CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 10:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lepkavé listy
OdeslatNapsal: 29 Dub 2008 15:09 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 28 Dub 2007 11:07
Příspěvky: 22
Chcel by som poprosiť o radu na listoch banánovníka sa mi spravili také lepkavé škvrnky ako keby niečo s neho vyteká a su na listoch také veci ako nejaký parazit vyzeraju ploché a okolo maju také niečo prisvitené ako sa mám toho zbaviť ? dakujem za odpoved. a v kvetináči sa mi usidlili ešte k tomu stonožky alebo čo to je a toho tiež neviem ako sa mám zbaviť aj som ho presádzal ale stále sa tam nejaká objaví a spomaluje to rast dakujem za odpoved ak niekto vie a dufam že tu takáto tema nebola . Dakujem ešte raz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepkavé listy
OdeslatNapsal: 30 Dub 2008 22:21 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
to vypadá na puklice. Ale zvlastních skušeností vím že se jich jen tak nezbavíte. Já to řešim ustřižením postiženého listu,a speciálníma přípravkama proti puklicím,ale ty moc nezabíraj a mam je tam furt :evil:

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepkavé listy
OdeslatNapsal: 01 Kvě 2008 00:40 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
na samotné dospele velke puklice prípravky, teda ziadna chemia- insekticidy nie je ucinna ! Nemilte si to pani, chemia ucinkuje len na mlade puklice s este mekkym stitom, stare dospelce su uz odolnejsie, vzdy sa najde aspon jedna puklica ,ktora prezije a pacha skody dalej..........tento "zlocinec" je na hlavne zilkach listov doslova prisatý a pod nou je aj viac ako 20 malých vajícok, z ktorych sa vyliahnu dalsie puklice, larvy puklic su pohyblive, teda lahko prenosne na dalsiu rastlinu a takto je dalsia velka skoda na svete...........teda..........rastlinu treba najprv celu dokladne osprchovat, zbavit vsetkych volnym okom vyditelnych puklic a tak striekame, postrek opakujeme este trikrat, presne tak, ako uvadza navod va manipulaciu s insekticidom.....ja som sa kedisy takto zbavil vsetkych puklic aj stitniciek, len prosim dodrtzujte tento postup, pokial pestujete rastliny v malom mnozstve, da sa to udrzat pod kontrolou.
A este jedna zasada- puklice si vedia vytvorit odolnost voci chemickemu postreku, teda pokial sa nahodou stane, ze sa objavia znova, treba postrek zopakovat, ale uz novim druhom pripravku-postreku, nezabudat na to ! :wink: o pukliciach sa tu uz popisalo viac nez dost :wink:

_________________
http://www.exoticke-rastliny.eu/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz