CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 29 Bře 2024 00:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ako zničiť smútivky?
OdeslatNapsal: 04 Pro 2007 20:22 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 04 Pro 2007 18:29
Příspěvky: 4
Prosím,poraďte mi,akozničiť smútivky.Obávam sa použiť chémiu a neviem,či existujú nejaké bioprípravky do pôdy na ich zničenie.Poradili mi,že mám nasypať3cm piesku na povrch kvetináča.Použil somaj levandulu a cesnak.ale nič nepomohlo.Aj zem som sparil.ale nie všetku.Budem vďačný za každú radu.Vopred Vám ďakujem.Keď som použil ten piesok,tak sa nasťahovali na dno kvetináča,potvory jedny.Bližšie podrobnosti popíšem nabudúce :?: :cry: :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ako zničiť smútivky?
OdeslatNapsal: 06 Pro 2007 07:04 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 23 Led 2006 13:08
Příspěvky: 101
Bydliště: Praha
robt napsal:
Prosím,poraďte mi,akozničiť smútivky.Obávam sa použiť chémiu a neviem,či existujú nejaké bioprípravky do pôdy na ich zničenie.Poradili mi,že mám nasypať3cm piesku na povrch kvetináča.Použil somaj levandulu a cesnak.ale nič nepomohlo.Aj zem som sparil.ale nie všetku.Budem vďačný za každú radu.Vopred Vám ďakujem.Keď som použil ten piesok,tak sa nasťahovali na dno kvetináča,potvory jedny.Bližšie podrobnosti popíšem nabudúce :?: :cry: :oops:


Zkusil bych výluh z plodu kaštanu koňského tj. obyčejný kaštan, ne ten jedlý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ako zničiť smútivky?
OdeslatNapsal: 06 Pro 2007 13:59 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
A především nepřelévat. Milují a množí se jen v nadměrně vlhkém substrátu. Klikněte si na odkaz: viewtopic.php?f=6&t=839&start=0 , tam je toho o smutnicích a co s nimi na dvě stránky :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ako zničiť smútivky?
OdeslatNapsal: 06 Pro 2007 21:18 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 04 Pro 2007 18:29
Příspěvky: 4
Srdečná vďaka za radu.Ospravedlňujem sa,že som sa nepozrel do fora.Bol som zaneprázdnený a hlavne nečakal som takú rýchlu odpoveď. :) Vaše pripomienky a rady som si všetky prečítal a budem sa podľa nich riadiť. :!: Nejde len o mňa,ale aj o druhých pestovateľov,ktorých poznám a stretám sa s nimi.Majú tiež tie isté problémy ako ja a nevieme si s tým rady.Zásadná chyba je určite u mňa,pretože zem je vlhšia akoby mala byť a je viac rašelinová.Na jar ich budem presádzať a vymením zeminu.Čo sa týka tých gaštanov tie teraz nezoženiem,ale na budúci rok si ich zaobstarám. :lol: Ešte raz Vám veľmi pekne ďakujem za Vaše rady. :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ako zničiť smútivky?
OdeslatNapsal: 07 Pro 2007 23:32 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 04 Pro 2007 18:29
Příspěvky: 4
Ešte sa vraciam k tým smútivkám.Mám zasadených 20kusov semenáčikov citrusov v kelímkoch,10kusov rezkovancov 2ročných,ktoré mám pod petflaškami.Tie,čo mám pod flaškami,tým sa darí dobre.Nie sú napadnuté smútivkami.Nakoľko bývam v paneláku,nemám podmienky na ich prezimovanie.Musím ich držať pri obloku na parapeti v byte,kde mám teplotu od 20 do 22stupňov.Preto ich musím polievať častejšie. :( Cez leto som ich mal na balkone a všetko bolo v poriadku.Teraz,keď ich mám v byte,tie čo nie sú prikryté, sú napadnuté smútivkami.Robert z Ružomberka zdraví Ivana do Popradu. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ako zničiť smútivky?
OdeslatNapsal: 08 Pro 2007 13:18 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Dik za pozdrav !

Ivan


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz