CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Dub 2024 00:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výstava citrusů - BRNO 2003
OdeslatNapsal: 21 Lis 2003 13:21 
Stejně jako v loòském roce marně pátrám po tom, zda, kde a v kterém termínu se uskuteční tradiční výstava citrusů v Brně. Tato výstava patřila v minulosti vždy k nejlepším v republice, ovšem její propagace asi mimo město Brno je zcela mizivá. Pokud můžete poskytnout k výstavě nějaké informace, prosím o jejich zveřejnění.
JAROSLAV


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Výstava citrusů v Brně
OdeslatNapsal: 22 Lis 2003 21:15 
Výstava se konná od 28.11 do 2.12. 2003 na adrese Ústav sociální péče pro tělesně postiženou mládež. Kociánka 2, Brno Královo pole 612 47


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 24 Lis 2003 13:01 
I ja velmi dekuju za tuto informaci
:D


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 24 Lis 2003 13:03 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 14 Zář 2003 12:59
Příspěvky: 14
Anonymous napsal:
I ja velmi dekuju za tuto informaci
:D

To jsem byl ja.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 26 Lis 2003 08:28 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Nepochopim proc nikdo z Brnenske organizace neposle email aby bylo mozne pozvanku na tuto vystavu zverejnit. Je to skoda ze zadna organizace aktivne s nasim webem nespolupracuje.Ales


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 26 Lis 2003 12:58 
Pokud jsou moje informace správné, brněnská organizace citrusářů výstavu letos neorganizuje, ani se jí neúčastní. Ing. Jaroslav Veselý


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Výstava citrusů v Brně
OdeslatNapsal: 26 Lis 2003 22:11 
Dne 21.11.2003 jsem podnikl cestu do Brna na veletrh. Spojil jsem to s návštěvou skleníků na Kociánce. Adresu jsem zjistill od Petra Brože.
Skleníky jsou ukázkové, volně přístupné během pracovní doby. Od vedoucí skleníků jsem obdržel pozvánku na výstavu s ujištěním že výstava bude.
Výstavu pořádá středisko praktického vyučování ve spolupráci s Orchidca klubem a klubem Citrusář Brno. Ještě téhož dne jsem byl u Petra na vysočině, byl mile překvapen o chystané výstavě nic nevěděl a opsal si tel. číslo na pořadatele. Určitě bude v brně vystavovat svoje výpěstky.
s pozdravem Zdeněk


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 29 Lis 2003 15:23 
Vznika tu pekny informacni sum.Protoze jsem si nebyl jisty jestli vystava bude nebo ne zavolal jsem na Kocianku,kde mi pani rekla ze opravdu vystava bude.Dnes ( v Sobotu) jsem se vydal na vystavu a ejhle.Vystava orchidei a o citrusech ani zminka .Na vystave jsou pristupne vypestky ve sklenicich,ale citrusari nikde.Po chvili jsem nasel jednoho, ktery ovsem zastupoval Kocianku.Od nej jsem se dovedel ze citrusari Brno nemaji podepsanou smlouvu s Kociankou a proto tu nejsou.Po chvili jsem mu rekl ze jsem z webu http://www.citrusy.cz a on se hrozne divil,ze nejsem p.Matejka(vydavetel casopisu CITRUSY).Proto jeste jednou casopis CITRUSY a web http://WWW.CITURSY.CZ nemaji NIC spolecneho co se tyka majitelu !!!!!!!!!!!!!!!!!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Tak teď nevím?!
OdeslatNapsal: 29 Lis 2003 23:28 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 25 Kvě 2003 12:59
Příspěvky: 47
Bydliště: Třebíč
Po předchozím příspěvku teda váhám, jestli mám do toho Brna jet :cry: . I když podle toho, co se píše výše, to vypadá, že i ty "samotné" skleníku by stály za shlédnutí :wink: . Napište svoje zážitky, určitě už vás tam bylo víc. Ještě poslední věc, nevíte někdo jakou mají "otevírací" dobu. Dostanu se tam možná v pondělí kolem 17. hodiny a nerad bych koukal na zavřené dveře :? . Dík!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30 Lis 2003 14:12 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 14 Zář 2003 12:59
Příspěvky: 14
Urcite stoji za to videt ty rostliny ve skleniku. Nevim ale, jestli stoji za to, tam jet jenom kvuli tomu. Ty rostliny tam jsou k videni porad.
Fantasticky obsypane mandariny rostouci ve volne pude, churma(kaki),...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 02 Pro 2003 08:45 
Výstava je pořádaná Střediskem praktického vyučování Kociánka ve spolupráci s Orchidea klubem ve dnech 28.11-2.12. 2003 v době od 9 do 16 hodin. Takže ještě dneska ji můžete stihnout navštívit.
Jak jsem již uvedl, letos se jí neúčastní brněnští citrusáři. Bylo by seriózní Zdeòku si informace vždy raději řádně předem prověřit ještě, než je zveřejníš na webu.
Na výstavě lze vidět krásně naaranžovanou expozici orchidejí, doplněnou prodejem. Při průchodu do skleníku s citrusy hlavně děti zaujmou papoušci, opičky, hadi, ještěrky rybičky, želvy a další. Ve stejném prostoru nás přivítají banánovník a fíkovník s plody. V citrusovém skleníku každého, kdo zde ještě nebyl překvapí vzrostlé stromy mandarin, pomerančovníků a citroníků ve volné půdě. Rostliny v minulosti vysázeli dnes již nestoři brněnské organizace pánové Brázda, Urbánek, Hanáček, Šebesta a další. Nejen citlivým a cíleným řezem přivedli oranžerii v minulých letech do plné plodnosti. Především laickou veřejnost pak zaujme na konci skleníku mohutný strom bez listů, zato však s množstvím zářivě červených plodů - jedná se o churmu, kaki, podle informací jsou plody velmi chutné. Na konci skleníku jsem viděl i plodící psidium. Většina rostlin je na tabulkách druhově označena i s krátkým popisem. Na stěně jsou pak postery s mnohdy neznámým tropickým ovocem - ve skleníku pak jejich autor pan Sitař zastupující Kociánku se snaží zodpovědět dotazy veřejnosti. Doporučuji všem, aby si také důkladně prohlédli i polykarbonátovník se střechou z fóliového vaku. V prostoru před citrusy jsou vhodně naaranžovány další rostliny. Můj osobní názor je, že rostliny ve výsadbě vynikly a zvýraznily se díky tomu, že prostor před nimi nebyl přehušten navezením jednotlivých citrusů v nádobách, tak jak tomu bylo v letech minulých. Letos odpadl i poněkud rušivý a široce diskutovaný prodej. Tady u těchto dvou věcí cítím, že někteří vystavovatelé z citrusářské organizace se mnou nebudou zcela souhlasit. V dalším polykarbonátovníku mě zaujalo plodící granátové jablko v nádobě a cedrát ve volné půdě. Navštívit lze i skleník kde probíhá výuka žáků Kociánky, kteří se podíleli na přípravě výstavy i na pořadatelské službě.
Výstava se mi líbila a mohu ji všem doporučit. Také lze předpokládat, že po výstavě proběhne sklizeò a případní návštěvníci mimo termín výstavy již uvidí rostliny bez plodů.
Za její uskutečnění, podporu a přípravu je také zapotřebí poděkovat vedení Kociánky, řediteli Mgr. Podluckému a za Středisko praktického vyučování Ing. Kuncové.
Ing. Jaroslav Veselý a Iva Holečková


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 123 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz