CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 18:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Semaičká banánovníka
OdeslatNapsal: 10 Zář 2009 12:55 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 22 Srp 2009 19:58
Příspěvky: 88
Včera som si kúpila konečne ten banánovník na inzercií ktorú mi dal mitas


Přílohy:
DSC09342.JPG
DSC09342.JPG [ 115.27 KB | Zobrazeno 940 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Semaičká banánovníka
OdeslatNapsal: 18 Bře 2011 20:52 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 10 Led 2011 23:32
Příspěvky: 63
Když už jsme u těch semen,na internetu jsem našel návod,jak je naklíčit,pokud v tom máte problém: :twisted:

1. Získejte půdu, která je propařená (vařte v troubě kvůli sterilizaci) Nebo koupte substrátový mix. kokosové rašeliny a perlitu smíchané pro dobrý výsledek klíčení. Získejte plastové uzavíratelné sáčky umístěte tam semena i se substrátem, čím větší sáček, tím lépe, já jsem uvařil semena v příliš malém sáčku. Polovina galonu nebo galon myslím, že je nejlepší.
2. Získejte topnou rohož s časovačem spotřebiče a nastavte v chladnější místnosti (15 stupňů Celsia), ve vašem domě. Dejte nějaký koš (truhlík) na topnou rohož, takže uzaviratelné sáčky nejsou přímo na podložce.
3.Máčejte semena asi 24 až 48 (a více) hodin výměňte vodu denně. Některá semena mají hodně dužiny a může být odstraněna několikrát,proto máčíme ve vodě. Poté, co se provedlo namáčení, napilovat pilníkem tmavý obal a opláchněte buď zředěným peroxidem vodíku, nebo 10% roztoku bělidla.
4. Vlhkost vaší půdy střední,aby byl substrát mokrý,ale ne aby v něm všechno plavalo-ale né suché. Pak zasejeme semena na povrch, a posypeme trochu zeminy na ně,jen tak, aby kousek čouhal.
5. Nastavíte si časovač pro určitou dobu,např.: z 5 hodin na 12 hodin . Je jen na vás, já jsem měl výsledky dobré, ale teď mám kolem 7-8 hodin.
6. Pravidelně kontroloujte ručně nebo s venkovním teploměrem půdu, aby jste se ujistili, že není stále příliš horká, a pokud ano ,zvedněte zásobník mimo topnou rohož. Ztratil jsem spoustu semen kvůli přílšném horku. Pokud je vaše půda vyschlá pak je nejspíš příliš teplý topný kabel.
6. Není třeba je na světle klíčit, budou to dělat i v černočerné tmě, ale budete muset kontrolovat je téměř každý den, protože pokud vynecháte sazenice, které jsou naklíčené a ony se táhnou příliš mnoho světla pak využít všech svých rezerv, a tak nemají dostatek energie k výrobě prvního listu, pak se ohnou a zemřou. Dávejte pozor, aby nebyli vystaveni plnému slunci příliš rychle, ani pokud budou v temnu.
Některé druhy je v pořádku vyndat ven ze sáčků a odděleně od půdy před tím, než naroste první list, a některé jsou opravdu citlivé a musíte jim jej nechat dorůst.

_________________
http://exoticke-rostliny.blogspot.com/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz