CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 19 Dub 2024 11:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: banánovník - plody
OdeslatNapsal: 22 Led 2008 19:04 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 28 Dub 2005 11:21
Příspěvky: 90
Luboš1 napsal:
Tak jsem si dělal naděje, že by třeba mohla skrz kmen "prosvítat" vůně nově se vyvýjejícího květenství, ale když říkáte, že voní jako slupka od banánu šmrnclá citronem a senem, tak to abych se podíval po jiných příčinách...


Kvet to na 99% nebude, podla obrazku je rastlina este moc mlada. A asi by chcela vacsii kvetinac. Teda aspon podla mojich skusenosti, cim menej miesta, tym viac pusta odnoze. V 80litroch zeminy mi odnozuje asi tak pol roka - rok pred kvitnutim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: banánovník - plody
OdeslatNapsal: 22 Led 2008 20:16 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 20 Led 2008 18:36
Příspěvky: 8
Ano, je ještě mladá. Právě tlačí 29. list od loňského června (včetně těch prvních 10ti centimetrových, které se asi ani moc počítat nedají).
Předchozí květináč byl 30 l, nyní 74 l - viz. katalog http://www.stefanplast.it/stefanplastnew/eng/pagine_pubbliche/scheda_prodotto.php?id=49


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: banánovník - plody
OdeslatNapsal: 24 Dub 2008 09:33 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 29 Črc 2004 17:33
Příspěvky: 3
Bydliště: Jičín
Ahoj zdravím všechny, kterým se podaří vypěstovat alespoň květ u banánovníku. Jak se to tedy má s vypěstováním co největšího množství plodů. Právě sklízím (foto přidám později) cca 18 plodů (tlustých jako v krámě a dlouhých asi 15-20cm!!! Ano, též vlastním musa cavendish vysoký asi 1,5m a starý kolem 3let. Zkušenosti mám mnohaleté, ale největší uspěch jsem zaznamenal až letos. Každý si musím vyspěstovat určitý cit pro rostlinu co zrovna potřebuje. TAKŽE:!!! Rostlina vyrazí nejprve s květem z nehož se oddělí bude trs samčích plodů (právě těch 15-18plodů!!!) a dále pokračuje květ v prodlužování směrem k zemi. V sobě skrývá několik desítek až stovek malinkatých plodů, které NEMUŽEME DOPĚSTOVAT!!!!!Rostlina je příliš malá a slabá na dopěstovaní, a nemít nakonec ze sklizně vůbec nic je velká škoda. Takže, květ spolů s tím šíleným množstvím plodů MUSÍME ODŘÍZNOUT!!! Zbyde nám těch 15-18 plodů. které cca za 4-7měsíců dopěstujeme. POZOR!!! Banány jsou pořád a pořád zelené jako brčál, ale ve správný čas začnou dozrávat jeden po druhým během JEDINÉHO DNE!!!! I v během pár hodin pokud svítí na ně sluníčko (vybarví se další a další) do sytě žluté. Pokud bychom tam ty první nechali o několik dní déle, tak SHNIJOU přímo na rostlině!! Takže to je asi vše... Tomu říkám lepší vrabec v hrsti něž koukat jak není z úrody ani prd:o)))

A poslední pousmání nad tématem...:"V ZOO ve Dvoře králové mají takový banánovník (vysoký tak 2-2,5m a tlustý v průměru 25-30cm)...Právě jim tam květe ale nikdo neprovedl ten zásah o kterém se zmiňuji nahoře. Květ již začíná hnít a z plodů jsou 20cm dlouhá cigára tlustá ani ne jako malíčky.Napadají to již červy...Ani tato rostlina jistě silnější než máme všichni doma není schopná uživit takto neuvěřitelný trs plodů!!!" Vyberte si z toho každý co chcete, ale já tu již jím první banány a věrte mi, že chuť banánu které známe z obchodů a tím co vypěstujeme doma je jako nebe a dudy!!:o)) Něco tak banánového jste doposud nezažili. Takže přeji do budoucna všem hooodně úspěchů při pěstování musa cavendish. S pozdravem Petasan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: banánovník - plody
OdeslatNapsal: 12 Srp 2008 10:19 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 20 Led 2008 18:36
Příspěvky: 8
Tak jak to dopadlo s těmi Simoninými banánky? Byla nějaká úroda?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz