CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 17 Kvě 2024 16:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: O finančních nákladech a výměných setkáních.
OdeslatNapsal: 09 Lis 2007 22:21 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 26 Úno 2006 11:16
Příspěvky: 146
Bydliště: přilehlá Pražská obec
Na mnohých místech tohoto a i jiných for o pěstování citrusů jsem se dočetl o kšeftaření a nekšeftaření. A tak by jsem chtěl na toto téma projeví několik svých názorů s kterými jistě mnozí budou nesouhlasit ale jistě se najdou i tací co projeví souhlas. Každá zájmová činnost vyžaduje jisté finanční a časové náklady. Semenáčky si každý vypěstuje z jader ale posléze je potřeba je naroubovat. Tady nastává dilema první, nenašel jsem obchod kde rouby zakoupit. Neboli koupit v Baumaxu u Starkla nebo i jinde celou roslinu vhodnou k odebrání výše uvedených, no a i nadále se o ni starat. Nebo koupit od někoho (jedno zda organizovaného nebo ne) svými výpěstky známého citrusáře několik roubů. Nabízí se zde i téma organizovanosti. Na takové klubové sešlosti (pořádání citrusářských výměnných setkání asi vzhledem k množství pěstitelů nepřipadá v úvahu) se dají mimo výměny zkušeností měnit i věci movité. Vždyť stačí navštívit takové setkání filatelistů nebo železničních modelářů. Mám-li já něco zbytného o co má jiný zájem a někdo jiný něco o co mám zájem já je přeci ten obnos nejlepším prostředníkem.
Na závěr něco k těm časovým nákladům. Pán k prostitutce „Slečno a jdete také s někým z lásky.“ „ Samozřejmně bez lásky to přeci nejde.“ A slečno co ty peníze? „no ten čas si přece musím nechat zaplatit.“


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: O finančních nákladech a výměných setkáních.
OdeslatNapsal: 10 Lis 2007 00:21 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Karliku asi je to tim ze je uz pokrocila hodina ale nejak jsem Tvuj prispevek nepochopil co jsi tim chtel rict. I kdyz jsem to cetl 3x :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: O finančních nákladech a výměných setkáních.
OdeslatNapsal: 10 Lis 2007 21:49 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
No já tomu nerozuměl ani po panáčku slivovice. :lol:
Perdón, pero he tenido que escribirlo.

_________________
Pedro
http://www.pedro-vyskov.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: O finančních nákladech a výměných setkáních.
OdeslatNapsal: 12 Lis 2007 10:04 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Pro Karlika (a třeba nejen pro něj):
Karliku, k roubům: v Brně je to i pro "neorganizovaného" zájemce jednoduché - na jaře klubové roubování pro veřejnost (tam donesou rouby členové klubu), a roubování na Kociánce - obvykle 2 termíny. Jinak se dohodnout s některým pěstitelem. Zde na fóru se rouby posílaly i poštou - jediná nevýhoda jsou právě ty poštovní služby. Poslední rouby co jsem posílala (žel v létě) na Slovensko, uvízly na poště přes státní svátek a bylo po nich :cry:
K výměnám rostlin - máte zde na fóru hned dvě rubriky pro prodej - jen si zadat návrh třeba právě na výměnu. U nás na klubu máme prostor i na burzu rostlin, vždy před začátkem schůze, ale jsme v pronajatých prostorách, tak informaci o burze z pochopitelných důvodů na internetu neuvádíme.
A ke ztrátě času: pro ty z nás, kteří máme citrusaření opravdu jen jako koníčka a neživí nás, se o časové úhradě nedá vůbec hovořit. Rádi dáme svůj čas (tedy pokud ho vůbec aspoň trochu máme) někomu, kdo s námi našeho koníčka, co koníčka - doslova "oře" :lol: sdílí. Každý citrusář (a to i ten "organizovaný penzista") se bude bavit raději o citrusech a ostatních rostlinách, než o neduzích a chorobách... pokud ovšem nejde o choroby a škůdce na rostlinách :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: O finančních nákladech a výměných setkáních.
OdeslatNapsal: 12 Lis 2007 11:44 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Ja si myslim, ze nam proste chtel rict, ze i kdyz tohle vsechno delame jako konicka, neni vubec neeticke si za nejakou kytku/roub/rizek/radu/sluzbu o penize nebo protisluzbu rict. Protoze nejsme dobrovolnici, ale konickari. V tomhle smyslu to chapu a souhlasim. Zalezi proste na kazdem. Kdyz tedy budu shanet rizek fikovniku od Flaxe, logicky se zeptam kolik za to chce :-) a kdyz si rekne o hodne penez, je to jeho vec a zlobit se nebudu, i kdyz vim ze to nekde sehnal gratis, maximalne na to nebudu mit; srry Tome, vzal jsem te jen jako priklad ;-)

Ksftareni proste patri ke konickum, k nekterym vic, k nekterym mene. Treba takove znamky. Umite si predstavit filatelisticke forum, kde prijde zacatecnik a nekdo mu jednu ze znamek z prvni republiky da jen tak at s necim zacne? :-) Tady na citrusech je tomu jinak, ale rozhodne by se to nemelo brat jako pravidlo. Takze zkusim zhrnout co jsem z toho prispevku kralika pochopil: "kseftujte a nebudte blbi, je to prirozene :-)"

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: O finančních nákladech a výměných setkáních.
OdeslatNapsal: 12 Lis 2007 16:49 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Ono zase vše s mírou. Pokud někdo něco dostal zadarmo a vytlouká z toho, co může, tak si o něm prostě pomyslím "svoje" a buď to toleruji, když je jinak fajn, (každý má svoje "mouchy", co si budeme povídat?) nebo se tomu dotyčnému vyhnu. Víte, jak se nám nelíbilo, když některá zahradnictví prodávala doslova odpisové chudáčky za nezanedbatelné částky...
Na druhé straně považuji za správné uhradit aspoň náklady tomu, kdo mi něco dá či poskytuje - i když jde o koníčka. Každý z nás přece musí koupit aspoň ty květináče, mnozí i zeminu a hnojivo, pokud už nepočítáme k ceně rostlin či roubů, řízků náklady na skleníky a jejich provoz, ale bereme je jako poplatek za své hobby. A dobré rady, které dostaneme zdarma, bychom měli s vděčností zase předávat dále - tak nejlépe poděkujeme tomu, kdo nám je dal. I když je ovšem pravda, že mnohdy právě ty rady jsou to nejcennější, protože nám pomohou se vyvarovat ztrát z pěstitelských přehmatů a "blbostí". Za laskavost laskavost - to vždy platilo mezi slušnými lidmi a přáteli zvlášť :wink:
A konečně: známky, na rozdíl od citrusů, žel "nerostou a nemnoží se samy" :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: O finančních nákladech a výměných setkáních.
OdeslatNapsal: 13 Lis 2007 23:14 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 26 Úno 2006 11:16
Příspěvky: 146
Bydliště: přilehlá Pražská obec
Tak vidím, že jsem byl pochopen docela správně. Ono mít jeden citron někde na okně není alespoň podle mně pěstováním. A pokud někdo proto že dostal zálibu v pěstování něčeho kvůli čemu překope zahrádku a nakonec na ni postaví skleník tak už je to co financí se týká o něčem jiném, i když domnívám se že citrusáři pokud ne všichni tak z velké většiny pocházejí z rodinných domků a ty ostatní mají v blízkosti bydliště zahrádku. Já vlastně taky začal tím jedním semínkem z pomeranče zasazeným k asparágusu. Asparágus už není moje výhoda když jsem zblbnul byla, že skleník který původně sloužil k pěstování paprik okurek a rajčat byl už dávno postaven.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: O finančních nákladech a výměných setkáních.
OdeslatNapsal: 16 Lis 2007 15:54 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Docela se mi tento příspěvek hodí. Dnes mi přišla zajímavá zpráva. (nebudu jmenovat od koho) cituji"

Nazdar Admine.

Docela mně pobavilo jakýho ze sebe děláš chdáka a jak brečíš co to dá práce dělat tento web. Ještě víc jsem se smála když jsem viděla že se najdou blbci co ti posílají jen tak peníze. Když si spočítám kolik lidí ti každej rok pošle peníze v podstatě za nic myslím že je to super kšeft. Zneužíváš toho jakej je člověk vůl a normálně ti to neni blbý. Zamysli se nad tím !!!! Informace jsou na internetu ZADARMO ajestli je ti to na obtíž strč si celej tento web doprdele a neškubej ty chudáky o prachy."

No za celou dobu už se mi stalo hodně ale toto u mně jen vyvolává úsměv. Děkuji Vám všem že jsem díky Vašim dobrovolným příspěvkům vydělal už další milion :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: O finančních nákladech a výměných setkáních.
OdeslatNapsal: 16 Lis 2007 17:04 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Admine, má pravdu v jednom:

Informace na netu jsou zdarma, proto by určitě stálo za to, zveřejnit, kdo to byl, abychom mu případně "zadarmo" odpovídali..
Holt "ZÁVIST JE ZÁVIST" :idea: :!:

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: O finančních nákladech a výměných setkáních.
OdeslatNapsal: 16 Lis 2007 17:12 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Síce web môže byt zdarma, ale aj nemusí vôbec ! Zdarma ale vôbec nie je server, ten penazí stojí dost, takže, kto môže, ten pomôže. Informácie sú zdarma, to áno, ale kolko zoižerie oočítač elektriny, to može byt v ročnom vyúčtovaní nakoniec pár tiusíc korún nedooplatku ! Tajkže nakoniec zadarmo nie je nič :|


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: O finančních nákladech a výměných setkáních.
OdeslatNapsal: 16 Lis 2007 17:28 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Hm, ještě nikdo mne v tak krátkém příspěvku nenazval blbcem a pak volem jako ona dotyčná... :shock: :!:
Možná jsem opravdu ten blbec a vůl, ale když mohu přispět na dobrou věc, tak to udělám. A za dobrou věc, na niž je třeba přispět, považuji např. členství v klubu brněnských citrusářů, v klubu howavartů, podporu iniciativy Ne základnám a také tento web :!:
Docela by mne zajímalo, jak velké placené (ne bezplatné!) webové stránky vede ona dotyčná, když jí tyhle (a naše dobrovolné příspěvky na ně) tolik leží v žaludku... :roll:
Kromě toho: v dnešní době se platí nejen práce, ale dobrý nápad. A dobrým (ba výborným) nápadem tyhle stránky byly a jsou :idea: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: O finančních nákladech a výměných setkáních.
OdeslatNapsal: 16 Lis 2007 22:26 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Tak já už se na tomto webu pohybuji nějaký pátek a nějaká silnější slova se tu už objevila, ale tohle je dost ubohé.
Zajímalo by mě, co tuto dámu k takové reakci vedlo. Jestli to admine nebude nějaká zhrzená láska 8) :lol: .
Ale nadávat nám nemusí. :evil: :evil: To může na jiných webech, které jsou na to předurčené.

_________________
Pedro
http://www.pedro-vyskov.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: O finančních nákladech a výměných setkáních.
OdeslatNapsal: 16 Lis 2007 22:45 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
No tak to by ma zaujimalo, kto to je. Admine, von s tym
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: O finančních nákladech a výměných setkáních.
OdeslatNapsal: 17 Lis 2007 16:29 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Nezlobte se ale to opravu rikat nebudu kdo to byl. Jednou po poslala na soukromou postu tak to tak taky zustane. Ale zajimave je ze je to stala citatelka ktera se podle vypisu logu porad chodi a cte . Dokonce i sem tam neco napsala. Spise se tedy ptala. Ale to je jedno smazme to .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: O finančních nákladech a výměných setkáních.
OdeslatNapsal: 27 Lis 2007 23:24 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 26 Úno 2006 11:16
Příspěvky: 146
Bydliště: přilehlá Pražská obec
Většina z Vás nějakou tu stránku má a ví kolik to dá jenom práce a také ví, že jsou i hostingy grátis. I já jsem se na jednom takovém servru chytil po čase jsem se ale na stránky k dalším úpravám nedostal a od webmastera jsem se dověděl, že volné stránky se ruší. Můžete se na to torzo podivat na http://www.webpark.cz/karlik a zadáte-li si http://webpark.cz dovíte se výsledek. A proto Amine nenech se nas. pardon naplnit jsme Ti až na tu jednu vyjímku za Tvoji práci vděčni neboť je pro společnost přínosem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz