CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 29 Bře 2024 10:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Eukalyptus
OdeslatNapsal: 09 Lis 2006 22:49 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 09 Lis 2006 22:44
Příspěvky: 8
Mám dotaz, po té, co jsem před mrazem schoval eukalyptus do obýváku, tak mi se mi na něm vytvořili nějaké výrustky, a lysty na konci vrchních větví se mi začaly krabatět. Neví někdo co by to mohlo být? Nechtěl bych o něj přijít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 10 Lis 2006 10:17 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
Vyfoť listy a vlož sem fotku.
Přesunul jsem ti téma do Škůdci a paraziti na ostatních rostlinách. Do citrusů to nepatří :).

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: foto
OdeslatNapsal: 10 Lis 2006 18:21 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 09 Lis 2006 22:44
Příspěvky: 8
Tak tohle je ten můj nemocnej eukalyptus. Je to foceny kamerou, protože foťák nemám. A upraveny je to přes http://www.imageshack.us. Hrozně to trvalo, než se to povedlo načíst, chtělo by to jinej způsob vkládání obrázků.




Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Eukalyptus
OdeslatNapsal: 10 Lis 2006 22:01 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Říj 2005 00:20
Příspěvky: 325
Zdravím
http://www.celysvet.cz/blahovicnik-eukalyptus-.php
tady se něco píše o této rostlině.Mám tříletou rostlinu eucalyptu kulatoplodého výška byla skoro 3 m .V říjnu jsem jí dost seříznul aby se mi vešla někam do prostoru kde nemrzne.Možná jsem jí seříznul až moc.
No ale listy na tvé fotce vypadají jako když usychají.No možná že se pletu.Ale jestli jsi jí měl venku a najednou dal do obýváku tak to musel být pro ní asi dost šok.Škůdci asi né protože jsem nikdy žádné na rostlině neměl. Oni se dost těžko udržují přes zimu.Dost velký opad listů i při zimování v chladu..Ale zkouším zimovat po různu..I při teplotě kolem 10-12 st.dost velký opad listů.
A přes léto jsem ji pěstoval venku v nádobě na plném slunci, a nádherně vyrostla,nádherné velké voňavé listy, přežila i mírný mrazík asi do -1st.Samo že přes léto spotřebovala hodně vody - každý den zálivka,někdy i dvakrát.Je třeba jí přes zimu umísti do prostoru s hodně světlem a chladnem kolem 10st.C.,možná i trochu méně.Stejně ale je dost velký opad listů.A tak si vždy občas koupím nějaké semínka a vypěstuji si nové rostliny.Přes zimu omezit zálivku na co nejméně ale aby neuschla.Tedy aby substrát byl vlhký.
Umístění do obýváku kde je např.22 i více st.je špatné.Mám i několik e.citronvých asi 1m vysokých a zatím se jim daří.Zatím.A taky zatím nashle.vaclav
A když tak potom dej k dobru jak jsi dopadl se zimováním.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz