CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 27 Dub 2024 20:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Opadavani listu
OdeslatNapsal: 16 Úno 2004 12:16 
Nekolik let (2-3) mam ze seminek vypestovanych nekolik stromecku (neco pres metr do vysky), ktere byly az doposud huste zarostle krasnymi velkymi listy - a za poslednich par dnu zacaly huste opadavat, naprosto zdrave listy. Puvodne jsem si myslel, ze jsou jim uz male kvetinace, tak jsem je presadil (do zeme pro citrusy), ale tim jsem jim asi spis ublizil...

Jsou v kancelari, kde maji dost tepla a denniho i umeleho svetla, nenasel jsem na nich zadne skudce a vsechny citrusy se chovaji uplne stejne (vsechny opadavaji).

Nemate tuseni co muzu idelat? Uz na nich zbylo jen par listu... Dik


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Opad listov - možné príčiny
OdeslatNapsal: 16 Úno 2004 14:13 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 07 Led 2004 14:33
Příspěvky: 17
Bydliště: Košice
Pravdepodobne sa jedná o typický znak citrusových rastlín, ktoré sú zimované v teplom prostredí. Do tých troch rokov to možno aj vydržia, ale nevhodné podmienky zimovania, t.j. celoročné teplo a suchý vzduch, sa musia zákonite prejaviť tým že listy začnú opadávať. Určite by ste urobili lepšie, keby ste tieto citrusové rastliny v zimnom období dávali do chladnejšieho prostredia, napr., na chodbu s teplotou okolo 5 oC nezalievať intenzívne a ani osvetlenie nemusí byť práve intenzívne. Terajšia záchrana? Skúste : 1./ Dať ich do niečo chladnejšieho prostredia a hlavne vlhšieho, pokiaľ nemáte možnosť s vlhkosťou tak aspoň pretiahnúť cez rastlinu silonový sáčok. Sáčok v jarnom období postupne zdola odstraňovať, keď začnú rašiť listy. Nie naraz. 2./ Skráťte opadané vetvičky na 1/3 a zaistite rastlinám v každom prípade vyššiu vlhkosť, ale nie zálievkou. Tá musí byť primeraná.
Potom, keď to rastliny prežijú, už len stačí prečítať dostatok príspevkov, ktoré sú na tejto www. stránke a nimi sa riadiť. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 110 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz