CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 13:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 12 Říj 2006 18:56 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Andy, nespletla jste se? Hnojit skutečně 2x týdně :?: :!: Obvyklé hnojení je v růstu 2x za měsíc, v plné sezóně max. 1x za týden. Pokud je v klidu, pak nehnojit vůbec. Pokud budete hnojit málo, budete mít nanejvýš méně květů a třeba světlejší listy, ale při přehnojení si můžete rostlinu zasolením půdy zabít.
Já svoji bougenvilleu, protože bych ji ráda dala letos na výstavu, přemístila na jižní okno počátkem tohoto týdne. Zatím má teplo jen ze sluníčka (nezačali jsme dosud topit). Hnojila jsem ji naposledy na terase před dobře třemi týdny, během léta dostala hnojivou zálivku tak 1x za měsíc a přesto mi od letošního března ještě nepřestala kvést :wink:
Pokud budete přiměřeně zalévat, popřejete jí na okně co nejvíce světla bez mrazivého průvanu a v růstu či nákvětu ji budete přihnojovat, neměla byste s ní mít problém. Ovšem pokud ji nepoškodili nevhodnou péčí již v obchodě.
Tak ať Vám roste a kvete k radosti :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: děkuji.
OdeslatNapsal: 12 Říj 2006 19:12 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 12 Říj 2006 12:26
Příspěvky: 2
Bydliště: Prostějov
Děkuji za upozornění. :oops: :oops: Doufám že mi to půjde,mám deštovku tak snad ji to půjde k duhu.Mám květy,tak přihnojím tak 1 za měsíc.Děkuji Andy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: bougenvilea
OdeslatNapsal: 14 Říj 2006 18:31 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 18 Kvě 2005 10:07
Příspěvky: 51
Bydliště: Praha
Andy, přečti si všechny příspěvky. Kvalitní zem, hnojení + slunce + teplo + voda. Zimování v chladu se mě osobně neosvědčilo, rostliny začaly kvést až v polovině září, těsně před uklizením do tepla. Pokud Ti něco není jasné, napiš


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 15 Říj 2006 19:09 
Offline
Citrusář miminko

Registrován: 04 Srp 2006 08:49
Příspěvky: 51
Bydliště: Olomouc
Iva Hažmuková napsal:
Asi tři řízky ale ještě v srpnu neměly kořeny vůbec, tak jsem je musela nechat v množárně - tam za tu dobu vyrostly o dobrých 25cm, tak myslím, že budu moci při přenosu domů přesadit. Přechodně ale budou potřebovat světlo a trochu vyšší vlhkost zimní zahrady, na okně s radiátorem jsem je po ten měsíc nechávala v igelitovém sáčku, postupně otvíraném (jako citrusy).


Mým řízkům už prorůstají kořínky spodem otvory květináčku :D
Ale raší poměrně málo, od každého úžlabí listu je tak 3-centimetrová nová větvička, dosti křehká - při manipulaci, když jsem je stěhovala domů mezi okno, jsem jeden výhonek ulomila listem krvokvětu, který tam mám :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 11 Pro 2006 19:11 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Na nově založeném tématu bougenvillea byl dotaz ohledně květů na bezlisté rostlině, zařízkované v létě.
Mně jedna moje bonsajová bougenvillea (tři roky stará) právě také již tři týdny kvete a nemá jediný list. Ovšem má dobrý kořenový systém, odzkoušené dobré podmínky, tak jsem ji nechala. U rostlin sotva zakořeněných však je jiná situace - květy brzdí zakořeňování a mohly by rostlinu pohřbít, takže v tomhle případě bych je raději odstranila. Nechala bych nanejvýš jeden květ, abych viděla, co se mi to vlastně ujalo :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: zimní opad listů
OdeslatNapsal: 11 Pro 2006 20:01 
Offline
Citrusář miminko

Registrován: 04 Srp 2006 08:49
Příspěvky: 51
Bydliště: Olomouc
Mě v posledním týdnu z bougenvilleje opadalo asi 10 listů, některé jiné jsou povadlé, jako by kytka nebyla zalévaná. Podle rad pro zimování ji skoro nezalévám, ale tohle mě polekalo a tak jsem trošku kytku zalila. Stojí na chodbě, kde bylo doteď kolem 13-18 stupňů, dnes po ochlazení je tam 12, typuji že v noci to bude tak 10.
Tak doufám, že to nebude začátek jejího konce ...
Co myslíte, měla bych ji raději uklidit do bytu ? Problém je v tom, že máme v bytě málo místa (máme tu skoro 50 květináčů se vším možným).
Přikládám foto z konce října :-)
Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 13 Pro 2006 09:07 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Sengge, tady je opravdu dobrá rada drahá :( Jak vidím, máte choulostivý kultivar, který se může chovat úplně jinak, než ty moje odolné bonsaje. Mohu jen předpokládat, že při stálejší vegetační teplotě na okně by na tom byla lépe, než při střídání teplot z vegetačních na klidové, ale to je jen můj odhad.
Já svoje rostliny prostě postavím na světlé a relativně teplé místo, zalévám skoro normálně a další nechám na rostlině. Opadu listů se pak ovšem nevyhnu, ale při jarním rašení zkrátím vyholené větve a "jede se dál".
Pokud máte vadnutí listů zejména na dlouhých výhonech a případně na slabých výhonech, je možné, že si rostlina redukuje na zimu korunu na nejsilnější výhony. Můžete zkusit postižené výhony odstřihnout a nechat rostlinu, kde je. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vadnutí ?
OdeslatNapsal: 13 Pro 2006 09:28 
Offline
Citrusář miminko

Registrován: 04 Srp 2006 08:49
Příspěvky: 51
Bydliště: Olomouc
Na té chodbě bylo přes den spíš 13-15 stupňů, v noci max. 10. Těch 18 byla výjimka, když venku začalo svítit sluníčko, což bylo od začátku listopadu tak ve dvou dnech, a v chodbě se oteplilo tak na dvě-tři hodinky přes poledne. Takže tam kytky mají vcelku stálé podmínky. Jedině když začne venku víc mrznout, tak teplota klesá - když je kolem nuly, tak je tam mezi 5-10 stupni, když mrzne víc, tak až 2-3 stupně, výjimečně na některých místech v průvanu od schodiště je nula. Zimuji tam řadu let muškáty, fuchsie a další kytky, žije tam trvale velká dracéna, a nemají problémy.
To, co zatím na bouganvillei opadalo, byly opravdu menší listy na slabších výhonech, jinak se zatím drží. Chci kytce dát aspoň částečný odpočinek, tak jsem se rozhodla, že zatím, pokud nebude venku mrznout a na chodbě se neochladí pod 10 stupňů, ji tam nechám. Pokud se ochladí, tak nastane stěhování do bytu hned (spolu s pěti velkými ibišky, které tam zatím zimují a pořád kvetou :-)). Když bude teplé počasí, tak budu bougenvilleu stěhovat do bytu až po Novém roce - jak se pomalu začnou prodlužovat dny, mohla bych přenesením do tepla stimulovat začátek vegetačního období.
Každopádně poreferuji, jak to s námi vypadá :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: bougainvillea
OdeslatNapsal: 20 Pro 2006 22:38 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 10 Pro 2006 20:37
Příspěvky: 3
Děkuji Ivě za odpověď a zároveň se omlouvám. Neměla jsem v úmyslu zakládat nové téma, jen jsem jaksi nepochopila přesně, jak se připojit k diskusi :oops: Teď už to snad bude v pořádku. :?: :oops:

_________________
Alamagoosa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 07 Bře 2007 17:19 
Offline
Citrusář miminko

Registrován: 04 Srp 2006 08:49
Příspěvky: 51
Bydliště: Olomouc
Aktuální zpráva o stavu našíïch bougenvillejí:
Mateční rostlina skoro celá opadala, ostříhala jsem ji nedávno a teď už raší o sto šest a dokonce z jedné starší neostříhané větvičky asi před měsícem vykvetla :D
Řízky, co jsem loni někdy v srpnu nadělala z jednoho jejího šlahounu, všechny zatím žijí, a jeden dokonce vykvetl ! Přikládám jeho fotku z dneška :)
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 08 Bře 2007 10:57 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Sengge, gratuluji! Ale neodpustím si otázku: čím hnojíte? Povrch půdy na fotce vykazuje silné vysrážení solí z hnojiva (dtto rantlík květináče). Doporučuji odebrat horní vrstvu zeminy se solemi a nahradit novým substrátem. Užívejte raději tekutá hnojiva (já hnojím Krystalonem) :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 08 Bře 2007 15:57 
Offline
Citrusář miminko

Registrován: 04 Srp 2006 08:49
Příspěvky: 51
Bydliště: Olomouc
Hnojím taky Kristalonem :)
Bohužel, tohle se mi udělalo velmi brzy na loni přesazovaných kytkách, zvlášť na malých květináčích. Zčásti jsou to soli, ale zčásti taky nějaká plíseň :(
Svoji roli taky hraje to, že v Olomouci máme hodně tvrdou vodu (varnou konvici musím každou chvíli čistit octem). Na orchideje si chytám raději do kanystru dešťovku, ale větší zásoby vody na ostatní kytky jsou nad moje síly, takže se mi substrát rychle zasolí a musím častěji přesazovat :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Bře 2007 18:20 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Tak jsem po zimě ostříhala svoje bonsajky a začínají utěšeně obrůstat :wink:
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: bougenvilei
OdeslatNapsal: 22 Kvě 2007 11:19 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 18 Kvě 2005 10:07
Příspěvky: 51
Bydliště: Praha
Ještě se vracím k zimování. Letos byly všechny boug. doma na verandě v teple. Již v únoru byly obalené květy a kvetou i teď, venku. V jednom loňském příspěvku psal, tuším P. Broža, že kvetou na nových výhoncích. Jasně. Ale právě po studeném zimování moc nových výhonků nebylo. Přírůstky téměř nulové. Přitom vše ostatní zůstalo beze změn - zemina, hnojení i letní stanoviště.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 23 Čer 2007 14:48 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Musím se pochlubit :wink:

Obrázek
Shot at 1969-12-31


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz