CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 19:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 394 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: :-)
OdeslatNapsal: 19 Srp 2006 19:40 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Tak to se nedivim ze se mu tak dari. Pro tvorbu plodu je vsak poteba po celou dobu rustu dodavat dostatek drasliku.

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 20 Srp 2006 05:11 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Bře 2006 09:17
Příspěvky: 524
Bydliště: Velké Meziříčí
Martine říkáš po celou dobu růstu hodně draslíku? :?:
Já měl zato,že až se oběví květ! :oops:
Jinak jak si psal víše,že potřebuješ rozměry tak jsem změřil celkovou výšku a listy! :wink:
Celková výška za cca 2 roky růstu 60cm,listy pravidelně dlouhé cca 40cm a šířka cca 20-25cm.Jinak rostou spíše listy jak stonek do výšky! :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ...
OdeslatNapsal: 20 Srp 2006 05:22 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Pokud má po orce 60 cm, měl b to být IMHO náš nejprodávanější M. acuminata "dwarf cavendish" mozna odruda "super dwarf cav."

Hnojit na plod je treba po celou dobu rustu, kdyz kvete, je uz pak pozde. Alespon tak jsem to cetl: "pokud budete hnojit po celou dobu rustu, odvdeci se vam velkou nasadou dostatecne velkych plodu, pokud se hnoji malo nebo az prilis pozde, plodu je mene a jsou mensi, ostatni v trsu pak zakrnele." Ale jeste jsem nemel cas precist vice zdroju, kdyztak dam vedet.

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Srp 2006 08:19 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Martine, díky za ten pokyn ke hnojení pro Djurana :wink:
Možná právě tady je "zakopaný ten pes" u mne: banánovníky mám postupně od r. 1991 (odrůda Cavendish Allae, matečná rosttlina z tkáňové kultury) teď už mám prapravnučku, listy byly vždy ke konci (cca po 3 až 4 letech) veliké cca 40x80cm :shock: stromek s výškou cca 1,5m ale rostliny vždy odcházely bez odplození asi po těch 60 listech a nechávaly mi za sebou postupně mezi 8 až 12 odnožemi.
Nejvíce mne zlobilo, že když jsem dala odnož známým, tak těm zaplodila v evidentně horších podmínkách (zejména světelných) než jsem měla já :!: :evil:
Jinak zejména mladé listy odrůdy Cavendish mají červené skvrny. A odnože jsou dvou typů - s krásnými širokými listy (tzv. vodní banánovníky), u kterých je dle literatury trochu problém s přivedením do plodnosti, a úzké mečovité, sazenička vypadá trochu jako kukuřice - a ty by plodit měly. Já si tuhle informaci žel přečetla teprve asi před 5 lety a do té doby jsem si nechávala ty "vodní" odnože, takže to neplození bylo třeba i v tom. Ta poslední rostlina už je ale ta "kukuřičná" :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Srp 2006 08:47 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Bře 2006 09:17
Příspěvky: 524
Bydliště: Velké Meziříčí
No a když jsme utohoho,kdy vůbec ten banánovník začne plodit?Určitě to zde na foru již bylo psáno,ale přeci jen jak dlouho musím čekat?
A stačí mu k plodnosti ten 75L květináč?Jo a jak psala paní Iva o těch odnožích,tak babička má stím banánovníkem problém,že jí hlavní rostlina nechce růst a pořád dělá odnože!Vždy ty odnože odstraní,ale banánovník stejně neroste a zase hodí nové odnože! :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Srp 2006 15:23 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Banánovník má zakódovaných podle odrůdy 35 až 60 listů - teprve po dosažení tohoto počtu může kvést :idea: Na rostlině bývá zároveň 10 až 15 listů (dle podmínek). Co se týče doby, za jak dlouho, závisí jen na podmínkách, jak rychle mu narostou ty určené listy - v bytech to bývá obvykle po 3 letech.
Pro plodnost by mělo stačit 50l (Šamla - Subtropy B) - samozřejmě, při větším vědru je více plodů a jsou popř. i větší :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Srp 2006 15:24 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
S tím hnojením je to zajímavé. Já ten svůj banánovník už taky prosím o květ a plody, ale ne a ne mě poslechnout. Hnojím, ale hnojení nepřeháním a speciálně nevybírám. Zkusí tedy taky ten správný krystalon. Spíš jsem se upnul na počet listů než na specifické hnojení.
Dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ...
OdeslatNapsal: 21 Srp 2006 17:00 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Ja jsem s bananovniky i tak jen pestitel amater, ale jakmile mam neco noveho, musim se pustit do shaneni informaci a nenecham toho dokud jich nemam dostatek. Na bananovniky jsem se dost upnul, jdu vam ted vyfotit moje semenacky nejaky mrazuodolnych bananovniku, pak nejakych okrasnych do bytu a tak. Stejne je musim zdokumentovat.

S tim draslikem je to fakt dost podstatne jaxe zda.

Na kveteni taky ted akorat cekam. Letos snad , pristi rok doufam nejpozdeji a urcite. Zbytek Cavendishu mam jiz natvrdo venku na zahrade a jsem zvedavy na jejich prezimovani. Drzte mi palce :-)

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 15 Říj 2006 11:57 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Bře 2006 09:17
Příspěvky: 524
Bydliště: Velké Meziříčí
Mám takový dotaz-je normální,že má banán 10 odnoží? :?:
Jedna naše příbuzná má banán a ten prostě ne a ne růst!Má prý až 10 odnoží a když je odstraní,tak do týdne jsou tam znovu!
Já na svým banánu měl 2 odnože,které jsem před 4 měsíci pořádně odstranil aby nebrali sílu hlavní rostlině a doteď se žádná odnož neoběvila!
Tak si říkám zda ty odnože špatně odstraňuje nebo má jiný problém na svém banánu? :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Říj 2006 11:29 
Offline
Přispívám na web 100 Kč
Přispívám na web 100 Kč

Registrován: 13 Dub 2005 08:18
Příspěvky: 155
Bydliště: Heršpice - Slavkov u Brna
No já bych se spíš zeptal jak moc hlavní rostlinu ovlivní (oslabý) třeba jenom jedna nebo dvě odnože. Díkec.

_________________
\_StanY_/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Říj 2006 12:56 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 10 Kvě 2004 21:32
Příspěvky: 539
Bydliště: Bratislava
No ja teda nie som az taky velky odbornik, aj ked niekolko rocne skusenosti mam, ale myslim si, ze pokial je aj odnoz na svetle, je viac menej samostatna a neodcerpava matersku raslinu. Ak by bola v tieni a nemohla sama "fotosynetizovat", asi by ju musela dotovat materska rastlina. Aj v prirode je bezne vidno cele ostrovceky "trsy" bananovnikov a postupne ako na jednom dozrievaju plody, dalsi zacina kvitnut atd.. V nasich podmienkach sa ale rozsadzaju po jednom hlavne preto, ze by to vyzadovalo obrovske nadoby a velmi svetly interier, mozno v sklennikoch by to slo. Ale pokial nechas nejaku jednu malu odnoz - nasledovnika, myslim ze to prezije aj velky aj maly bananovnik :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Říj 2006 18:19 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 10 Říj 2006 21:08
Příspěvky: 100
Bydliště: Bratislava
Ako treba odstraniť odnož tak aby som neposkodil hlavnú rastlinu ? este som to u banánu nerobil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Říj 2006 18:44 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
Slavomir Slezak napsal:
Ako treba odstraniť odnož tak aby som neposkodil hlavnú rastlinu ? este som to u banánu nerobil.

koukni sem: http://www.citrusy.cz/forum/viewtopic.php?t=343

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Problém s květem bánanovníku
OdeslatNapsal: 17 Říj 2006 11:04 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 17 Říj 2006 10:45
Příspěvky: 1
Ahoj, mám problém s naším banánovníkem - už ho máme několik let (v bytě) a letos konečně vykvetl, už je tak 30 cm dlouhý a má spoustu okvětních lístků, ale místo aby začaly vznikat banány, tak ty lístky se z červené barvy mění na černou (že by plíseň) a nahoře je pár takových malých zelených prdíků, které vznikly po seschnutí těch horních okvětních lístků, ale ty zárodky vůbec nerostou :cry: (už kvete cca 4 měsíce).
Je pravda, že po objevení květu jsme banánovník museli trochu natočit a podepřít, aby se pod tíhou květu nezlomil, ale to už tyhle projevy měl, tak to snad ten důvod být nemůže (apropo co se stane s květem, když se rostlinou otočí?)
Co se mu nelíbí? Proč se z těch květů ne a ne vyvinout banány????

Předem díky za radu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 17 Říj 2006 11:21 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
A víš co to je za banánovník, od někoho jsi ho dostal nebo koupil?
Někde jsem četl, že se banánovník, jak začne vystrkovat květ, nemá už otáčet, ale snad by to zas tak výrazně vadit nemělo.
Ty "okvětní lístky" jak narůstá plodenství postupně opadávají a na konci z nich jen zůstane taková červená šiška, kterou někdo doporučuje odříznout. Podívej se třeba sem:
http://www.citrusy.cz/forum/viewtopic.php?t=528
Pokud se ale nevytvořily plody do teď, tak to nevidím růžově.
Jestli máš foto, tak ho sem zkus dát.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 394 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz