CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 12 Kvě 2024 17:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: narubovanie novej mandarinky
OdeslatNapsal: 08 Zář 2004 14:19 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 08 Zář 2004 14:04
Příspěvky: 1
Bydliště: Bratislava
Dobry den, mam problem. Asi pred 10 rokmi som si kupil v Grecku v zahradnictve jeden citronovnik a jednu mandarinku. Jednalo sa o rastliny s cca 50 cm kmienkom. Citronovnik mi len raz asi po 3 rokoch zarodil 3 velke citrony a odvtedy raz zacas vyrasia kvety, z nich male plody, ktore po case opadnu. Po case mi mandarinka zacal vysichat a narubovana,vrchna cast "odisla" uplne. Za nejaky cas zacali vsak zo spodnej, nezarubovanej casti vyrazat nove vyhonky z ktorych som dva nechal. Maju vsak listy nezastepenej rastliny /naspodku male zaoblenie a potom klasicke zaoblenie listu/. Nevie mi niekto poradit kde by som si v Bratislave a blizkom okoli mohol teraz nechat na kmienok nastepit plodiacu rastlinu /aky typ/ mandarinky alebo ineho, vhodneho citrusoveho ovocia, ktore by bolo podla moznosti najviac vhodne do nasich podmienok prezimovania a obcas i dalo nejake plody. Neviem v com robim chybu v pestovani, rastliny pravidelne hnojim cca raz za mesiac Krystalonom na citrusy, listy rosim a efekt ziaden. Mandarinka vyhynula a citronovnik ako tak zije ale bez plodov. :( :evil: :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: RE: narubovanie novej mandarinky
OdeslatNapsal: 09 Zář 2004 08:03 
Uvádím jedinou adresu z naší databáze, o které vím, že je z Bratislavy. Ing. Regelyová Růžena Hydinárská 11 Bratislava 214
Co se týká zašlého roubu, občas se to stává a příčin může být mnoho. Podobně je tomu i s plozením citroníku. Zkusil bych ho přesadit, zkontrolovat stav kořenů. Nestojí třeba rostlina v průvanu? Možná změnit hnojivo, provést řez. Většinou je s citroníky problémů málo, alespoò pokud se týká plodnosti. SPíše je problematický opad listů, ale to trápí i komerční pěstitele.
Marek Svítek


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Dakujem za radu.
OdeslatNapsal: 09 Zář 2004 08:41 
Velmi pekne dakujem za radu :) . Dotycna pani Ing. Regelyová Růžena Hydinárská 11 Bratislava, tel:+421 2 45521774 , je sice tiez len zaciatocnicka, ale dala mi adresu Mgr. Karasa, Kozacka 24, Trnava, tel:+421 33 5537254, ktory sa profesionalne zaobera citrusami a rubuje na pockanie. Uz som s nim dohodnuty. Dajte si ho prosim do databazy pre takych nestastnikov ako som ja. Este by som poprosil o radu, aky typ citrusu by som si mal nechat narubovat na kmienok z hladiska najvacsej odolnosti a nenarocnosti na pestovanie. Pan mgr. hovoril ze ich ma asi 50 druhov. S pozdravom Stankovic
Ak by ste bol taky laskavy tak odpoved na adresu: responsibility@zoznam.sk


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz