CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 27 Dub 2024 15:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: fortunela
OdeslatNapsal: 08 Zář 2006 14:12 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 08 Zář 2006 11:57
Příspěvky: 1
Dobrý den, rád bych sehnal fortunelu - kumkvat. Rád bych to s ním zkusil jako s bonsají, jestli mi můžete třeba jen něco doporučit pokud jde o nároky, velikost listů, růst,... Samozřejmě pokud ji někdo nabídne budu jen rád. jsou i semenáčky?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fortunela
OdeslatNapsal: 08 Zář 2006 16:00 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
Kumkvaty patří s kalamondinem mezi nejvhodnější citrusy pro bytové pěstování. Co se týče velikosti plodů, listů a vzdálenostmi mezi jednotlivými listy jsou díky svým malým rozměrům pro bonsaie také výborné. Růst není tak bůjný jako u jiných odrůd citrusů. Semenáčky bych nebral. Bude dlouho trvat než ti zaplodí (i několik desetiletí), proto bych doporučil roubovanou rostlinu. Dají se poměrně dobře sehnat v OBI, Bauhausu a Baumaxu a v podobných hypermarketech. Cenově kolem 200,- korun za menší asi 30cm, už plodící rostlinu. Za větší dáš klidně přes 1000,-
Nějaké fotky citrusů-bonsaií jsou zde: http://www.citrusy.cz/forum/viewtopic.p ... ght=bonsaj

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: fortunela
OdeslatNapsal: 08 Zář 2006 19:10 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Co takhle zkusit na bonsai vytvarovat C. australasica - Australische Finger Limete, nebo C. australis z Hambury případně Rofaustrime neboli Sydney hybrid. Mají ještě menší listy než fortunely a jsou velmi dekorativní a relativně pomalu rostou. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 08 Zář 2006 19:14 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Z kumkvatů se jako bonsai nejčastěji používá Fortunella hindsii, neboli Hong Kong kumquat. Ma miniaturní plody a příteli z Hawaii plodí jako semenáč již třetím rokem :shock: . Také ji množí oddělením kořenů. Já tyto zkušenosti nemám semena mně nevyklíčily :cry: zkořenů jsem to nezkoušel, protože mám roubovanec. O rostlinu zkus požádat zde na foru Zdenka (poslat SZ) :D .

Přidávám fotky mé rostliny, která už to má bohužel za sebou :cry: :( :

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fortunela
OdeslatNapsal: 09 Zář 2006 11:40 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 13 Črc 2006 07:17
Příspěvky: 109
Bydliště: Seč (Chrudim)
Simsa napsal:
Dobrý den, rád bych sehnal fortunelu - kumkvat. Rád bych to s ním zkusil jako s bonsají, jestli mi můžete třeba jen něco doporučit pokud jde o nároky, velikost listů, růst,... Samozřejmě pokud ji někdo nabídne budu jen rád. jsou i semenáčky?
Děkuji


Zkus se obrátit na pana Matějku z Online prodej rostlin tady na foru. Já jsem od něho před dvěma měsíci koupil 2 rostliny F. Obovata a F. Margarita, obě vysoké asi 1,2m. V současné době hojně plodící.

http://www.citrusy.cz/forum/viewforum.php?f=12&sid=1984ad310e546b1b29f9eff6ab2f84de


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 75 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz