CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 18:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s firmou Dafral
OdeslatNapsal: 03 Kvě 2011 16:01 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Led 2008 16:50
Příspěvky: 289
Bydliště: Ochoz u Brna
mangovník je oproti avokádu tropický, zatímco dřevo avokáda snese až -10°C, mangovník odchází bezpečně při dlouhodobých teplotách kolem +10°C. Kolegovi z Čech přežilo avokádo venku volně v zemi přikryté pouze pilinami, přežilo uplně stejně jako třeba vavřín, omrzlo k zemi, ale od země už raší výhony :!: :wink: .

_________________
http://www.tropik.cz

http://www.uzitkoverostliny.estranky.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s firmou Dafral
OdeslatNapsal: 03 Kvě 2011 16:53 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Že je mangovník tropickou dřevinou samozřejmě vím. To ale i avokádo. Avokádo i dle literatury vydrží slabší mrazy. Mé postřehy jsou ale podobné jako tvé. Můj mangovník dokonce dost blbě snášel i letnění. Teploty kolem patnácti stupňů ještě docela dobře, ovšem zcela zastavil růst. Spíš by mě zajímaly vaše postřehy s pěstováním. Zálivka, hnojení a především substrát. Kořeny mého mangovníku byly skoro bez vlásečnicových, jen tři kůlové. Z nějakého důvody mu také schnuly okraje listů. Rovněž nevím proč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s firmou Dafral
OdeslatNapsal: 03 Kvě 2011 18:11 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 24 Říj 2010 17:10
Příspěvky: 254
Bydliště: Spišská Nová Ves, 420 m. n. m.
moj rastie v periodach a s kazdou sa rozvetvi... co sa tyka zalievky zalievam 2 krat do tyzdna a vodu necham v miske... hnojim tak raz za 3-4 tyzdne kristalonom plod a kvet... so schnutim listov nemam problem... letnenie nevyhovuje ani mojmu... od juna do septembra bol vonku, no za celi ten cas mu nevirastol ani listok :shock: , no cez zimu rastol ako blaznivi, na prekvapilo ma ze miesto vytiahnutych vyhonov sa zahustil :shock: ...

_________________
Martin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s firmou Dafral
OdeslatNapsal: 03 Kvě 2011 18:26 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 21 Lis 2010 16:24
Příspěvky: 109
Bydliště: Brno
Tomu mému svědčí lehký kyselejší substrát, vlastně je to spíš rašelina s keramzitem, nízká vrstva, jenom asi 10cm, ale plocha větší, asi 3/4m2, takže kořeny jsou rozlezlé v ploše. Je to u pokojového jezírka, často je spíš přisušený než zalitý a roste jako blázen. Listy neosychají, rozvětvuje, vypadá, že se mu to líbí. Rostliny v květináči byly asi 3/4 m vysoké, docela vitální. Zimovala jsem je v nevytápěném pokoji, občas tam teplota asi klesla i pod 10 st., určitou dobu tam vegetovaly, ale jara se nedožila žádná. Dvě rostliny jsem zimovala v ZZ, listy neztratily, nepřirůstaly, ale přežily a pokračují v růstu. Při velkých mrazech tam teplota klesla v noci na 13 st., jinak 15 a víc (podle mrazů venku)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s firmou Dafral
OdeslatNapsal: 04 Kvě 2011 05:40 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 11 Črc 2010 19:52
Příspěvky: 55
Jak se dostal mangovník do diskuzního vlákna o zahradnictví Dafral? ,o)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s firmou Dafral
OdeslatNapsal: 04 Kvě 2011 05:48 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 24 Říj 2010 17:10
Příspěvky: 254
Bydliště: Spišská Nová Ves, 420 m. n. m.
lebo sa tu dostalo aj zahradnictvo sieberz z ktoreho miro objednal mangovnik...

_________________
Martin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s firmou Dafral
OdeslatNapsal: 04 Kvě 2011 06:29 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Přesně tak, probrali jsme tu více těch zahradnictví a diskuse se strhla někam, kam neměla. Respektuji, že je to vlákno o mučenkách, ale těch pár zkušeností s jinými tropy tomu snad tolik neublížily. Ale máš pravdu, vlákno o mangovníku tu také je. Příště se budu snažit diskusi také nasměrovat do správného vlákna. Pro čtenáře co se zajímá o mučenky, bude zřejmě mangovník otravný. Jen mohu na uvedení do správného směru konstatovat, že jsem si nyní objednal tři mučenky z Kruhu. Nemají tam sice kdoví jaký výběr, ale tři botanické druhy Passiflora aurantia, Passiflora citrina a Passifloara incarnata, vše za cenu asi 90 Kč mě docela oslovily. Vždy jsem s tímto zahradnictvím byl spokojen, tak doufám, že nezklamou. Objednával jsem tam i nějaké citrusy, kterých tam mají opravdu nějak málo. Citrusy jsem nyní objednával i ze zahradnictví Tereza a ty si dávají nějak na čas, je to už skoro měsíc a telefon mi nikdo nezvedl, tak jsem opravdu zvědav, zda ten měsíc čekám zbytečně či nikoliv.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s firmou Dafral
OdeslatNapsal: 04 Kvě 2011 08:23 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
petrlcr napsal:
. Citrusy jsem nyní objednával i ze zahradnictví Tereza a ty si dávají nějak na čas, je to už skoro měsíc a telefon mi nikdo nezvedl, tak jsem opravdu zvědav, zda ten měsíc čekám zbytečně či nikoliv.

Díval jsem se na ty stránky a je to jen jednen z mnoha překupníků citrusů z Adava s příslušnou marží. Dle informací, které mám - nejsou-li citrusy v Adavu, z naznačeného důvodu nebudou nejspíše ani jinde.

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s firmou Dafral
OdeslatNapsal: 08 Kvě 2011 17:09 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Logicky jsem usuzoval, že právě díky té vyšší ceně v tomto zahradnictví, citrusy nikdo nekupuje, každý je raději koupí v Adavu. Zde jim tedy zbyly citrusy ještě z loňské sezóny. No mám ale pocit, že toto zahradnictví Tereza asi přestalo samo o sobě fungovat a i stránky s nabídkou zbyly z loňska.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s firmou Dafral
OdeslatNapsal: 12 Kvě 2011 13:24 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Tak již mohu s klidným svědomím zařadit i zahradnictví Tereza mezi ty vyloženě neseriózní. Objednávku sice potvrdily, což však bylo vše. Po měsíci se nic neděje, telefony nezvedají, na emaily nereagují. Zahradnictví Kruh, z nějž jsem rovněž objednal, opět zaslalo zboží v naprostém pořádku a včas. Přišli mi tři mučenky a dva citrusy přesně dle objednávky. Toto zahradnictví bych hodnotil jako růži mezi trním, protože je to jedno z mála seriózních internetových zahradnictví. A že mám bohaté zkušenosti s celou řadou zahradnictví, poslední dobou je to ale neskutečná bída. Již snad od února se snažím všemožně někde objednat několik odrůd citrusů, zcela bezvýsledně. Nejlepší asi bude počkat až Adavo obnoví v červenci sortiment, do té doby již nesháním, je to jen k zlosti. Žasnu, jak si někteří čeští podnikatelé dokážou hledět zákazníka a dobrého jména.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s firmou Dafral
OdeslatNapsal: 12 Kvě 2011 18:12 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 11 Črc 2010 19:52
Příspěvky: 55
Tak já jsem bohatší o 7 druhů mučenek ze zahradnictví Dafral. Objednal jsem si 4 druhy a přislo mi jich 7 ,o))) Nejprve jsem myslel, že tam neumí počítat, pak jem si říkal, zda moji objednávku nenaklonovali, aby víc vydělali a až po obdržení jsem zjistil, že mi poslali i mučenky, které jsem si objednal už před více než rokem a najednou byly ,o)
Takže mi přibyla Passiflora Mambranacea, Jelly Joker, Anastasie, Actinie, Cary, Vitifolie a Loeggrenii.


Přílohy:
P5040080.JPG
P5040080.JPG [ 221.05 KB | Zobrazeno 1182 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s firmou Dafral
OdeslatNapsal: 12 Kvě 2011 18:41 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 24 Říj 2010 17:10
Příspěvky: 254
Bydliště: Spišská Nová Ves, 420 m. n. m.
tak to mas stastie :D ... vyzeraju byt seriozny ked ti ich poslali aj po roku...

_________________
Martin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s firmou Dafral
OdeslatNapsal: 06 Čer 2011 20:22 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 10 Kvě 2004 21:32
Příspěvky: 539
Bydliště: Bratislava
Tak mango uz odkvitlo a zostal jeden plodik, len mam trochu dilemu, ci ho nechat, alebo radsej odstranit. Predsa len rastlina nie je bohvieako velka a nema momentalne snahu ani rast, rastie iba plod :roll: :?: mimochodom minuly tyzden som si priniesol 2 odrezky zo spanielska, ale nemam ziadnu skusenost so zakorenovanim odrezkov manga.. nievie nahodou niekto, ake su sance na uspech?


Přílohy:
Poznámka: po odkvete
2011-06-02 20.30.17.jpg
2011-06-02 20.30.17.jpg [ 237.64 KB | Zobrazeno 1123 krát ]
Poznámka: plod
2011-06-05 17.50.01.jpg
2011-06-05 17.50.01.jpg [ 242.41 KB | Zobrazeno 1129 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s firmou Dafral
OdeslatNapsal: 06 Čer 2011 21:22 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Na výživě plodu se budou podílet i listy podnože, myslím tedy, že by jeden plod rostlina unést mohla. Se řízkováním bych to viděl dost skepticky, ideální by bylo mít nějakou podnož. Můj šéf se vrátil ze Španělska minulý týden a zase tam prý běžně rostla avokáda. Rouby mi ale nedonesl, přitom bych podnož měl. Mám několika kmennou starou statnou rostlinu, ale květu či plodů jsem se taky zatím nedočkal. No abych mu nekřivdil, ani nemohl tušit, že bych rouby mohl chtít. Je to let co jsem byl ve Španělsku naposledy, až trochu povyroste potomek, budu tam muset zajet na kořistnickou výpravu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost s firmou Dafral
OdeslatNapsal: 19 Čer 2011 19:06 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 10 Kvě 2004 21:32
Příspěvky: 539
Bydliště: Bratislava
Pokracovanie vyvoja plodiku. :wink:


Přílohy:
Poznámka: mango
2011-06-19 19.48.45.jpg
2011-06-19 19.48.45.jpg [ 232.32 KB | Zobrazeno 1064 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz