CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 29 Bře 2024 08:59

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Banánovník Musa Chinensis
OdeslatNapsal: 17 Lis 2005 14:13 
Odpovídám na Vaši otázku.Přijde mi,že listy od špičky usychají a kroutí se listy.jeden špatný list jsem včera odstranil,jsou tam ještě dva nové listy a dva starší,ale ty novější se mi nelíbí,v bytě je teplota okolo 23 stupòů a v průvanu není.Oddenek jestli je tím myšlen prostřední stonek,je v pořádku.Rostlinka je vysoká asi 1m ke špičce vrchního listu.Mám ji přecijen přesadit a ošetřit tím zmíněným přípravkem,dívám se teï na květináč,má v průměru 18cm a výška 15cm,není malý?mám v něm hlínu z kompostu,není potřeba v květináči mít jestě nějakou jinou zeminu?přemýšlím o koupi sušeného kravince a smíchat ho s kompostovou hlínou.
Předem Vám děkuji za odpověï.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 18 Lis 2005 11:50 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 09 Led 2004 08:09
Příspěvky: 343
Hm, to tedy vypadá na poruchu z výživy. Pak bych doporučil banánovník skutečně přesadit, aspoň se zkontroluje stav kořenů. Na metrový banánovník je nádoba skutečně malá, hlavně málo hluboká. To by vše vypovídalo skutečně o poruše z výživy, kořeny mají strašně malý prostor. Nová nádoba by měla mít alespoň objem 10 litrů, pokud máte "trpasličí" varietu mělo by to stačit i jako definitivní velikost. Se substrátem bych si hlavu nelámal, stačí jakýkoli kvalitní pro pokojové rostliny a dobrá drenáž.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Banánovník Musa CHinensis
OdeslatNapsal: 10 Pro 2005 21:13 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 01 Pro 2005 14:09
Příspěvky: 10
Bydliště: Brno
DObrý den,

koupila jsem si přes internet banovnik musa chinensis.. Jenze mam pocit,ze po ceste dostal hodne zabrat. Listy ma jakoby zvadle a dva zhnedly, vypada na chcipnuti. Docela mne to mrzi, protoze jsem se na nej hodne tesila. Muzete mi poradit jak rostlinku zachranit?

P.S. Admin: pokud jsem to zaradila spatne, omlouvam se.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banánovník Musa CHinensis
OdeslatNapsal: 10 Pro 2005 21:29 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
Angela napsal:
DObrý den,

koupila jsem si přes internet banovnik musa chinensis.. Jenze mam pocit,ze po ceste dostal hodne zabrat. Listy ma jakoby zvadle a dva zhnedly, vypada na chcipnuti. Docela mne to mrzi, protoze jsem se na nej hodne tesila. Muzete mi poradit jak rostlinku zachranit?

P.S. Admin: pokud jsem to zaradila spatne, omlouvam se.


:shock: A to ti ho někdo poslal teďka ?? Tipla bych si, že asi prochladla a nedivila bych se kdyby odešla :cry: . Snad jen pro příště si raděj objednávej od května do října.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: banan
OdeslatNapsal: 11 Pro 2005 13:09 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Angela, napriek tomu to nevzdavaj, hlavne teplo, okolo 20 C a viac, minimalne 18 C, svetlo, moze byt aj slnko, zalej, ked trochu vyschne. Je nadej, ze podzemok prezil prechladnutie, tak snad vyrasi. 8) Drzim palce. :D
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 11 Pro 2005 13:42 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 09 Led 2004 08:09
Příspěvky: 343
Já bych taky ještě neházel flintu do žita. Teplo, světlo, opatrná zálivka. Preventivně bych doporučil zálivku fungicidem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: RE: bananovnik Musa Chinensis
OdeslatNapsal: 11 Pro 2005 17:19 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 01 Pro 2005 14:09
Příspěvky: 10
Bydliště: Brno
Dekuji vsem za rady. Rostlinu jsem umistila na svetle misto, teploty tu mam nad 20 st. C - sama jsem dosti zimomriva :lol: .. Jeste premyslim nad tim, zda bych ji nemela presadit. Prisel mi k te rostlince navod, je to nejaka smes zeminy, raseliny a jeste neceho..(pak se podivam).. Da se ta smes koupit namichana nebo mam koupit vse zvlast a smichat? Diky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 11 Pro 2005 17:58 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
Pokud je rostlina ve špatném stavu, tak bych s přesazením radši počkal, aby si jí ještě více neublížila (kořeny...). Přesadil bych ji pouze pokud je v hodně malém květináči, který ji utiskuje a nedovoluje růst. Jinak bych počkal až na jaro. Směs se namíchaná dá nejspíše koupit, nebo si ji můžeš namíchat sama. Myslím, že je to celkem jedno.

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 11 Pro 2005 20:52 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 09 Led 2004 08:09
Příspěvky: 343
Přesně tak, s přesazením bych nyní nepospíchal. Jinak postačí kvalitní substrát pro pokojové rostliny, do kterého přidej perlit pro zlehčení v poměru cca 2:1 až 3:1. Na dno nádoby bude nutná vrstva drenáže.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz