CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 29 Bře 2024 06:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mandarince žloutnou listy
OdeslatNapsal: 29 Lis 2002 19:02 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Muže mi někdo poradit proč mi na mandarince žloutnou listy.Hnojím po čtrnácti dnech .díky

Pokud chcete poradit myslím si že jste podal docela málo informací na to aby někdo odborně odhalil příčinu.Podívejte se jesti nemáte na listech nějakého parazita (pavoučky,broučky)nebo jestli Vám listy nelepí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Prosím o radu
OdeslatNapsal: 29 Lis 2002 19:03 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Mám mandarinku (klementina) asi 3 roky koupenou. Již druhým rokem mi na jaře velmi bohatě rozkvete.Květy opadají a za týden opadají i pludky. Nezůstane nic.To se opakuje další rok.Prosím o radu co udělat aby mi vydržel alespoň nějaký plod. Děkuji Pepa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Malo informaci
OdeslatNapsal: 29 Lis 2002 19:04 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Josefe, je to prilis malo informaci pro urceni priciny. Jedna se o rizkovanou nebo roubovanou rostlinu? Jak provadis hnojeni? Castou pricinou opadu kvetu i pludku mohou byt vysoke teploty. Ty by nemeli prilis prekracovat v dobe kveteni 20C. Jaky druh zimovani praktikujes?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 29 Lis 2002 19:29 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Prosím o radu. moje mandarinka začala rychle chřadnout. Postupně se jí od spodních listů začely objevovat kropenaté zbarvení. Je ze spodní části listů a je tmavě hnědé. Tečky jsou velmi malé a list, ještě než je zcela pokryt odpadá. Z vrchní strany nejde nic vidět. Stromek nekvete , neroste a doslova chřadne před očima. Při bližší kontrole jsem žádného živočišného škůdce nenalezl. Prosím poraďte. předem děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Od Zdenka
OdeslatNapsal: 29 Lis 2002 19:29 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Kde je rostlina umístěná, kde byla přes léto, jaká je podnož, zálivka - kontrola kořenového systému.
Může se jednat o hnilobu kořenů ( Phytopthora). v přípě hniloby kořenů rostlinu okamžitě přesadit do jiného substrátu - kořeny zakrátit až na zdravé dřevo a nadzemní část rostliny zastřihnout. V případě letního pěstování venku a přenesení do bytu se jedná o teplotní a světelný šok při ktrém rostlina zhodí všechny listy přizpůsobené venkovním podmínkám a vyraší nové přizpůsobené bytovým podmínkám.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz