CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 21:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Obecná debata
OdeslatNapsal: 21 Bře 2010 22:09 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Zář 2009 19:46
Příspěvky: 392
Bydliště: Praha, Košice
Já jsem měl od malička rád kancelářskou práci a tvorbu spoločenských her z papíru. Proto logicky rád dělám papírové jmenovky.
V obchodě mají i malé umělé obaly na tramvajenky a pod. Stačí do nich dát papírové jmenovky a pověsit. Jsou obdélnikového tvaru.
Tak pro klíčenky se našlo zajímavé využití.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obecná debata
OdeslatNapsal: 21 Bře 2010 22:20 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
astern napsal:
Já jsem měl od malička rád kancelářskou práci a tvorbu spoločenských her z papíru. Proto logicky rád dělám papírové jmenovky.
V obchodě mají i malé umělé obaly na tramvajenky a pod. Stačí do nich dát papírové jmenovky a pověsit. Jsou obdélnikového tvaru.
Tak pro klíčenky se našlo zajímavé využití.
Všechno jsou to dobré nápady, snad si z toho někdo něco vezme :idea: . Často vidím i v profesionálních prodejnách na jihu citrusy s upadlými či nečitelnými štátky. U nás jsme na tom mnohem líp :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obecná debata
OdeslatNapsal: 21 Bře 2010 22:24 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Zář 2009 19:46
Příspěvky: 392
Bydliště: Praha, Košice
Já koukám na jmenovky z praktické i estetické stránky. Minule jsem si koupil umělé jmenovky na zapíchnutí do země, ale až tak se mi nelíbili a špatně se mi píchali do zakořeněné púdy. Když jsem viděl laminované štítky u profi citrusářu tady, tak jsem si řekl, že to je ono :-).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obecná debata
OdeslatNapsal: 22 Bře 2010 17:54 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 25 Pro 2007 12:00
Příspěvky: 357
Bydliště: Trnava, Slovenská republika, 167 m. n. m.
Petr Broža napsal:
lagy napsal:
já používám obyčejné klíčenky za bůra :lol:

Jednoduché, šikovné. Určitě příklad pro malopěstitele :idea: .Velmi mě bolí, když navštěvuji citrusáře a oni už neví, co pěstují. Původní cedulky vybledly, nikdo to neobnovil... Opravdu klíčenka za 5,- Kč, to už je maličkost, kterou by měl pěstitel svým rostlinám věnovat :D



Peter, takéto menovky si vyrábam ja :D .
Na výrobu menoviek používam informačné tabuľky z doby už dávno minulej: ( Made in KSČ :mrgreen: ).
Text na nich zoškrabujem plátkom žiletkového noža. Pravítkom a tužkou si narysujem veľkosť, a žiletkovým nožom narežem na vhodné miery. V mojom prípade majú menovky veľkosť 10 x 2,5 cm. Nakoniec ich stačí prevŕtať 4 mm vrtákom, aby sa dali zavesiť.
Jediný problém som mal so svetlostálosťou označovania. Už som skúšal všelijaké centrofixy, a aj fixy na CD a DVD, no čierny text nimi napísaný, na slnku vybledol, a pomaly aj zmizol.
Nakoniec sa mi osvedčila obyčajná tužka o tvrdosti 2B :D .
No pokiaľ by ste niektorí z vás mali iné skúsenosti z nejakým konkrétnym typom fixu, ktorý na slnku nevybledne, nechám sa rád poučiť :D :!:
Příloha:
Informačné tabuľky 1..JPG
Informačné tabuľky 1..JPG [ 162.05 KB | Zobrazeno 682 krát ]
Příloha:
Informačné tabuľky 2..JPG
Informačné tabuľky 2..JPG [ 158.42 KB | Zobrazeno 715 krát ]
Příloha:
Menovky.JPG
Menovky.JPG [ 81.72 KB | Zobrazeno 742 krát ]

Milan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obecná debata
OdeslatNapsal: 22 Bře 2010 19:25 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Led 2009 07:26
Příspěvky: 107
Milane, dělám to úplně stejně včetně materiálu. Staré cedule z dob dávno minulých nacházím na stavbách, kde se pohybuji. Holt, stará škola... Honza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obecná debata
OdeslatNapsal: 22 Bře 2010 20:58 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Zář 2009 19:46
Příspěvky: 392
Bydliště: Praha, Košice
Tie umelé menovky sú veľmi pekné. Design vylepšujú zrezané okraje :-). Ja dúfam, že mi vytlačený text vo fólii nevybledne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obecná debata
OdeslatNapsal: 22 Bře 2010 21:29 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 31 Led 2010 22:05
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha, Děčín
:-D spis by to chtelo na citrusy navesit cedulky pozor ziravina jak na obrazku. A puklice se bude drzet stranou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obecná debata
OdeslatNapsal: 22 Bře 2010 22:39 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
mitas napsal:
Peter, takéto menovky si vyrábam ja :D .
Na výrobu menoviek používam informačné tabuľky z doby už dávno minulej: ( Made in KSČ :mrgreen: ).
Text na nich zoškrabujem plátkom žiletkového noža. Pravítkom a tužkou si narysujem veľkosť, a žiletkovým nožom narežem na vhodné miery. V mojom prípade majú menovky veľkosť 10 x 2,5 cm. Nakoniec ich stačí prevŕtať 4 mm vrtákom, aby sa dali zavesiť.
Jediný problém som mal so svetlostálosťou označovania. Už som skúšal všelijaké centrofixy, a aj fixy na CD a DVD, no čierny text nimi napísaný, na slnku vybledol, a pomaly aj zmizol.
Nakoniec sa mi osvedčila obyčajná tužka o tvrdosti 2B :D .
No pokiaľ by ste niektorí z vás mali iné skúsenosti z nejakým konkrétnym typom fixu, ktorý na slnku nevybledne, nechám sa rád poučiť :D Milan
Pan Urban z Korýtek si na štítky dokonce vyrobil takovou raznici a klepal je z nějakých plastových desek, které se prodávaly dříve v Řempu. Zajínalo ho, zda se to dá i dnes v Řempu koupit, no já se k tomu nikdy nedostal. Dovezl jsem mu stejné tabulky, jaké používáš ty a on mně naklepal spoustu štítků :lol: . Snad každý, kdo u mně byl, nebo jsem mu posílal rouby je zná.
Některé ty cedulky jsou nově z lesklého-hladkého plastu a tuškou už se na ně téměř nedá psát. Použivám popisovací tušku Edding, např.:
http://www.tme.eu/cz/katalog/pera-na-znaceni_100111/
prodává se to i v papirnictví apod. Používají to k popisování např.elektrikáři, dále na popis CD apod..
Prodává ji i Pasič. Rovněž jsou obdobné tušky ke koupení i v zahr.prodejnách.
Ale je to docela drahé a také jsou s tím inkoustem problémy.


Přílohy:
fse-cd-rom.jpg
fse-cd-rom.jpg [ 22.89 KB | Zobrazeno 688 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obecná debata
OdeslatNapsal: 23 Bře 2010 17:53 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Kvě 2005 13:43
Příspěvky: 213
Bydliště: Bratislava
Ja ked pouzivam fixku na pisanie na CD tak tu mi vytaha slnko cez leto niekedy...
tak sa snezim este ceruzkou na druhu stranu pisat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obecná debata
OdeslatNapsal: 24 Bře 2010 21:16 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Lis 2008 15:37
Příspěvky: 184
Používám štítkovač DYMO,obyčejný manuální.Písmena se prolisují do barevného pásku a drží na světle a slunci už mnoho let.Dají se i nalepit na květináč(plastový),trochu tomu pomohu alkaprénem.Většinou to potom drží až moc.Mívají to v Makru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obecná debata
OdeslatNapsal: 24 Bře 2010 23:05 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Používám ty nejobyčejnější papírové vyvazovací štítky (malinko voskované?). A obyčejnou propisku. Při popisování štítku si to podložím pár papíry a více tlačím. Napsaný text pochopitelně časem sluníčkem zmizí, ale propiskou "vytlačené" písmo na papíru je zřejmé i po mnoha letech.
A když se mi chce, mám čas a chci aby to bylo viditelné, tak to "vytlačené" jednoduše znovu přepíšu.

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obecná debata
OdeslatNapsal: 25 Bře 2010 21:46 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Ja nemám čas na nič. Nemohli by ste mi niekto tie štítky napísať? ;)
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obecná debata
OdeslatNapsal: 25 Bře 2010 22:02 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Zář 2009 19:46
Příspěvky: 392
Bydliště: Praha, Košice
No já jsem předpokládal, že když jsem poskytnul vzory a napsal postup, tak ten zbytek už je na Tobě.
Myslím, že i ostatní pěstitelé takhle uvažovali se svými postupy :-).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obecná debata
OdeslatNapsal: 02 Dub 2010 20:49 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 02 Dub 2010 20:18
Příspěvky: 3
čo robiť proti žltknutiu listov na citrusoch? Používam klasické hnojivo na citrusy + pridávam aj železnaté hnojivo. Hnojenie aplikujem na listy raz týždenne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obecná debata
OdeslatNapsal: 02 Dub 2010 21:32 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
Témat na žloutnutí je tady na foru mnoho jen je musíš najít. Klikni na Citrusy od A do Z.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz