CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 11 Kvě 2024 17:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prosba o radu
OdeslatNapsal: 09 Lis 2004 20:49 
Dobrý den. Prosím o radu ohledně velice rychlému opadávání listů u citroníku. Citroník je umístěn na stále stejném místě již asi 5 let, v pokoji u okna, bez zimování a letnění, stále stejné pěstební podmínky, přihnojován hnojivem pro citrusy. Každým rokem měl citrony, nechával jsem 3 – 5 ks. Citrony dosahovaly normální prodejní velikosti i chuti. První problém přišel loni, kdy mi začal chřadnout a shodil několik listů. Údajně byl napaden sviluškou. Od letošního jara se rozrostl, hodně kvetl, ale naplano a nyní opadává. Listy mají světlou barvu, je hodně vidět žebrování a list vždy opadne bez stonku, který z větve opadne později. Děkuji. Jirka P.S. Listy ani nežloutnou, ani nemaji žádné skvrny.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Opadávanie listov
OdeslatNapsal: 28 Pro 2004 10:43 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 07 Led 2004 14:33
Příspěvky: 17
Bydliště: Košice
Ahoj Jirko. V tomto prípade na diaľku je dosť obtiažne jednoznačne odpovedať že čo je príčinou opadávania listov. Podľa tohto stručného popisu sa mi najskôr pozdáva ako možná príčina únava pôdy. To znamená vymeniť čo najviac pôdy v črepníku, bez porušenia koreňového systému.Ďalším možným dôsledkom môže byť aj to, že rastlina nie je zimovaná v chladnom prostredí. Asi potrebuje už tiež oddych. Pokiaľ skúsiš tieto dve príčiny napraviť a k zlepšeniu nedôjde mal by si ukázať rastlinu skúsenému pestovateľovi. Je totiž 100x lepšie raz vidieť, ako 100x čítať, alebo počuť. Určite Ti pestovateľ poradí keď rastlinu uvidí kde ju pestuješ a za akých podmienok.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz