CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 29 Bře 2024 09:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 29 Lis 2005 21:58 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
Petr Broža napsal:
Já viděl "banány" i s peckou :shock: :roll: . Před pár lety se na kadlátkách (švestkách, slivkách, trnkách - jak je kde nazýváte) objevila choroba, kdy některé plody se deformovaly do tvaru banánu a u nás jsme je i tak nazývali :lol: Pokud najdu v archivu foto, tak je sem dám, nebo jste to zaregistroval někdo také :?: Ale nechci odbíhat od pravého banánu, aby se Suzi15 nezlobila :lol:

Tipuju na puchrovitost švestky :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 29 Lis 2005 22:14 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
irab napsal:
Tipuju na puchrovitost švestky :cry:

Dík je to ono, hned jsem najel na net a tam je psáno:
"banánovitost" švestek je v posledních 2-3 letech poměrně hodně rozšířená houbová choroba Taphrina pruni se správným českým názvem puchrovitost.

Jsou tam i obrázky, např.:
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30 Lis 2005 09:05 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 26 Lis 2005 11:48
Příspěvky: 14
Bydliště: Slovensko - Humenne
ahojte.
suzi15 sa nehneva. len mi je trochu smiesno, ze som si myslela ze banan ma semienka. :D ani vo sne by mi totiz nenapadlo ze ich nema. cawte


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ještě k banánovým semenům
OdeslatNapsal: 30 Lis 2005 21:28 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Úno 2004 10:57
Příspěvky: 269
Bydliště: Mladá Boleslav
Svého času semena banánovníku nabízel Bakker - tuším rok 1993, jeden z prvních katalogů u nás, lat. název Musa velutina - a semena klíčila poměrně rychle a největší problém byl při přesazování a také u mě klasicky s přeschnutím, neboť jsem v té době byla na internátě a doma jen o víkendech.... Nicméně je klíčení popsáno i v Subtropech od p. Šamly. Také se u nás už celkem dobře dostane okrasný banánovník, který objevil p. Ježek někde na cestách a má tu zvláštnost, že se zralé plody, které mají tmavě vínovou barvu, sloupnou na rostlině a jsou bílé, takhle se oloupe celý trs a můžou se sklidit, vypadá to velmi efektně. Pak už jen vybrat semena, vysít....opravdu prý jsou nejedlé, plné semen, která jsou poměrně tvrdá. Naše bytové podmínky snáší relativně dobře, celkem ochotně kvete.
Snad ho příští rok získám a budu se z něj těšit.
Zdraví Dáša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Musa Velutina
OdeslatNapsal: 02 Pro 2005 21:52 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 01 Pro 2005 14:09
Příspěvky: 10
Bydliště: Brno
Dáša: Píšeš o banánovníku Musa Velutina ... mohla bys mi o nem dat vic informaci,prosim?? Napr, jestli ty jeho plody jedle?? jake je nejvetsi uskali tohoto bananovniku???

zakladala jsem zbytecne diskusi na toto tema, kde jsem psala toto:

Našla jsem na jednom nejmenovaném serveru nabídku semen banánovníku Musa velutina.
Byl u něj následující popisek: "Pink Velvet Banana" okrasný zakrslý banánovník do 150 cm, ze Severovýchodní Indie, žluté květenství s růžovými listy, okrasné růžové plody, vysoce dekorativní.

Máte ho někdo doma? Ráda bych o tomto druhu znala víc.

Za případné odpovědi předem děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Musa Velutina
OdeslatNapsal: 03 Pro 2005 14:29 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
Angela napsal:
Dáša: Píšeš o banánovníku Musa Velutina ... mohla bys mi o nem dat vic informaci,prosim?? Napr, jestli ty jeho plody jedle?? jake je nejvetsi uskali tohoto bananovniku???

zakladala jsem zbytecne diskusi na toto tema, kde jsem psala toto:

Našla jsem na jednom nejmenovaném serveru nabídku semen banánovníku Musa velutina.
Byl u něj následující popisek: "Pink Velvet Banana" okrasný zakrslý banánovník do 150 cm, ze Severovýchodní Indie, žluté květenství s růžovými listy, okrasné růžové plody, vysoce dekorativní.

Máte ho někdo doma? Ráda bych o tomto druhu znala víc.

Za případné odpovědi předem děkuji.

Tyto banánovníky se dají zrovna teď koupit v OBI a vypadají moc hezky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz