CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 02 Kvě 2024 05:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 116 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výstavy Brno 2007
OdeslatNapsal: 11 Říj 2007 11:10 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Vážení přítelé, dovoluji si Vás tímto jménem našeho klubu pozvat na výstavu citrusů a dalších subtropických a tropických rostlin.
Příloha:
Vystava2007.JPG
Vystava2007.JPG [ 42.27 KB | Zobrazeno 731 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výstavy Brno 2007
OdeslatNapsal: 11 Říj 2007 12:46 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
No hurááá ..... díky tomuto upozornění to snad letos neprošvihnu .... jako posledních 15 let zpět

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výstavy Brno 2007
OdeslatNapsal: 11 Říj 2007 20:10 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Ivo napiste rychle nejakej "clanek" pozvanku a ja to hodim na web . Prosim co nejdrive odletam zase do Milana takze tu nebudu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výstavy Brno 2007
OdeslatNapsal: 22 Říj 2007 17:55 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Protože mi Aleš jaksi stačil "ufrnknout" do ciziny, než sem mohl dát můj článek k výstavě v Brně, když už ho ze mne vymáčkl, tak si dovlím jej umístit sem. Zde je:

Výstava citrusů, subtropických a tropických rostlin a bonsají Brno 2007

Opět nám začal podzim a s krátícími se dny a klesající teplotou přicházejí i radostné chvíle všech pěstitelů: na rostlinách se vybarvují a dozrávají první plody a nadchází čas klubových výstav.
Spolek citrusáři Brno pořádá svoji výstavu i v letošním roce, ve dnech 2. až 4. listopadu, již tradičně ve Středisku volného času - Lužánky, krásné secesní budově v městském parku Lužánky. Výstavy jsou zde instalovány v galerii (tzv. přísálí), v reprezentativních prostorách, vytvářejících důstojné prostředí pro krásné rostliny z jižních zemí.
Dovolte krátké ohlédnutí za posledními výstavami.
Výstava v r. 2004 byla pořádána v roce 30. výročí vzniku brněnské organizace a byla proto připravena s mimořádnou pozorností. Kromě velkého počtu vystavených rostlin, které prezentovalo přes tucet našich členů, jsme si připomněli i historii klubu. Citrusové rostliny doplnily i nádherné bonsaje hosta výstavy, p. Maděryče.
Loňská výstava byla žel poznamenána souhrou několika ne příliš šťastných okolností. Po velice dlouhé a mrazivé zimě přišlo neobvykle horké léto, které našim citrusovým rostlinám vůbec neprospívalo, a pak ve dnech samotné výstavy silné ranní mrazy a první sníh. I přesto se podařilo představit návštěvníkům velmi pěknou kolekci zejména citrusů.
Výstavy si můžete obrázky připomenout na našich klubových stránkách: http://www.citrusari-brno.unas.cz.
A na co se můžete na výstavě těšit letos?
Letošní rok jsme se rozhodli představit vedle tradičních citrusů ve větší míře i další rostliny subtropického a tropického pásma. Možná, že některé z nich uvidíte plodící v nádobách poprvé. Přijďte se podívat. Krásnou podívanou slibují i citrusové rostliny.
Milovníci bonsají se budou moci obdivovat exponátům našich letošních hostů, bonsajistů z Velké Bíteše a kroužku pěstitelů bonsají ze Střediska volného času.
Milí přátelé a příznivci pěstování exotických rostlin, jste srdečně zváni na naši klubovou výstavu. Věřím, že si ji nenecháte ujít. Kromě prohlídky rostlin si budete moci zakoupit i rostliny dle nabídky pěstitelů, poradit se s případnými problémy při jejich pěstování.
Těšíme se na vaši návštěvu.
Citrusáři Brno


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výstavy Brno 2007
OdeslatNapsal: 24 Říj 2007 20:23 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Mili citrusari, pri kupe rastlin davajte velky pozor a pred kupou poriadne skontrolujte rastliny, ci nemaju nejake skodce. Aby ste si nechtiac nenakazili celu zbierku ako ja. Prajem vam prijemny pestovatelsky zazitok z Vystavy.
P. Iva, myslim, ze Admin nie je jedinym administratorom, esteje tu niekto, ale neviem, kto.
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výstavy Brno 2007
OdeslatNapsal: 26 Říj 2007 12:59 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Články zatím přidávám jen já nikdo další neprojevil zájem :|

Pozvánku jsem dnes umístil na web.Doufám že budete na výstavě propagovat citrusy.cz 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výstavy Brno 2007
OdeslatNapsal: 26 Říj 2007 13:46 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Admine - bez obav :lol: A nejen kvůli naší předběžné dohodě o prezentaci našeho klubu na těchto stránkách :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výstavy Brno 2007
OdeslatNapsal: 26 Říj 2007 13:51 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Bez ohledu na příspěvky jinde. Pokud bude potřebná nějaké ta "ruka" navíc při organizování výstavy, tak se dobrovolně hlásím. Rád vypomohu.

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výstavy Brno 2007
OdeslatNapsal: 26 Říj 2007 16:49 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
[quote="Admin"]Články zatím přidávám jen já nikdo další neprojevil zájem :|

už mám skoro napsaný jeden článek o pěstovánáí citrusu ještě potřebuji dohledat jednu založenou knihu a dopsat vegetační sumu tepla k ruzným druhů citrusů pak to pošlu :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výstavy Brno 2007
OdeslatNapsal: 26 Říj 2007 21:06 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Admin napsal:
Články zatím přidávám jen já nikdo další neprojevil zájem :|

Pozvánku jsem dnes umístil na web.Doufám že budete na výstavě propagovat citrusy.cz 8)



Admin, nechcem tu na Tvojich strankach robit reklamu, ale mozes sa inspirovat, pozri ako by si sa mohol prezentovat, chce to nejaky plagat pripravit, dat to na vystave niekde, kde to bude bit ludom do oci, ako tuto:

http://www.jankohrasko.info/cpg1410/dis ... =96&pos=26

Myslim, ze na zaciatok by to oslovilo mnozstvo ludi. Hm?.... :wink:
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výstavy Brno 2007
OdeslatNapsal: 27 Říj 2007 10:49 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Aleši, pokud byste si vyrobil nějaký propagační leták či co podobného, tak jej doneste na naši výstavu. Rádi jej vystavíme také popř. budeme dávat návštěvníkům.
Ale nemyslím, že by to bylo úplně nezbytné. Já na loňskou výstavu tiskla prezentaci klubu (cca 100ks) a není žádný problém přidat tam adresu a doporučení těchto stránek. Na našich klubových stránkách jsem to v rámci žádostí o radu k pěstování udělala také (viz fórum, můj příspěvek z 19.7.2007, odkaz je i v kontaktech). Pokud Vás napadá ještě něco, kam bych mohla odkaz dát, tak mi dejte tip :wink: To víte, já jsem prostě takový neodbytný "lovec dušiček" :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výstavy Brno 2007
OdeslatNapsal: 27 Říj 2007 11:04 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Málem jsem zapomněla :oops:

šnek napsal:
Bez ohledu na příspěvky jinde. Pokud bude potřebná nějaké ta "ruka" navíc při organizování výstavy, tak se dobrovolně hlásím. Rád vypomohu.


Děkuji za nabídku, tomu říkám "slovo do pranice". Doufám, že se podaří všechnu organizaci zajistit vlastními silami, ale "organizaci práce" si vzal na starost náš p. předseda Ing. Trávníček, tak nevím jistě. Ale nabídka pomoci, byť z řad nečlenů, vždycky potěší. Děkuji. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výstavy Brno 2007
OdeslatNapsal: 27 Říj 2007 11:21 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Tou nabídkou chápejte především : dovést, zavést, odnést, přenést apod. Jaako OSVČ si prostě v pátek či ve čtvrtek odpoledne udělat čas prostě umím.
Náhodou mám i vozík (leč jsem zjistil, že mu nedávno prošlo OTP) a na novém autě stejně nemám tažné zařízení a ani nebudu mít (za deset let života s vozíkem jsem s ním stejně jel jen dvakrát ... jinak leda zabírá zbytečně místo v garáži)

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výstavy Brno 2007
OdeslatNapsal: 27 Říj 2007 11:35 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
To šnek: Prosím tě vydrž do pondělka, než mi odpoví p. Dostálová z klubu... Má k PC asi přístup jen v práci. Už jsem jí psal, že by jsi pomohl a čekám na odpověď. Pak ti dám vědět... :wink:

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výstavy Brno 2007
OdeslatNapsal: 27 Říj 2007 20:37 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
šnek napsal:
Tou nabídkou chápejte především : .. odnést, přenést apod. ...

Přesně to zřejmě budu potřebovat :D . Chtěl jsem odpovědět hned na první nabídku. Tak nějak ve stylu, že "hledám někoho silného a ani nemusí být moc chytrý" (všichni znáte i tu ostřejší verzi - silnýho a blbýho), ale vím, že to na Tebe nesedí, tak jsem se ovládnul a nelaškoval :(

Já si vždycky na pomoc při nakládání, převoz a skládání rostlin v Brně najímám místního chlapíka, ale on má velkou spotřebu-především žízeň a už se stalo, že byl k nepoužití :roll: :evil: . Nebo mu dochází síla (přesto, že ho po ceste-v restauraci v D.Loučkách nakrmím a napojím). Takže při přenášení rostlin na místě je každá ruka dobrá. Problém je, že nevím, kdy tam dojedu, každopádně hodně pozdě. 1.11. jedu s uzávěrkou na podnik, máme poradu a obyčejně přijíždím z porady domů až večer. tentokrát budu muset zdrhnout nějak dříve, dojet z Jihlavy domů, naložit a vyrazit na Brno. Takže dobu dojezdu do Brna půjde upřesnit až odpoledne mobilem :idea: .


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 116 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz