CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 19:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 755 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 51  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 11 Led 2008 16:52 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
Iva Hažmuková napsal:
Řekla bych, že my, co pěstujeme v nádobách a dle potřeby přesazujeme, v podstatě zasolení nemusíme řešit - přinejmenším co se týká tekutých nebo plně rozpustných hnojiv (jedním z nich je Krystalon). Problém nastává, když máte rostliny v půdě a blízko pod povrchem nepropustné podloží.


Ivo chci se zeptat jaká je nejlepší drenáž. Já jsem používal drcený poliestyrén a už to nikdy neudělám. Stalo se to že kořeny prorostli až do drenáže a začali schnout. Nyní používám keramzit.Možná to bude lepší. Ale to poznám až na jaře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 11 Led 2008 17:32 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Keramzit je určitě lepší, ale úplně stejnou službu udělají menší oblázky, kamínky, drcené cihly, střešní tašky nebo velmi hrubozrnný písek. Prostě je nejdůležitější "zvednout" kořeny ode dna květináče a přivést k nim vzduch ... :wink:

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 11 Led 2008 18:09 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
janku josef st napsal:
Iva Hažmuková napsal:
Řekla bych, že my, co pěstujeme v nádobách a dle potřeby přesazujeme, v podstatě zasolení nemusíme řešit - přinejmenším co se týká tekutých nebo plně rozpustných hnojiv (jedním z nich je Krystalon). Problém nastává, když máte rostliny v půdě a blízko pod povrchem nepropustné podloží.


Ivo chci se zeptat jaká je nejlepší drenáž. Já jsem používal drcený poliestyrén a už to nikdy neudělám. Stalo se to že kořeny prorostli až do drenáže a začali schnout. Nyní používám keramzit.Možná to bude l

epší. Ale to poznám až na jaře.
Studoval jsem tvůj článek o vřetenech amyslím že je to dobrý nápad. Unás v práci takto pěstujem jabloně já totiš pracuji jako ovocnář. Tak to skusím scitrusy. Ale nevím jestli to půjde v nádobách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 11 Led 2008 18:30 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Jde to bez problému, v květináči ani jinak rostliny nejdou pěstovat z důvodu omezeného prostoru pro jejich zimování. Korunka muže přesahovat přes obvod květináče a o max. 10-15 cm na zimu se ostříhá a rostliny se naskládají těsně vedle sebe. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 11 Led 2008 18:39 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
Zdenìk napsal:
Jde to bez problému, v květináči ani jinak rostliny nejdou pěstovat z důvodu omezeného prostoru pro jejich zimování. Korunka muže přesahovat přes obvod květináče a o max. 10-15 cm na zimu se ostříhá a rostliny se naskládají těsně vedle sebe. :lol:


Já si myslím že takto pěstované citrusy budou potřebovat zvláštní hnojení. Protože se asi hodně stříhaj. Taky si nejsem jistej jak je můžu vysoko pustit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 11 Led 2008 19:23 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Jaké zvláštní hnojení, žádné takové nepoužívám a citrusy rostou parádně. Jedině co udělám je že asi 3 x za půl roku nasypu na povrch květináče trochu Orgevitu a pokud se z časových důvodu dostanu jednou za rok v létě na Atonik tak skáču radostí.
Není to jen tak pěstovat tolik rostlin v nádobách, letní každodenní zálivka ( hadicí naprudko vodu z vodovodu Kružberk) zabere spoustu času k tomu přesazování, roubování a práce v lesích. Toho času k hýčkání rostlin různými stimulátory a hnojivy prostě nezbývá :? .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 11 Led 2008 19:32 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Zdeněk a Krumme to napsali za mne :wink:
O přesazování, pokud se chcete podívat, mám článek na svých starých webstránkách, mám v něm i zmínku o hnojení. Josefe, pokud jste ovocnář, jste mnohem více profík, než většina z nás tady. I citrus je strom! :lol: A zase až tak moc se od těch jabloní neliší. Třeba takový Meyer doporučoval Petr přeřadit kvůli opadavosti v zimě mezi opadavé druhy... :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 13 Led 2008 15:03 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
Iva Hažmuková napsal:
Zdeněk a Krumme to napsali za mne :wink:
O přesazování, pokud se chcete podívat, mám článek na svých starých webstránkách, mám v něm i zmínku o hnojení. Josefe, pokud jste ovocnář, jste mnohem více profík, než většina z nás tady. I citrus je strom! :lol: A zase až tak moc se od těch jabloní neliší. Třeba takový Meyer doporučoval Petr přeřadit kvůli opadavosti v zimě mezi opadavé druhy... :lol:



Já také chovám akvarijní rybičky aproto se chci zeptat na jednu věc. Při cištění mám hodně vody kterou vylévám, myslím si jestli to není škoda. Někde jsem četl ze je to dobré hnojivo. Má někdo stím skušenost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 13 Led 2008 16:22 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Josefe někde se to tady řešilo a můžu říci jediné: je to přírodní a výborné hnojivo na všechny rostliny, vřele doporučuji :lol: :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 13 Led 2008 19:11 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
Zdenìk napsal:
Josefe někde se to tady řešilo a můžu říci jediné: je to přírodní a výborné hnojivo na všechny rostliny, vřele doporučuji :lol: :wink:


Tak to je dobrý že se ta voda dá použít. Možná že bude dobré ji ji naředit z deštovkou kvůli tvrdosti. Já týdně vyleju až 100 litrů této vody. Mám ještě přidat nějaké hnojivo a nebo to bude stačit? Už se těším na to jaro.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 13 Led 2008 19:32 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
nic nepřidávej hnojiva obsahuje dost. :lol: ředit ji nemusíš :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 13 Led 2008 19:35 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Ředění akvarijní vody není nutné, všechen "šutr" je odfiltrován... /vyjímku tvoří voda z mořských akvárií :!:, tu nepoužívat kvůli solím / Naopak tato voda obsahuje spoustu živin, které je škoda nevyužít. Když si dáš práci, někde jsem to tu s někým řešil..

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 14 Led 2008 17:38 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
KRUMME napsal:
Ředění akvarijní vody není nutné, všechen "šutr" je odfiltrován... /vyjímku tvoří voda z mořských akvárií :!:, tu nepoužívat kvůli solím / Naopak tato voda obsahuje spoustu živin, které je škoda nevyužít. Když si dáš práci, někde jsem to tu s někým řešil..


Tak jsem tu vodu hlel dvě hodiny ale nic jsem nenašel. Ale to nevadí , hlavně ze je to dobré hnojivo. Asi jiným hnojive hnojit nebudu. Ale nevím jestli to bude stačit. Dnes jsem přišel domů a v citrusárně bylo 22 stupnů. Mám strach jestli to není hodně protože v noci klesne teplota na 10 stupnů. Mám to tak nechat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 14 Led 2008 18:34 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Josefe, to tě docela lituju, já to našel asi za 2 minuty... :wink: Ta diskuze je tady:

viewtopic.php?f=2&t=1503&p=17906&hilit=voda#p17906

...ale je pravda, že já věděl, kde mám hledat... :roll:

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 20 Led 2008 15:56 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
KRUMME napsal:
Josefe, to tě docela lituju, já to našel asi za 2 minuty... :wink: Ta diskuze je tady:

viewtopic.php?f=2&t=1503&p=17906&hilit=voda#p17906

...ale je pravda, že já věděl, kde mám hledat... :roll:



Tak přátelé, už jsme dlouho nic nepsali. Tak se chci zeptat na jednu věc. Koupil jem rohovinu a ptám se jestli ji mohu použít jako organické hnojivo a jak a kolik. Chtěl bych ho použít na jaře spolu s granulovaným hnojem. Je to možné?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 755 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 51  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz