CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 15:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 211 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 28 Dub 2009 20:50 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 07 Lis 2007 21:37
Příspěvky: 49
Mam naroubovano:Fortunella japonica,Moro,Citrus limon,Mandarina unsiu-saygon,citrus myrtifolia a jeste dva-mam to na stitcich pod flaskami-zitra to musim opsat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 29 Dub 2009 09:33 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Pokud ti nestačí výška PET lahve na výšku rostliny je lehká pomoc. Vezmi ještě jednu nejlépe stejnou PETku, z ní ustříhni nejen dno, ale i vršek a získáš PET rouru :mrgreen: . Tou nadstavíš zespodu tu původní PET. Je samozřejmě podmínka, že rostlina není širší než lahve.
Pokud jde o rychlost ujmutí a odstranění sáčku či PETky. Já pokud po třech týdnech roub neuschne toto odstraňuji. Pokud je dobře přirostlý, tak neuschne a výhonky se vyvíjejí už na normálním vzduchu a ne ve vlhku. Nemusím tedy nové výhonky postupně zvykat na sušší vzduch a hlídat plísně.
Pokud mám podnož v míze( a to je zásadní :!: :!: - řekl jsem si Petrovi Brožovi o víc roubů než jsem měl rozjetých podnoží :oops: a pak jsem musel část opravovat až se v teple bytu rozjely) a kvalitní roub, tak mi za tři týdny začínají rouby rašit. Pokud začnou rašit později, tak se na ně nezlobím :D . Určitě nezávodím. U někoho to trvá déle u někoho jsou to pro mne nedostižitelné časy vzhedem k mým podmínkám.
Nechat vykvést květ a pak ho uštípnout(pokud sám neupadne)není hrůza. Hlavně netrápit malou rostlinku tvorbou plodů :!:
Pokud jde o dotaz na citrumelo, tak vhodnost v mých podmínkách(léto-venku, zima -chladné zimování) prověří až nejbližší roky.

_________________
Pedro
http://www.pedro-vyskov.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 29 Dub 2009 10:31 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Jedno speciální makro květu TaCle na roubu z předchozího příspěvku jen pro Romču :wink:
Příloha:
TaCle - makro květu na roubu.JPG
TaCle - makro květu na roubu.JPG [ 79.5 KB | Zobrazeno 938 krát ]

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 29 Dub 2009 15:56 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
:evil: Ja mam krajši, Romča, len pre Teba :P
Příloha:
6_pre Romcu.JPG
6_pre Romcu.JPG [ 158.66 KB | Zobrazeno 979 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 29 Dub 2009 16:25 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Pánové, ať se o Romču nepoprete.. :roll:
Romi - pozor!!! Jeden je ženatej a druhý je taky citrusář... :wink: :lol:

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 29 Dub 2009 20:48 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 07 Lis 2007 21:37
Příspěvky: 49
Kluci,
diky,to nemuselo byt,kvety mate luxusni.Takhle pekne zvetsene makro kvety jsem jeste nevidela. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 28 Kvě 2009 13:08 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 07 Lis 2007 21:37
Příspěvky: 49
Ahoj,
tak hlasim,ze to s roubovanecky snad vypada dobre az na f.japonica,ten mi po tom zastrizeni uschnul (no taky zkusenost,priste na to uz nesahnu),jinak vyrasili C.lemon a pomeranc MORO,C.myrtifolia (odstranila jsem pludek,protoze nerasil),zbytek narasuje,alespon se mi to tak jevi,takze snad to vyjde.
Jeste jsem chtela poprosit o foto pomucek,ktere pouzivate k roubovani. Pouzivate skalpel nebo nejaky roubovaci nuz? Pouzivate nejake vychytavky jako treba "půlič roubovaci pasky atd"? Rada bych pristi rok zkusila roubovani sama az mi dorostou podnoze.
Dekuji Romča


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 28 Kvě 2009 21:26 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Romčo, já používám skalpel a roubovací pásku nepůlím. Zdržuje to a navíc pásku zeslabuje a moje ruka (velikosti jako má Yeti :lol: ) má problém pásku stále netrhat. Použiji celou šářky pásky, ale přeložím začátek napůl a už se mně to dále samo nějak kroutí v ruce a zamotávám pevnou zdvojenou páskou. Silné stažení považuji za důležité, i když s tou pokroucenou pásku to není nijak hezké, ale funguje to. Nyní už moc neroubuji a tak mně ani nevadí vyšší spotřeba pásky :lol:
Zdeněk mně dal pár gumiček (k roubování :!: ), má je od Pasiče a je to rychlé a funkční.
Lýko mně moc nevyhovuje-proklouzne mezi prsty při stahování roubu.
:D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 29 Kvě 2009 06:01 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Nejsou nutné žádné speciální přípravky na půlení roubovací pásky. S dokonale nabroušeným nožem do jde snadno. Jen se musí vědět jak na to :lol: Během několika sekund dokážu jen s nožem rozříznout pásku na 4 přibližně stejné díly na roubování tenkých roubů. Podle potřeby používám roubovací gumičky ve dvou rozměrech. Roubovací nůž či skalpel musí před roubováním lehce holit. Dokonale nabroušení je záruku čistého řezu na roubu i podnoži a následný srůst je rychlejší :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 16 Lis 2009 13:52 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Bře 2005 20:19
Příspěvky: 173
Bydliště: Rousínov
Zdravim, po dlouhe dobe jsem tu zas :)
Jedna dobra zprava pro Krummeho, ten Patriarcha cos mi rouboval mi ted poprve nasadil kvety :)
Parada!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 09 Bře 2010 16:23 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Jak se můžete dočíst na klubových stránkách, tak letošní roubování v Brně proběhne 25.3.2010 v době od 15 do 17 hodin na tradičním místě.

_________________
Pedro
http://www.pedro-vyskov.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 11 Bře 2010 15:34 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 08 Lis 2009 06:23
Příspěvky: 175
Bydliště: Nový Bydžov, 234 m. n. m.
:!: :!: :!: pro zájemce co pojedou na roubování bych mohl přivíst nějaký semenáče pomela...jsou to 10cm rostlinky v 3l růžáku jedno za 20Kč. nepíšu to sem za účelem prodeje, ale něco mě stál květináč a něco rašelina + perlit. nečekal jsem že pomelo bude mit takovou klíčivost...kdyžtak mě pište SZ. k počítači se dostanu až příští neděli a to bych měl odpovědět.. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 11 Bře 2010 22:43 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Pedro, alebo niekto iný, neviete, budú na predaj podnože? Citrange alebo Citrumelo? Potrebujem preštepiť kalamondin. Na roubovani sa dostavím.
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 12 Bře 2010 11:38 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
To Kamile nevím, třeba tam Jirka něco bude mít. Citrumelo prodávali v ADAVU, ale už jsem to neověřoval, jestli ho ještě mají. Třeba by ti ho ještě do roubování stihly poslat.
Pokusím se tam taky dorazit, ale roubovat nic nebudu, loňský rok jsem to trošku přepískl :mrgreen:

_________________
Pedro
http://www.pedro-vyskov.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Roubovani
OdeslatNapsal: 12 Bře 2010 19:18 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
V Adavu citrumelo maji jen menší kousky. Ty větší se všechny letos vyroubovaly :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 211 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz