CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 27 Dub 2024 16:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sousedovic ananas + foto
OdeslatNapsal: 20 Pro 2004 20:48 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Zdravim :-)

Navstivil jsem svou zahradu a svete div se co jsem neobjevil. Neklame-li me zrak, pak soused mel vedle pred zahradou vesele zasazene ve volne pude ananasy. Tri kusy. Dva z nich tesne vedle sebe jsou tady ->

Obrázek
(na foto je videt ze mu zaplodil - teda pokud to neni vazne neco jineho nez ananas...)

Treti jsem automaticky ukradnul, nebot jsem si jisty ze zdejsi ceskou zimu neprezije. Pochybnosti ovsem mam, proto jsem mu neukradnul ty zbyle dva. Co kdyby byla zima mirna a nahodou na to soused sazel. Co myslite?

Ke kradezi se mu samozrejme priznam s tim, ze se o jeden ze dvou zdravych vyhonu s nim podelim, pokud neodejdou ->

Obrázek
(jeden vyhon byl tesne nad zemi, druhy vypada jako ta boule dole, jeste nevyvinuty)

Mam tedy par zvidavych dotazu:

1/ Na zaklade foto c.2, je mozne ze ten rasici vyhon v podobe pupenu, by zimu mohl preckat a tak vyrust pristi rok? Pokud by zalezelo na zmrznuti pudy, tak treba ostrihat materskou rostlinu a peclive ji prykryt?
2/ Pokud by prezit dokazal, dalo by se vyslechtit casem odolnejsi odruda?
3/ Mam sanci ze se mi chytne takhle sproste ukradeny zahradnickou lopatkou?
4/ Dycky sem myslel ze ananas ma plitky korenovy system, ale tenhle koren se mi zda robustni... Sakrys je to vubec ananas? :o)
5/ Vedel by uz konecne nekdo (uz jsem se parkrat ptal...) jak dlouho trva od uchyceni ruzice po samotny plod? Da se to zvladnout do 12 mesicu anebo je to dyl? :-)

Fotky v plnem rozliseni:
http://cerstve.info/pics/vyber_ananas_0.jpg
http://cerstve.info/pics/vyber_ananas_1.jpg
http://cerstve.info/pics/vyber_ananas_2.jpg

Zdraviiim

Martin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: jo
OdeslatNapsal: 21 Pro 2004 10:59 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
na bambusarium.cz uz mi neco takoveho riakli (yucca filamentosa), no aspon to tu nezevsedni, protoze je to tu posledni dobou jako po vymreni. Prezimuju to ve sklepe a na jare hodim asi na zahradu.

Kazdopadne, myslite ze yucca tady v nasich podminkach muze prezit? Pokud by to byla baccata pak asi ano, extremy ve kterych se pestuje v USA je -35° ale ta filamentosa ma nejchladnejsi podnebi kde byla pestovana uvadeno -20° ...

Dik ale za info :-)

:o


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: děkuju
OdeslatNapsal: 21 Pro 2004 13:23 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
děkuju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Sousedovic ananas
OdeslatNapsal: 03 Led 2005 21:12 
Mily Martinku,

kdybys na tu zahradku zajel v cervenci, tak bys videl, jak ten "ananas" krasne kvete. Je to opravdu juka.

Obrázek


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: No jo..
OdeslatNapsal: 06 Led 2005 11:38 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
No vzdyt uz mlcim... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: No jo..
OdeslatNapsal: 02 Úno 2005 13:51 
Pěstiji 3ananasy už 2roky,daří se jim celkem dobře,ale rostou strašně pomalu, od dubna do listopadu je mám venku teï jsou ve skleníku při teplotě 0až6c uvidím na jaře ale myslím že letos vykvetou! mám na zahraïe taky 3 palmy Trachycarpus fortunei 2m,1m.a0.5m už 3zimu a jsou v dobré kondici, letos jsem taky sklízel poprvé mandarinky a citrony ty dávám přes zimu do skleníku. zdravím nadšence a globálnímu oteplení zdar.


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 81 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz