CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 16 Dub 2024 07:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Banánovník-okraje listů hnědnou,přiloženo foto
OdeslatNapsal: 05 Srp 2006 20:37 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 04 Kvě 2006 11:30
Příspěvky: 5
[URL=http://imageshack.us]Obrázek[/U

Poradíte mi prosím,jak tomuto hnědnutí listů předejít,zalévám pravidelně,hnojil jsem pravidelně jednou za 10 dní Floranem,ale teď se přiznám,že to hnojení není tak časté.Mohlo by to být způsobeno tím?Popř.jak předejít uhyhutí?Ze středu zatím vyrůstá nový zdravý list.Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ...
OdeslatNapsal: 05 Srp 2006 23:05 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Nevypada to primo na preliti, ale je to jedna z moznych pricin. Druhou pak bude nevhodne hnojivo s premirou fosforu, ktery bananovnik v podstate nesnasi. Takze asi takto:

Zalit jen v pripade, ze kdyz strcis do zeme prst do pulky, budez ho mit suchy. Muze se stat ze to bude treba i jednou za 14 dni.

Presvedci se, ze je bananovnik dobre drenazovany, at nestoji ve vode. Pokud ne, presad jej anebo zalevej jeste mene.

Vyber vhodne hnojivo. Nejlepe se zda byt vhodne Kristalon Plod/Kvet, nebo podobne hnojivo se stejnym pomerem NPK.

Bananovniky potrebuji zvlaste v nadobach hodne hnojeni, aby byly schopny zaplodit dostatek peknych a velkych bananu.

---

Mimochodem, co je to za bananovnik? Ma nejake dlouhe rapiky, to je Musa velutina?

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 06 Srp 2006 17:25 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Podle mého názoru a zkušeností s pěstováním M. Cavendish v bytě bych tipovala na suchý vzduch. Banánovníky v prostředí s vysokou vzdušnou vlhkostí tohle nedělají :roll: :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ...
OdeslatNapsal: 06 Srp 2006 21:23 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
IMHO, ja mam M. acuminata taky Ivo a mam velmi nizkou vzdusnou vlhkost, ale hendnuti okraju jsem nezazil... Vite jsite ze je to z vlhkosti?

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 07 Srp 2006 10:26 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Martine, naprosto jistě to nevím - proto jsem také psala, že bych to tipovala :wink: . Ale banánovník mi to dělal v paneláku, když se u něj začalo topit, a také na úpalu za jižním oknem. Podobně jako kávovník, kterému také svědčí spíše deštné pralesy. Takže já bych zkusila v horku rosit :roll: . I když Cavendish je úplně jiný typ banánovníku, dle habitu s podstatně větším podílem vody, než jsou ty vaše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ahoj
OdeslatNapsal: 28 Kvě 2007 11:11 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 24 Kvě 2007 10:30
Příspěvky: 10
Bydliště: Ostrava
Můj banánovník mi to dělal vážně z nedostatku vlhkosti. I když jsem dvakrát denně rosila, nepomohlo to. Pak jsem ho postavila do misky s ketamzitem, a pořád rosila a teď je krásný celozelený. Tak nevím, možná když se omezí zálivka a přidá vlhkosdt, tak jedno z toho to bude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30 Kvě 2007 15:17 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 10 Říj 2006 21:08
Příspěvky: 100
Bydliště: Bratislava
Hm... ja mám banánovní skoro 24 hodin vo vode a ziadne podobné príznaky som doteraz nemal... :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ...
OdeslatNapsal: 31 Kvě 2007 08:22 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Je rozdil voda a vlhko. Problem nastava pri premokrenem substratu, ktery zacina hnit. Jsou li koreny ve vode, nema tam co hnit a rostline se naopak muze darit. Viz situace kdy odriznete odnoz brzo a nema koreny, pak ji date do sklenice s vodou a roste.

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banánovník-okraje listů hnědnou,přiloženo foto
OdeslatNapsal: 18 Kvě 2008 14:12 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 18 Kvě 2008 12:46
Příspěvky: 7
no sem rád že již existuje téma tak nějak přesně na můj problém :lol: .
Mám musa basjoo,na serváce jsem ho vsadil do půdy,je to dítko má 30 cm. BYL naprosto zdráv co jsem ho dal do země,žádný fleky,nic. Po několika dnech se mu udělaly ze spoda i ze shora na listech takový ty divný svrny,skoro to vypadá jak nekróza :evil: .
Nemůže to být z přenojení?asi měsíc sem připravoval půdu,z toho:1 týdně pohnojil krystalonem plod a květ nebo zalil rozloženým kravským hov.....no víte čim. A co sem ho vsadil volně do půdy,vod tý doby moc nevirost,na to že v květináči mi rost 5 cm za den,tak teď roste 1 cm :!: za den. Vim že musa tohle dělá,nebo sem udělal něco špatně já :?: .Jaká pak je diagnóza?díky


Přílohy:
CIMG3830.JPG
CIMG3830.JPG [ 167.03 KB | Zobrazeno 1077 krát ]
CIMG3829.JPG
CIMG3829.JPG [ 145.14 KB | Zobrazeno 1020 krát ]
CIMG3831.JPG
CIMG3831.JPG [ 170.34 KB | Zobrazeno 1093 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banánovník-okraje listů hnědnou,přiloženo foto
OdeslatNapsal: 18 Kvě 2008 15:58 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 25 Pro 2007 12:00
Příspěvky: 357
Bydliště: Trnava, Slovenská republika, 167 m. n. m.
To Žofry romadur:

Podľa mňa to skôr vyzerá na popálenie od slnka, ktoré vzniklo zrejme po daždi na miestach kde asi ostali kvapky vody
pôsobením tzv. šošovkovéhío efektu / efekt lupy /.
Myslím, že to nie je nič vážne, banánovník sa s tým vysporiada sám, výmenou nových odolnejších listov.
Veľa šťastia !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banánovník-okraje listů hnědnou,přiloženo foto
OdeslatNapsal: 18 Kvě 2008 19:57 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 18 Kvě 2008 12:46
Příspěvky: 7
já bych strašně rád souhlasil,s efektem lupy,ale na tej fotce to neni vidět,má spálenej od sluníčka první spodní list,ten se vybělil do šedo bílé barvy-to je pravá spálenina :idea: . Protože sem ho měl ve skleníku a první jarní sluníčko mi přesně i tak spálilo malí citrusi :cry: . Takže jestly existují dva druhy splálenin,máte pravdu. Ale jinak nevím nevím :oops: ,každopádně děkujem velmi pekně za názor 8)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz