CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 16 Čer 2024 14:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Psidium-potřebuji poradit
OdeslatNapsal: 04 Kvě 2006 13:19 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 04 Kvě 2006 11:30
Příspěvky: 5
Potřebuji poradit ohledně Psidia,na některých listech je viditelná vlnkovitá deformace listů(krabatění)Na špičce listu se objevuje hnědočervené zbarvení.Je ještě malý,mám ho teprve asi 2 měsíce,umístěn je v pokoji panel.domu.Nevíte,čím to může být,popř.poradit,co s tím mám dělat.Zálivku provádím jednou za tři dny a začal jsem i jednou za 10 dní přihnojovat Floranem.Poslal bych i foto,ale nevím jak se to do fóra dělá.Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 04 Kvě 2006 20:53 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Zkuste ho vystrčit na balkon - špičky na mladých listech, když je rostlina "vyhnaná" ze skleníku, trpí suchým vzduchem a pak mohou zasychat špičky a docházet i k tomu krabacení listu.
Ven ho raději vyneste za podmračného dne a aspoň první dny chraňte před úpalem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 05 Kvě 2006 10:45 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
J.Dvorský napsal:
Děkuji za radu,nevěděl jsem,co s tím mám už dělat,tak jsem ho včera ošetřil přípravkem na škůdce,nevadí to???umístil jsem ho na balkon-směr JV,kde už svítí od rána sluníčko,raději jsem ho přikryl netkanou textilií.Nevíte jak dlouho ho mám nechat přikrytý?Chci se zeptat ještě na zálivku.Musí se hodně zalévat?Provádím to tak jednou za 3 dny a zemina není vyschlá.Přebytečnou vodu z misky vylévám.S tvarováním rostliny mám počkat na příští rok,když je ještě malý?nebo ho mám nějak sestříhat?Mockrát děkuji

Když chceš vložit další příspěvek, nezakládej další téma, ale použij tlačítko Zaslat odpověď a ne Nové téma. Smáznul jsem ti to a tvou odpověd vložil sem do citace...

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 05 Kvě 2006 14:38 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 04 Kvě 2006 11:30
Příspěvky: 5
Ještě malý dotaz několikrát všude omílatelný.Mohu bez problému odstranit spodní list banánovníku,aniž bych rostlině nějak uškodil?Je takový špatný,banánovník má zatím i s tím špatným 6 listů a začíná vyrůstat zase nový.Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 05 Kvě 2006 19:56 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Pane J.Dvorský, co se týče psidia, pročtěte si prosím v téhle rubrice v odkazu Jahodový strom, co tam bylo napsáno - toho tam opravdu o způsobu pěstování dost. Psidium snese lehký přísušek (do vadnutí listů), snese i čas od času stát ve vodě, ale ne trvale - není to bahenní rostlina. Pokud si nejste jistý, zalévejte, až se mladé listy začínají svěšovat a jevit známky vadnutí. Rostlinu nepřikrývejte, jen ji dejte tak na týden za zástěnu před poledním sluncem - pokud máte čelní desku balkonu, tak za ni.
Co se týče banánovníku: rostlina je plná vody, je lépe počkat, až list sám zaschne a pak jen zaschlou část odstranit. Uříznout samozřejmě také jde bez toho, že by se něco drastického rostlině stalo, ale není to zvlášť u rostliny s málo listy příliš šetrné.
Pro pořádek na fóru umisťujte prosím další dotazy do konkrétních rubrik (např. banánovník máte dokonce hned na hlavní stránce fóra)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz