CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 15:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klubová výstava 2009
OdeslatNapsal: 15 Lis 2009 22:29 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
dobrozlo napsal:
.............Někdy se domluvíme a rád zajedu. Doufám, že mi pak dáš i ochutnat....
Samozřejmě, ale snad nebude velké horko, aby se mezitím limončelo vypařilo :mrgreen: :lol: .

Ještě informuji, že jsem vložil na své stránky:

http://www.citrus-collection.cz/

fotogalerii - je tam celkem 147 snímků :!: :D . Některé i (s dovolením :wink: ) od Ivy,Pedra.
Pokud by někomu neběžela automatická prezentace, tak ať si rozklikne:

Seznam obrázků ( http://www.citrus-collection.cz/vystavy ... pageid=430 )a prohlíží to po jednom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klubová výstava 2009
OdeslatNapsal: 22 Lis 2009 21:33 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Transportem na výstavu a zpět jsem nalámal spoustu plodů, většinu jsem zpracoval na likéry,ale ty zelené se mně povalují po skleníku. Ještě jsem všechny nevyhodil, naopak k nim přibyly další, které jsem ulomil přípravou rostlin na zimu (různé vyvazování k zmenšení velikosti, ohýbání od skla apod.) a tak jsem udělal foto :


Přílohy:
Citrus 21.11.09.jpg
Citrus 21.11.09.jpg [ 72.37 KB | Zobrazeno 987 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klubová výstava 2009
OdeslatNapsal: 22 Lis 2009 21:46 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Petr Broža napsal:
Transportem na výstavu a zpět jsem nalámal spoustu plodů, ještě jsem všechny nevyhodil, naopak k nim přibyly další, které jsem ulomil přípravou rostlin na zimu (různé vyvazování k zmenšení velikosti, ohýbání od skla apod.) a tak jsem udělal foto :
Bohužel jsem ulámal i většinu loňských plodů krvavého pomerančovníku Moro,poslední dva,které transport vydržely začaly v posledních pěkných dnech dokonce ukazovat pigmentování na kůře. Dosud jsem to nikdy na mých úrodách nezaregistroval a tak jsem se snažil udělat fotku a při natáčení plodů pro focení jsem jeden uškubnul :roll: :evil: :roll: . Proto jsem udělal snímek i rozkrojeného plodu. Protože se zbarvení ukazovalo i zvenku na kůře, očekával jsem sytě krvavou dužninu, ale kupodivu nic moc. respektive-již jsem měl mnohem více vybarvené plody.
Protože přišla návštěva skleníku, tak se plod hodil. Do oranžovo-červeného likéru ze starší úrody jsem každému vymačkal několik kapek rudé šťávy a bylo to super - alespoň na oči :D .


Přílohy:
C.sinensis Moro (1).jpg
C.sinensis Moro (1).jpg [ 49.06 KB | Zobrazeno 995 krát ]
C.sinensis Moro (2).jpg
C.sinensis Moro (2).jpg [ 64.35 KB | Zobrazeno 939 krát ]
C.sinensis Moro (3).jpg
C.sinensis Moro (3).jpg [ 63.07 KB | Zobrazeno 974 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klubová výstava 2009
OdeslatNapsal: 22 Lis 2009 22:18 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 Led 2007 14:24
Příspěvky: 231
Bydliště: -Kosteletz-
Petře a Tarroco se ti taky takhle zbarví,nebo ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klubová výstava 2009
OdeslatNapsal: 23 Lis 2009 06:35 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
triodyn napsal:
Petře a Tarroco se ti taky takhle zbarví,nebo ne?
Pokud se ptáš na venkovní pigmentací kůry, tak ne a toto zbarvování pozoruji poprvé. Ale v případě dužniny ve "správné" době je vybarvení do sytě krvava mnohem intenzivnější než na předchozích snímcích. Obvzlášť to u mě platí pro Tarocco. Nemám momentálně k dispozici lepší foto, proto jsem si stáhnul krvavé pom. ze svých stránek ve směsi s ostatními citrusy. Je to z února 2009 - tedy po zahájení jarního startovacího přitápění. V této době začíná u mně vrcholit vybarvování plodů (v zimě okolo 0 st. a bez slunce to stagnovalo). Pokud plody neupadnou a nechám je růst dál, začne se v březnu-dubnu po opětovném růstu ztrácet zbarvení kůry i dužniny. Platí to téměř pro všechny citrusy.


Přílohy:
citrusy 22.2.09_a.jpg
citrusy 22.2.09_a.jpg [ 58.32 KB | Zobrazeno 957 krát ]
citrusy 28.2.09_b.jpg
citrusy 28.2.09_b.jpg [ 93.87 KB | Zobrazeno 924 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz