CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 11:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 12 Pro 2006 21:40 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Naklíčili rychle protože brali výživu ze semena ze kterého vzešli.Teď se zakořeňují a růst bude pomalejší alespoň zpočátku,než budou mít nějaké kořeny-zdroj výživy a vláhy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 12 Pro 2006 23:43 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 12 Led 2004 09:12
Příspěvky: 320
Bydliště: Pardubice
Ahoj Lemone, zkus obě skupiny semen zasadit a udělat si drobnou srovnávací studii. Osobně bych tipoval, že budou všechny růst podobně, ale kdo ví.. Jinak do Trutnova jezdím často pracovat, podhorské klima ti nezávidím, snad jedině, pokud bys měl skrz skleník protažený teplovod z Poříčí :lol: ..ale napadlo mě zkusit zasadit nějakou trifoliátu někam na sluníčko na hory, třeba by ji sníh v zimě uchránil. Nemyslím na Luční, to by ji krnapáci stejně vytrhli, ale třeba na Benecko. Jak ty to vidíš?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 13 Pro 2006 00:29 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Ondra Stískal napsal:
Ahoj Lemone, zkus obě skupiny semen zasadit a udělat si drobnou srovnávací studii. Osobně bych tipoval, že budou všechny růst podobně, ale kdo ví.. Jinak do Trutnova jezdím často pracovat, podhorské klima ti nezávidím, snad jedině, pokud bys měl skrz skleník protažený teplovod z Poříčí :lol: ..ale napadlo mě zkusit zasadit nějakou trifoliátu někam na sluníčko na hory, třeba by ji sníh v zimě uchránil. Nemyslím na Luční, to by ji krnapáci stejně vytrhli, ale třeba na Benecko. Jak ty to vidíš?


...Ondro,čteš mi myšlenky
Semena jsem zasadil odděleně a čekám docela napjatě jak se budou chovat obě skupiny,i když nepředpokládám nějaké převratné výsledky.
Trifoliáty jsem si přivezl asi roční proutky od Petra B. z vrchoviny letos na podzim.Něco málo odešlo,ale stále dost se jich ještě zelená.Už tady u nás hledám nějaké chráněnější místo pro budoucí keř-zatím marně.Sehnal jsem i semena na jarní výsev.Ale nedělám si iluze,bývají tu některé zimy teploty dost pod -20 st.tak s tou trifoliátou na venkovním stanovišti nevím...Je fakt,že sněhu tu bývá dosti,ale i tak by se musel později stromek asi zakrývat.Určitě budu zkoušet odolnost odolnost trifoliát i v našich podmínkách,i když mi jich pak bude líto až odejdou-zmrznou.
Nakonec i s tím skleníkem máš pravdu,v dnešní době je největší problém cena tepla,než cena materiálu a stavba skleníku.S tím teplovodem to by bylo něco...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 13 Pro 2006 09:33 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 06 Bře 2006 12:18
Příspěvky: 12
Bydliště: Mladá Boleslav
Tak to sme na tom podobně 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 13 Pro 2006 09:35 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 06 Bře 2006 12:18
Příspěvky: 12
Bydliště: Mladá Boleslav
To byla samozřejmě reakce na Vojtase
vojtas napsal:
Jo jasně jenom já že oni tak rychle naklíčili tak do výšky 5cm a pak už skoro nic.tak se mějte vojtas

:wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 13 Pro 2006 09:59 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
měly zasoby energie ze semínka a teď budou čekat na lepší časy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 13 Pro 2006 17:19 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 09 Zář 2006 14:39
Příspěvky: 179
Bydliště: Písek u Jablunkova
Zdravím a pozdravuju
díky za odpovědi.teď pečeme cukroví a asi už prasknu sem toho nemožně přejedený.chudák žlučník :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 10 Úno 2007 13:55 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Úno 2006 23:44
Příspěvky: 15
Bydliště: Jižní Morava
Ahojte vsichni,,jejda jak ja jsem tady dlouho nebyla...
Tak jak jsem tady psala, minuly rok jsem zasadila asi 20 seminek, skoro vsechny mi narostli, ale zimu prezil jen jeden bojovnik.-je moc hezky,, :)
Asi 20cm na visku a moooc listecku,,snad mi vydrzi, abych ho mohla naroubovat.. :D jupiii


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíčivost trifoliáty
OdeslatNapsal: 29 Led 2008 00:21 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
JardaTesar napsal:
Chci se zaptat, jak dlouho klíčí trifoliáta. Mám je vyseté již 5 týdnů (teplota asi 20 st.C) a nic se neděje. Před tím byly semena asi dva měsíce při teplotě 4 st. C.


Já jsem vysel 6.12 cca 150 semen a za 2,5 týdne bylo 15 rostlinek venku. Nyní po téměř 2 měsícch začalo klíčit dalších 15 a skoro denně přibývají další.

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen...
OdeslatNapsal: 29 Led 2008 08:03 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Kvě 2005 13:43
Příspěvky: 213
Bydliště: Bratislava
Snek ja som postrehol to iste sadil som asi v polovici novembra najprv za 2-3 tyzdne vyrastlo par
rastlin. Ostatne sa zacali tlacit az teraz. Trochu divne klicenie najma ten odstup. Co som zasadil krizenca citronu z cedratom tak tam vyklicilo vsetko naraz po 2 tyzdnoch.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen...
OdeslatNapsal: 29 Led 2008 11:14 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Je to hodně zvláštní.
Leč u mne je to malinko pochopitelné - já jsem sázel mix semen trifoliat z různých zdrojů (rostlin) a navíc plody byly sklizeny různě v nestejnou dobu.
Množství vyklíčených rostlinek 30-40 z 150 semen není taky nic moc.
Včera jsem vysel dalších 350 semen z plodů, které byly doposud "natvrdo" ponechány venku na mrazu a asi 50 semen přímo ven do půdy. Uvidíme jak to bude s klíčivostí nyní.

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen...
OdeslatNapsal: 30 Led 2008 00:42 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Odbočím od trifoláty.Letos 5.ledna jsem vysel ze semena z prvního plodu,rostliny koupené jako lajm-podle Petra B. je to spíše Kantonský citroník.Jak jsem uvedl,sadil jsem,zalil a ani jsem tomu zatím nevěnoval pozorznost-dosavadní největší rychlíci semen grepu klíčí za 3-4 týdny.15.ledna jsem byl doma upozorněn že v květináči s datumem 5.1. se něco zelená.Šel jsem tedy vytrhnout ten pleven a divil se,že tam něco mohlo v zimě vylézt,ale to už se dral ven první semenáč.Do 20.1. byly venku všechny rostliny ze semen,takže nejrychlejší semenáč vylezl 9-10 dní od výsevu a u citrusů mne to více než překvapilo,stejně 100% úspěšnost do 15 dní od výsevu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen...
OdeslatNapsal: 30 Led 2008 08:04 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Tak to je opravdu docela hodně překvapivé

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen...
OdeslatNapsal: 28 Črc 2008 10:59 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 27 Dub 2008 08:34
Příspěvky: 46
Co sa tyka klicivosti sa mi potvrdilo ze prehnana starostlivost ako mi uz viaceri skuseny citrusari pisali je zla.

zasadil som nejake semiacka z pomarancov /valencia,..../asi pred mes
-su v byte rovnaka tep. v par crepnikoch a nic!!
-potreboval som crep asi pred 2tyz tak som 3 semiacka vybral nechcel som ich hodit do kosa
tak som ich dal do zemi na balkon do stareho nepouzivaneho crepa s jahodami

:) tie 3 na balkone su uz davno 2 cm nad zemou :shock: tie v byte este nic
asi ta zmena teplot robi tak vela prirodzene je tak ako v prirode

to iste sa mi potvrdilo aj citrusom asi50cm clamondin (aklimatizacia v tieni balkon,....ajtak ovedal)
sup ho na slnko tak oko kazda ina ras na svete 2 dni trochu sok a teraz rasie a rasie kvitne,,,...ako divi :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen...
OdeslatNapsal: 11 Říj 2010 18:03 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 11 Říj 2010 15:25
Příspěvky: 2
Ja mám citron ma 5 cm a ma] dva listy a tretí list ešte len rastie a neviem či ho už môžem presadiť a ked ho budem presadzať aku zeminu mu mám dať ? a kolko krát ich mám polievať Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 163 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz