CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 27 Dub 2024 23:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Blesk HOBBY
OdeslatNapsal: 21 Čer 2010 18:58 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 20 Dub 2008 13:14
Příspěvky: 402
Bydliště: Slovensko- Trenčín
Peter, vidím, že Limoncello sa rozširuje už aj pomocou TV... :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blesk HOBBY
OdeslatNapsal: 21 Čer 2010 19:00 
Offline
Přispívám na web 100 Kč
Přispívám na web 100 Kč

Registrován: 18 Led 2008 14:59
Příspěvky: 90
Bydliště: Brno
Libilo se mi to Petře. Zajímavé, srozumitelné. Blahopřeji.

Jirka Trávníček


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Toulavá kamera
OdeslatNapsal: 22 Čer 2010 22:12 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
kal-el napsal:
Peter, vidím, že Limoncello sa rozširuje už aj pomocou TV... :mrgreen:
Když ono redaktorům opravdu chutnalo :D :mrgreen: . Snad i proto mně přidali jako bonus k vysílání další část z natočeného materiálu. Do reportáže se toho moc nevejde a tak to dali na web Toulavé kamery :

http://toulavakamera.ct24.cz/article.as ... le_id=2540
Je tam i přímý link pouze na část pořadu se mnou:
http://toulavakamera.ct24.cz/article.as ... 540&play=1

Text od redaktorky Olgy Vavřenové:

BONUS NAVÍC OD REDAKTORŮ TOULAVÉ KAMERY…
Pokud se sympatického Petra Brože po předchozí domluvě rozhodnete navštívit přímo v jeho citrusovém království, pak věřte, že vy už ho po přečtení pár následujících řádků, na rozdíl od nás, zcela určitě neminete. Na jedné straně silnice svižně pobíhají za bytelnou ohradou nádherní páni pštrosové, na straně druhé pak vaše oči upoutá krása a pestrost rozlehlé zahrady.
Od Petra jsem se v průběhu natáčení mimo jiné také dozvěděla, že pochází z mnoha dětí. Také proto prý u nich doma každý měl nějaký ten úkol, musel něco dělat. "Na mě tak nějak připadla ta hlína, takže jsem se už odmalička staral o zahrádky. Pěstoval jsem rajčata, papriky, což v té době tady na Vysočině nebylo zcela běžné. Když jsem se pak přiženil sem do Moravce za svojí ženou Evou, tak ta mě přivedla i ke kráse květin. K estetice jejich pěstování," říká Petr a hned také pokračuje: "skalku a tento netradiční prostor jsme vybudovali ze zajímavého žlutého kamene, který je tady z okolí a jmenuje se Okatá žula. No ale já jsem se ve svém koníčku vyvíjel dál, takže z těch paprik,rajčat, prostě z toho, co se dá konzumovat jsem se dostal k citrusům a začali jsme budovat první skleníky na pěstování těchto subtropických rostlin."
Jak to bylo dál, jsme ukázali v reportáži. Tam se nám už ale bohužel nevešel zajímavý doušek k uvedené pověsti. Dejme tedy pomyslné slovo raději opět Petrovi: "takže, Hesperidky zahradu bohů, kde zlatá jablka rostla, střežily s drakem Ládonem. Jedním z úkolů Héraklových, které dostal od Eurysthea, bylo právě přinést tři tato zlatá jablka. S pomocí Titána Atlanta tento úkol splnil a pak jablka věnoval bohyni Athéně, která je Hesperidkám zase vrátila. Jedno jablko ukradla bohyně sváru Eris, a s nápisem "Té nejkrásnější" ho hodila mezi bohyně Héru, Athénu a Afroditu. Spor o jablko mezi těmito bohyněmi pak ve svých důsledcích vedl k Trojské válce. Z této pověsti vzniklo rovněž rčení "jablko sváru".
No prosím, co všechno se při skleničce dobrého domácího likéru nedozvíte. Neméně zajímavé vyprávění jsem si pak od Petra vyslechla před skleníkem u nádherného velkoplodého hlohu z Číny. Jeho velká červená jablíčka se tam prý podávají jako pouliční občerstvení. Tak jak dneska u nás vidíte hamburger, tak tam grilují toto ovoce - jablíčko napíchnou na jehlu, prosladí a griluje se.
Vyzkoušet tuto lákavou specialitu jsme sice nemohli, ale zato jsme si společně pochutnali na vynikajícím houbovém guláši, který v průběhu natáčení uvařila milá a stále usměvavá Evina maminka. Když nás ráno uviděla vystupovat z auta, zpozorněla a s letmým dodatkem, že si konečně bude muset pečlivě nastudovat procházku zahradou, aby i ona dokázala případným zájemcům odpovědět na všetečné dotazy, odcházela vařit voňavou kávu...
Text: Olga Vavřenová


Přílohy:
Toulav kamera_Bonus.jpg
Toulav kamera_Bonus.jpg [ 231.71 KB | Zobrazeno 598 krát ]
Toulav kamera_Bonus (1).jpg
Toulav kamera_Bonus (1).jpg [ 159.53 KB | Zobrazeno 621 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 125 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz