CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 12:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pomoc! Paraziti v květináči - pomůže podmiska?
OdeslatNapsal: 27 Dub 2007 16:37 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2007 17:10
Příspěvky: 89
Bydliště: Slezsko :)
Jak letníte hrnkové rostliny? S miskou nebo bez? Pro mě je to letos novinka, doteď jsem měla k dispozici jen prostor za okny a tam to bez podmisky nešlo - musel být malinký květináč..

A proč se ptám, jedeme na čtyři dny pryč a protože nechci přijít o rostliny v menších květináčích, uklidila jsem je domů - a ke svému zděšení jsem ve dvou našla zespodu regulérní mraveniště a v několika dalších ovečky - nevím, jak se jmenují, my jim jako malí říkávali ovečky - hnusní šediví opancéřovaní brouci... Takoví ti, co žijí pod kameny... Co s tím????


Popravdě jsem dost naštvaná, tenhle problém mě nenapadl a tak mě to docela vyděsilo... Nemohu o rostliny přijít? A jak brouky vyhnat?

Do háje - já si se zahradou myslela, že mám po starostech :(:(:(:(

Nechci ani pomyslet na to, jak to vypadá pod těmi opravdu velkými květináči - a dívat se teda nebudu :(

Lesina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 27 Dub 2007 17:19 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Já osobně dávám podmisky u všeho i ven na zahradu. Když náhodou do misky proteče zálivka, není to špatné - alespoň výpar udělá pro rostlinu trošku vlhčí okolí. Samozřejmě že té vody nesmí být moc a nenechám v ní rostliny stát celý den :wink: Nebo pokud máš vyšší podmisky, dej do nich nějakou drenáž - kamínky, písek a na to postav květináče... /lepší variata/. Navíc dochází i k jejich částečnému ochlazování , což je v létě v parnech u černých "plasťáků" docela problém. Nemusím je aspoň zakopávat do země a kořeny nehoří...
Na mravence zkus zalití lógrem z kafe /přelitýho novou - stačí studená voda/ - nesnášejí tu vůni. Měli by se odstěhovat. S těma broukama neporadím..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28 Dub 2007 11:40 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
Ja otacim podmisky dnem vzhuru a na ne pokladam kvetinace. Pokud prsi, prebytecna voda odtece pryc a rostliny nestoji ve vode, navic se mi pres podmisky do kvetinacu nedostanou zadne breberky, mravenci a nedej boze zizaly :(.

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28 Dub 2007 12:34 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
To taky není špatný nápad :wink: :shock: ... mravenci se uhnízdí raději pod miskou... vyzkouším na pár rostlinách :wink: Ale nevěřím, že by se do květináčů přes misky brouci nedostali, snad žížaly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 02 Kvě 2007 07:25 
Offline
Citrusář
Citrusář

Registrován: 12 Dub 2005 07:24
Příspěvky: 524438
Bydliště: Brno
Lesina: pancerovi brouci jsou svinky, neskodni tvorove, co ziji na vlhkych mistech a poziraji, co najdou na zemi. Rostlinam, pokud vim neskodi. Nech brouka zit. Mravenci jsou horsi, ty potvory vam vlezou vsude...

_________________
kidman


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz