti jednu růstovou periodu udělají. Pošlu ti jak roubovaný tak řízkovaný a jeden z nich se určitě chytne. Mě plodí každoročně, jen hodně opadávají listy, vlastně ani nevím proč. Letos ovšem bizardní plody upoutaly mého potomka natolik, že je všechny otrhal. Už ale rostou nový. Jsou to ty zavřený plody, poupata jsou fialový. Cedráty u mě jako jediný citrusy chutnají sviluškám.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz