CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 27 Dub 2024 17:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Úprava fotek.
OdeslatNapsal: 08 Říj 2007 21:52 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 26 Úno 2006 11:16
Příspěvky: 146
Bydliště: přilehlá Pražská obec
Možná, že to mnozí znají ale nedá mi to abych neradil. Protože je možné přímé vkládání obrázků ALE pouze do určité velikosti tak ti co mají možnost photoshopu mohou zmenšovat celou dávku naráz návod jak na to je zde http://www.grafika.cz/art/photoshop/pt4_akce.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava fotek.
OdeslatNapsal: 09 Říj 2007 09:33 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
No uz mi dosla trochu trpelivost, takze myslim ze to co hledate je prave tady:

Program na hromadne zmensovani fotografii v ceskem jazyce s minimem nastaveni.

http://www.macek.cc/software/files/download.php?fn=JpegResampler3.exe

Nic vic ani nic min nepotrebujete. Postup pro uplne laiky:

1/ stahnete, dvojklikem spustte, rozbehne se instalace kde vsude jen budete potvrzovat ano a budete souhlasit s licencnimi pominkami.
2/ program se ulozi v nabidce do policka "start" - > vsechny programy -> JPEG Resampler, z tama jej pak muzete kdykoliv spustit.
3/ Chcete poslat fotky na forum nebo proste je chcete zmensit. V adresari kde mate fotky ke zmenseni si pripravte novy adresar, abyste si sve puvodni fotky nahodou nesmazali
4/ Spustite program, zadate zdrojovy adresar na vasem pocitaci pak cilovy adresar kam se fotky vytvori (asi ten ktery jste si pripravili)
5/ vyberete jak chcete fotky zmensit, pro nahravani na internet doporucuju zmacknout 4. cudlik ktery vam nastavi "Maximlani velikost fotek na 1024x768px" coz je tak akorat na otevreni tady na foru, pokud jej chcete nahrat pomoci teto funkce jako soubor. (pokud jej budete nahravat na jine forum, kde se fotka nezmensuje (treba tak jak to tady bylo drive) zaskrtnete radeji 5. cudlik s nastavenim "delsi strana bude ..." a nastavte potrebnou delku, zpravidla byste tam mali napsat "500" coz je nejbezpecnejsi a jde se na to jeste koukat)
6/hotovo. Kdo ma roupy muze vyuzit dalsich pokrocilych funkci vkladani copyrightu jako textu apod... Je tam toho mnoho kdyz si nad to na hcvili sednete a budete zkouset.

Hodne stesti.

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava fotek.
OdeslatNapsal: 09 Říj 2007 20:11 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 26 Úno 2006 11:16
Příspěvky: 146
Bydliště: přilehlá Pražská obec
Vyzkoušel, doopravdy dobrý a hlavně pro ty co nemají možnost Photoshopu laciný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava fotek.
OdeslatNapsal: 09 Říj 2007 23:27 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Opravim, nikoliv laciny ale ZDARMA :-) Jinak to jiste nebude jediny programek, jen je prvni ktery jsem vam tady nasel :-)

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava fotek.
OdeslatNapsal: 10 Říj 2007 14:04 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Martine diky za tip . Myslim ze hodne lidi oceni jednoduchost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava fotek.
OdeslatNapsal: 11 Říj 2007 09:04 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Admine, jeste zvedni limit na nahravani souboru alespon na 500kB. Vetsi fotecky ne ktere je treba rozlisovat podrobnosti se do tohoto nemusi casto vejit.

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava fotek.
OdeslatNapsal: 11 Říj 2007 10:30 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 23 Led 2006 13:08
Příspěvky: 101
Bydliště: Praha
Je tu i možnost používat IrfanView, který má skoro každý.
Jednotlivě lze upravovat pomocí Image resize/resample neboli Změnit velikost/rozlišení.
Dávkově lze téměř jakoukoli konverzi provést pomocí Batch conversion/rename neboli Dávková konverze/přejmenování. Při konverzi se v Option/Možnosti nebo lépe v Advanced option/ Pokročilé možnosti nastaví kvalita/velikost. Jde s tím udělat téměř cokoliv, nejen měnit velikost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava fotek.
OdeslatNapsal: 11 Říj 2007 11:25 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Jiøí Èástek napsal:
Je tu i možnost používat IrfanView, který má skoro každý.
Jednotlivě lze upravovat pomocí Image resize/resample neboli Změnit velikost/rozlišení.
Dávkově lze téměř jakoukoli konverzi provést pomocí Batch conversion/rename neboli Dávková konverze/přejmenování. Při konverzi se v Option/Možnosti nebo lépe v Advanced option/ Pokročilé možnosti nastaví kvalita/velikost. Jde s tím udělat téměř cokoliv, nejen měnit velikost.

Souhlasím, také ho používám, především na úpravu fotek. Právě jsem na jiném místě popisoval Ivanovi jiný způsob, vložím to i sem :
IvanD napsal:
..... Takže to je ten problém, zmenšení fotek. Nechce se mi to dělat nijak násilně... Takže nevím, jak na to.

Ivane, zmenšování umí skoro každý program na obrázky, ale nejednoduší hromadné zmenšení na ideální velikost 640x480 dělám pomocí Windows XP. Pokud jej používáš a máš v computeru nainstalovaný a aktivní nějaký poštovní program na E-mail (např. M.Outlook, TheBat a další a další), tak to zkusím nějak popsat:

1.Máš velké fotky v nějaké složce, otevři ji.
2.Označ (zamodři) vybrané fotky, nebo klidně všechny.
3.Ve sloupci vlevo se nabídne možnost Odeslat soubor e-mailem
4.Vyber tuto možnost a vyskočí okno s dotazem, zda chceš nechat původní velikost nebo obrázky zmenšit na 640x480. Zaklikneš to zmenšení a pokud máš nainstalovaný pošt.program, naskočí ti nová poštovní zpráva v jejíž příloze jsou zmenšené obrázky.
5.Pak už jen dostaň obrázky z přílohy do jiné složky, např.M.Outlook nabízí možnost Uložit přílohy, v jiných programech třeba všechny obrázky zamodráš a pomocí pravé myši dáš Save, nebo si tuto pošt.zprávu pošli na svůj e-mail a z té došlé to uložíš, kam chceš

------------------
Pokud nemáš ve složce nastavenou nabídku na monitoru v levém sloupci, tak po vybrání fotek klikni na ně pravou myší a je tam nabídka Odeslat, vyber ji a pokračuješ výběrem Příjemce pošty a je to dál stejné.

Možné problémy vzniknou, pokud poštu řešíš přímo na portálu (např.Seznam.cz) a nemáš aktivní poštovní program v PC, také jsem slyšel, že Windows XP někomu nenabídl toto zmenšení a v příloze zprávy naskočily původní veliké obrázky. Asi to bude v nastavení.
Ale možná používáš jiný operační systém a toto Ti nepomůže, ale snad jiným :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava fotek.
OdeslatNapsal: 11 Říj 2007 11:56 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 24 Úno 2003 10:14
Příspěvky: 139
Díky Petře!

Teď jsem asi konečně pochopil, tak zkusím vložit...

Jsem starý trotl, ketrý už počítače více méně nenávidí, takže jsem to moc nezkoumal.

_________________
Ivan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava fotek.
OdeslatNapsal: 12 Říj 2007 21:44 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 26 Úno 2006 11:16
Příspěvky: 146
Bydliště: přilehlá Pražská obec
Jevelice zajímavé jak se jeden vyvíjí. K prvnímu digi foťáku jsem dostal ArtSoft PhotoImpression a byl jsem spokojen. pak jsem se zmohl ne Photoshop a sebevědomí mi vzrostlo ale časem jsem se nějak dověděl o IrfanViewu a zjistil jsem jeho výhody v pohodlnosti práce. A až teď tady jsem se dověděl, že konverze se dá použít i na zmenšování. Tak Photoshop už zůstane jenom na výrobu gifů a kdoví jestli neobjevím něco lepšího.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava fotek.
OdeslatNapsal: 13 Říj 2007 09:02 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
martincz napsal:
Admine, jeste zvedni limit na nahravani souboru alespon na 500kB. Vetsi fotecky ne ktere je treba rozlisovat podrobnosti se do tohoto nemusi casto vejit.

Martine zatim to nechape pokud se to objevi jako neprekonatelny problem tak to zvédnu ale musim premyslet do budoucna.Tento web neni na 1 rok . Vem si kolik tech obrazku tu bude a jake to bude delat prenosy a jak to bude za par let zatezovat server.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava fotek.
OdeslatNapsal: 13 Říj 2007 22:24 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
karlik napsal:
....pak jsem se zmohl na Photoshop a sebevědomí mi vzrostlo ale časem jsem se nějak dověděl o IrfanViewu a zjistil jsem jeho výhody v pohodlnosti práce. A až teď tady jsem se dověděl, že konverze se dá použít i na zmenšování. Tak Photoshop už zůstane jenom na výrobu gifů a kdoví jestli neobjevím něco lepšího.

Souhlasím :D , Photoshop navíc pomalu nabíhá, IrfanView zvládne většinu úprav taky a jednodušeji, hned při prohlížení se dá upravovat. Ale pozor na uložení upraveného obrázku :!: Nejdříve zkontrolovat kvalitu v jaké se upravpvaný obrázek uloží, Já jsem si před lety upravoval fotky z dovolené pro zaslání do fotolabu a ukládání bylo nastavené na nízkou kvalitu a z všimnul jsem si toho až skoro u konce :( - tím způsem, že upravená fotka měla pouze cca 200 kB namísto originální megové. Dá se to najít a měnit v :
Nástroje - Možnosti - Zápis - JEPG - Kvalita (jezdec od nejnižší po nejvyšší) :idea: .


IvanD napsal:
Díky Petře!
Teď jsem asi konečně pochopil, tak zkusím vložit...
Jsem starý trotl, ketrý už počítače více méně nenávidí, takže jsem to moc nezkoumal.

Počítač miluji doma, ale v práci taky nenávídím :evil: . Protože jde o zapisování různých byrokratických nesmyslů a zbytečně komplikovaný účetní program, začínají mně z toho odcházet oči :cry: :cry: :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Fotky 40 x 35 cm za 25,- Kč !!!
OdeslatNapsal: 08 Pro 2008 08:04 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Občas si objednávám klasické fotografie u firmy H.F.. Jsem zde spokojen s kvalitou, ale využívám pouze akční nabídky :idea: , kde je příznivá i cena.
Nyní jsem poprvé využil i akce, kdy nabízí zhotovení velkých fotek 40x35 za pouhých 25,- Kč/kus (běžná cena 100 Kč/ks). Protože cenu navýší nějaké poštovné-balné ( jestli se nemýlím :oops: , celkem + 120 Kč), tak jsem jich nechal udělat téměř 20 kusů. Jsem velmi spokojen, nakonec fotky viděli v sobotu na přednášce v Brně i Iva, Kamco, Krumme a možná i někdo další zde z fora :wink: :D ). Takové fotky se mohou hodit na výzdobu při výstavách :idea: , třeba i v práci na stěnu a určitě se najde i jiné využití :D .
Takže, kdo má k dispozici kvalitnější fotky ve vysokém rozlišení :!: :!: :!: , dnes je poslední den, kdy se to dá objednat :idea: .
Najdete na:
http://www.happyfoto.cz/cz/page/36/aktualni.html
Nyní se dívám, že o akci je obrovský zájem a původní dodací lhůta 3 prac.dny se mění na několik týdnů :shock: . Doslovně tam píší:

Desetitisíce a desetitisíce objednávek
Jsme nesmírně potěšeni Vaším zájmem o akci na internetfoto 30x45 cm. Protože jste nás zahrnuli obrovským počtem objednávek, musíme přiznat, že nebudeme schopni dodržet běžnou lhůtu na zpracování. Předpokládaná doba zpracování je 4-5 týdnů. Věříme, že tuto výjimečnou situaci pochopíte a neopakovatelnou cenou a kvalitou Vašich zvětšenin budete nadšeni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava fotek.
OdeslatNapsal: 08 Pro 2008 11:23 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Petře, ty fotky byly opavdu bombastické... :!: :!:

Napadlo to původně Ivu, ale ona má momentálně mnoho práce, tak se zeptám já. :roll: :wink:
Neuvažoval jsi o výrobě kalendáře :?: Ty fotky by se měly nějak "zužitkovat"... :wink:

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fotky 40 x 35 cm za 25,- Kč !!!
OdeslatNapsal: 08 Pro 2008 13:38 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
KRUMME napsal:
Petře, ty fotky byly opavdu bombastické... :!: :!:
Napadlo to původně Ivu, ale ona má momentálně mnoho práce, tak se zeptám já. :roll: :wink:
Neuvažoval jsi o výrobě kalendáře :?: Ty fotky by se měly nějak "zužitkovat"... :wink:
Připravit takový kalendář není moc složité, zrovna u zmíněného H.F. tam na to mají program v kterém kalendář vkládáním svých fotek vytvoříš a hned přes net objednáš. Ale cena myslím, že je asi 400 Kč za kus. Pro sebe bych si ho třeba i objednal, ale jinak je to neprodejné. Takové pokusy tu už i s citrusy byly (fotky převážně od p.Urbana) a pokud si pamatuji-finančně to nevyšlo a další rok se již akce neopakovala. Myslím, že ten kalendář někde doma mám.

Dnes by pomohlo, kdyby se děvčata z fóra :idea: (nad 15 let :!: ) nechala dobrovolně vyfotit v rouše Evině na pozadí s citrusy :D :mrgreen: a potom by šly kalendáře na prodej :D . Krumme, budeš organizovat účast na focení v mém skleníku :?: :mrgreen: . Dopředu hlásím, že je tam zima ( kdo doveze limončelo na zahřátí :?: ) . A já jsem stydlivý a budu se :oops: :oops: :oops: .


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 112 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz