CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 14:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Škůdce na banánovníku
OdeslatNapsal: 20 Srp 2008 19:24 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 20 Srp 2008 19:17
Příspěvky: 5
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu ohledně napadených banánovníků. Na dvou z pěti banánovníků, které doma pěstuji, se mi na listech objevily takové malé hrbolky bílo-žluté barvy, po kterých jim ty listy usychají. Možná to má spojitost s malýma muškama, které se mi na nich v hojném počtu usadily. Hodně poletují kolem rostliny a velice hbitě se mi procházejí po substrátu. Do hlíny jsem proto zasadila žlutou mucholapku, na kterou se jich již docela hodně nalepilo, ale bohužel to chce nějakou chemii. Protože ale netuším, co je to za potvůrky, tak nevím, jaký postřik by mohl fungovat. Podařilo s mi vyfotit mucholapku s nalepenýma muškama, které spolu se snímky tch hrbolků přikládám. Budu velice vděčná za radu, jak na ně. Díky moc.


Přílohy:
IMG_8166_A.JPG
IMG_8166_A.JPG [ 71.79 KB | Zobrazeno 686 krát ]
IMG_8165_A.JPG
IMG_8165_A.JPG [ 87.92 KB | Zobrazeno 694 krát ]
IMG_8164_A.JPG
IMG_8164_A.JPG [ 113.94 KB | Zobrazeno 673 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Škůdce na banánovníku
OdeslatNapsal: 21 Srp 2008 09:19 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 19 Dub 2005 18:18
Příspěvky: 7
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Na mucholapce to vypadá na smutnice, docela neškodný hmyz pro kytky, ale šíleně otravný pro lidi, já je někde odstaňuju mucholapkama (nejsou ale žádnou okrasou v květináči) a pak jsem si koupil masožravku (Drosera capensis), na ni se mušky přilepí a je od nich po čase pokoj.
A to co je na listech vypadá jako puklice a s těmi je boj složitý. Já jsem je ručně smyl mýdlovou vodou, jenže ony se potvory vrací zpět, takže postupně smývat a odstaňovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Škůdce na banánovníku
OdeslatNapsal: 24 Srp 2008 11:19 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 20 Srp 2008 19:17
Příspěvky: 5
Díky za radu!!! Včera jsem se na ně vrhla, vypadalo to, že jsem se těch potvor zbavila, ale dneska jsem na pár listech našla další puklice, takže jdu na to znovu :o(( Nějaká účinná chemie na ně platí????
Masožravku jsem si již pořídila před časem, jde o mucholapku podivnou (Dionaea muscipula) a na tuto smutnice naprosto kašlou, takže zkusím ten Vámi zmiňavaný druh.
Díky ještě jednou!!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz