CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 11:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Prodej citrusů.
OdeslatNapsal: 19 Říj 2011 19:38 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
astern napsal:
Petře, s panem Ryšavým jsem komunikoval a svoji sbírku chce prodat jenom najednou. Psal jsem mu opakovaně, ale už nereagoval. Dle mého mínění je težko prodat takovou sbírku najednou. Předpokladám, že p. Hlaváč už nemá volný skleník :-).
Pokud p. Ryšavého přesvědčíš, že prodá sbírku na kusy, tak bych možná měl zájem o 1 - 3 rostliny.
Přesvědčovat nebudu, já jsem jen vyhověl kamarádovi a zveřejnil jeho nabídku a zároveň bez jakýchkoliv podmínek ho požádal o zmíněných 20 odrůd.
Chápu ho, že to chce vyřešit zaráz-věk a další skutečnosti už neumožnují z toho udělat bazar.
Proto ta nabídka je neopakovatelná a třeba si to někdo uvědomí. Na druhé straně-jak jsem zmínil Jarda má malý skleníček a vejde se to tam, takže z toho se dá odvodit velikost ( a možná i stav ) rostlin.
Kdo chce větší sbírku a umí z menších rostlin (třeba jen převzetím roubu na větší podnož) vypěstovat plnohodnotné exempláře, tak ať zapne myslivnu, takové možnosti se neopakují.
Ale pozor, nic nedoporučuji, nikoho nepřesvědčuji a podotýkám, že u Jardy už jsem nějakou dobu již nebyl, tak ani nevím jak sbírka vypadá.
Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prodej citrusů.
OdeslatNapsal: 19 Říj 2011 19:44 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Zář 2009 19:46
Příspěvky: 392
Bydliště: Praha, Košice
Petr Broža napsal:
astern napsal:
Petře, s panem Ryšavým jsem komunikoval a svoji sbírku chce prodat jenom najednou. Psal jsem mu opakovaně, ale už nereagoval. Dle mého mínění je težko prodat takovou sbírku najednou. Předpokladám, že p. Hlaváč už nemá volný skleník :-).
Pokud p. Ryšavého přesvědčíš, že prodá sbírku na kusy, tak bych možná měl zájem o 1 - 3 rostliny.
Přesvědčovat nebudu, já jsem jen vyhověl kamarádovi a zveřejnil jeho nabídku a zároveň bez jakýchkoliv podmínek ho požádal o zmíněných 20 odrůd.
Chápu ho, že to chce vyřešit zaráz-věk a další skutečnosti už neumožnují z toho udělat bazar.
Proto ta nabídka je neopakovatelná a třeba si to někdo uvědomí. Na druhé straně-jak jsem zmínil Jarda má malý skleníček a vejde se to tam, takže z toho se dá odvodit velikost ( a možná i stav ) rostlin.
Kdo chce větší sbírku a umí z menších rostlin (třeba jen převzetím roubu na větší podnož) vypěstovat plnohodnotné exempláře, tak ať zapne myslivnu, takové možnosti se neopakují.
Ale pozor, nic nedoporučuji, nikoho nepřesvědčuji a podotýkám, že u Jardy už jsem nějakou dobu již nebyl, tak ani nevím jak sbírka vypadá.
Petr


Já jsem myslel, že když veliký citrusáŕ kupuje 20 rostlin, tak pro malého citrusáře jsou k dispozici kusovky :-).
Aneo, je to pravda, že takové možnosti se neopakují. Jednoznačně nejlepší nabídka rostlin je od zkušeného citrusáře. Obchody ani zahradnictví se takové nabídce nemúžou rovnat. Ja bych se o některé rostliny i popral :-).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prodej citrusů.
OdeslatNapsal: 19 Říj 2011 19:52 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
astern napsal:
Já jsem myslel, že když veliký citrusáŕ kupuje 20 rostlin, tak pro malého citrusáře jsou k dispozici kusovky :-).
Aneo, je to pravda, že takové možnosti se neopakují. Jednoznačně nejlepší nabídka rostlin je od zkušeného citrusáře. Obchody ani zahradnictví se takové nabídce nemúžou rovnat. Ja bych se o některé rostliny i popral :-).
Těch 20 odrůd, co jsem si vybral, tak to jde jen o obnovení odrůd, o kterém jsem lajdáckostí (a tím, že neumím pěstovat citrusy v nádobách :cry: ) přišel a momentálně je to pro mě nejednodušší možnost, jak je znovu obnovit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prodej citrusů.
OdeslatNapsal: 20 Říj 2011 06:11 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Zář 2009 19:46
Příspěvky: 392
Bydliště: Praha, Košice
P. Ryšavý píše, že rostliny jsou už nacpané v skleníku, takže prohlídky a prodej začnou až na jaře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prodej citrusů.
OdeslatNapsal: 30 Říj 2011 20:30 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Zář 2009 19:46
Příspěvky: 392
Bydliště: Praha, Košice
Jsem překvapený. V Bahusause na Pankráci mají dvě Budhove ruky. Jedna má dva plody. Mají i dva noname grepy. Pro zámožné je Kalamondín za 6k :-).
Podnože jsou neznámé. Je tam prodavač, věk kolem 50, má cop a ten pěstuje citrusy a vyzná se.


Přílohy:
IMG_20111030_171920.jpg
IMG_20111030_171920.jpg [ 78.09 KB | Zobrazeno 994 krát ]
IMG_20111030_171329.jpg
IMG_20111030_171329.jpg [ 150.42 KB | Zobrazeno 1101 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prodej citrusů.
OdeslatNapsal: 31 Říj 2011 17:37 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Led 2010 12:51
Příspěvky: 167
Bydliště: slovensko-Banska Bystrica
6000 dako vela nie :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prodej citrusů.
OdeslatNapsal: 21 Úno 2012 20:25 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Zář 2009 19:46
Příspěvky: 392
Bydliště: Praha, Košice
V ADAVe mají hodně nových odrúd od Zdeňka: http://www.rakytnik.com/Eshop/index.php?main_page=products_new.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prodej citrusů.
OdeslatNapsal: 21 Úno 2012 20:39 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Až na to Yuko docela dobrý. Dle toho co vím tak Yuko v ČR nejspíše není ( a možná ani nikde v Evropě ).

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prodej citrusů.
OdeslatNapsal: 22 Úno 2012 15:02 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 04 Srp 2005 06:18
Příspěvky: 431
Bydliště: Nemšová, 212 m. n. m.
Aj ten (micro)citrus papuana je možno otázny. Podľa tejto stránky sa po Európe skôr šíria nejaké hybridy.: http://www.homecitrusgrowers.co.uk/aust ... puana.html


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz