CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 09:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 755 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 22 Kvě 2011 19:01 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Led 2010 12:51
Příspěvky: 167
Bydliště: slovensko-Banska Bystrica
zistil som ze konsky trus v granulovej forme neni dobre pridavat ako sucast substratu ...dnes som zistil ze ked sa rozpusti a dlhsie je v zemi zacne plesniet hlavne musel som presadit znova tam kde som ho dal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 22 Kvě 2011 19:05 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Led 2010 12:51
Příspěvky: 167
Bydliště: slovensko-Banska Bystrica
ked sa len ciastone rozpusti


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 22 Kvě 2011 20:16 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Myslím, že plísně v substrátu nevadí, obzvlášť ne teď na jaře, kdy rostliny stojí na vzduchu. Plísním se nikdy nevyhneš, přidáš li do substrátu organickou hmotu, na jeho rozkladu se plísně, respektive houby vždy podílí spolu s ostatním edafonem. V bazických půdách v rozkladném procesu organických zbytků sice dominují živočichové a bakterie, v kyselých, v nichž zřejmě pěstuješ citrusy i ty, dominují plísně. Když rozhrábneš smrkovou hrabanku v lese, zřejmě také narazíš spíš na plísně a mycelium jiných hub než na žížaly. Pokud je tedy jen na koňském hnoji, je to určitě nějaký saprofyt, který je pro zdravou rostlinu zpravidla neškodný. Ovšem výjimky potvrzují pravidlo, např. saprofyty co rozkládají odumřelé dřevo (pařezy), někdy přechází k parazitismu. Ovšem z hnoje k citrusu je to pořádný skok. Ještě bych se rád vrátil k užívání té podnože bigarádie. Od Asterna jsem letos dostal nějakou desítku semínek a vkládám v tento druh rovněž jisté naděje. Nemyslím, že by naše květináčové sbírky byly ohrožovány virem tristézy, údajně ani Itálie není tímto virem zatím zamořena (neověřené informace z literatury, nikoliv z vlastního zjištění), jako třeba Španělsko. Předpokládám tak že pokud pomineme nebezpečí této choroby, je to takřka dokonalá podnož a já bych ji rád využil jako podnož pro některé tropické citrusy, např. C. hystrix, grandis apod. kde využití Poncirus není prakticky možné. Semenáčky poměrně slušně rostou a vynikají délkou kůlového kořenu, tak doufám že mě nezklame.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 31 Kvě 2011 18:08 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Dub 2011 22:34
Příspěvky: 97
Bydliště: trenčín
jankust napsal:
craft napsal:
mozes sem hodin nejaky navod ako robis taky vyluh? :) dik

Do jedné třetiny nádoby dám kopřivy trochu udusám a zaliji vodou, nechám vyluhovat asi 14dní. To je vše.

no takze som to vyskusal zihlava ( kopriva ) sa rozpadla voda je cierna smrdi horsie ako kazda mocovka co som kedy citil :lol: zajtra to zriedim a polejem trifoliatky a ostatne citrusy co budu vodu potrebovat
skusim teda 1:10...
uz ubehol odvtedy nejaky cas a ako to u teba dopadlo??

_________________
Dominik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 31 Kvě 2011 21:01 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
Smrdí to úžasně :twisted: :twisted: Já jsem dnes provedl druhou zálivku a myslím že citrusy jsou v pohodě. Výsledek se nechá porovnat tak za měsíc. Hnojím tímto výluhem jednou za 14 dní. Nejsem si jist jestli ta první zálivka už má takový účinek ale citrusy krásně obráží a obrost pěkně roste. Jednu chybu to má že se s tím nemůže zalévat v bytě, je to hrozný smrad :D :D Jinak si myslím že to bude dobré a účinné, lepší přírodní než chemické hnojení :!:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 31 Kvě 2011 23:11 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Dub 2011 22:34
Příspěvky: 97
Bydliště: trenčín
presne tak ten puch to je strach a hnus :lol: .... aj ja uznavam radsej prirodne hnojiva ako umele :)
uvidime ci to bude valit skusim frcnut aj mangu a ananasu trochu snad ich nevykoti :)

_________________
Dominik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 01 Čer 2011 20:04 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
petrlcr napsal:
Ještě bych se rád vrátil k užívání té podnože bigarádie. Od Asterna jsem letos dostal nějakou desítku semínek a vkládám v tento druh rovněž jisté naděje. Nemyslím, že by naše květináčové sbírky byly ohrožovány virem tristézy, údajně ani Itálie není tímto virem zatím zamořena (neověřené informace z literatury, nikoliv z vlastního zjištění), jako třeba Španělsko. Předpokládám tak že pokud pomineme nebezpečí této choroby, je to takřka dokonalá podnož a já bych ji rád využil jako podnož pro některé tropické citrusy, např. C. hystrix, grandis apod. kde využití Poncirus není prakticky možné. Semenáčky poměrně slušně rostou a vynikají délkou kůlového kořenu, tak doufám že mě nezklame.


Tak si toho považuj.Mne (a nejsem sám)bigarádie nikdy nešly a nebyla to jen jedna várka těchto semen a podnoží,všechno byly takoví chcípáci...už samotné roubování by snad nepřežily.Jsem hodně zvědav,zda-li ti nadšení vydrží..Jo bigošky v jižních krajích,to je jiné kafe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 01 Čer 2011 20:28 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Děkuji za postřeh, kdo ví, jak s nimi dopadnu. Mám je ve skleníku, jsou sotva půlroční. Čerpají zatím živiny bezpochyby z děloh. Každopádně zatím hravě předběhli ve vzrůstu asi o tři měsíce starší trifoliátu. Teď při těch hicech nastala další růstová perioda, tak uvidíme co z nich bude do příštího jara. Každopádně fest šmakujou slimákům.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 01 Zář 2011 10:31 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
Zdravím. Posílám několik fotek citrusů na balkoně.


Přílohy:
Poznámka: Tato rostlina má jmenovku Vilafranca ale moc se mě to nezdá.
Citrusy 2011 004.jpg
Citrusy 2011 004.jpg [ 61.04 KB | Zobrazeno 1064 krát ]
Citrusy 2011 001.jpg
Citrusy 2011 001.jpg [ 77.6 KB | Zobrazeno 1076 krát ]
Citrusy 2011 009.jpg
Citrusy 2011 009.jpg [ 94.82 KB | Zobrazeno 1114 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 01 Zář 2011 10:35 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
Tak nevím co to může být.


Přílohy:
Poznámka: Foto narůstajícího plodu. Může někdo říct co to je asi za odrůdu? Díky Josef
Citrusy 2011 007.jpg
Citrusy 2011 007.jpg [ 72.13 KB | Zobrazeno 1065 krát ]
Poznámka: Foto listů
Citrusy 2011 005.jpg
Citrusy 2011 005.jpg [ 70.5 KB | Zobrazeno 1026 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 02 Zář 2011 05:48 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 25 Pro 2007 12:00
Příspěvky: 357
Bydliště: Trnava, Slovenská republika, 167 m. n. m.
Josef: Tak ten nápis na menovke ( Villa Franca ) môžeš smelo zmazať a napísať: Citrus pyriformis HASSK. - Ponderosa.
Klobúk dole, tá tvoja Ponderosa je skutočne veľmi pekná ! Keď nezabudnem, vyfotím aj ja moje Ponderosy a iné citrusy.
Milan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 02 Zář 2011 08:14 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
Moc díky za určení odrůdy a hned to jdu přepsat. Roste krásně a nejen ona ale všechny citrusy, asi to je tím že jediné hnojivo co jsem letos používal tak je kvašák z kopřiv s kterým končím a použiji Kristalon na vyzrání letorostů. Příští rok zas jen kopřiva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 27 Říj 2011 14:52 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
Zdravím, přátelé. Posílám foto plodů Kawana kde jsem vůbec nečekal že dorostou do takové velikosti, mám ale jednu otázku, mám je nechat úplně dozrát a nebo uškubnout hned. Díky Josef.


Přílohy:
Citrusy 2011 013.jpg
Citrusy 2011 013.jpg [ 82.66 KB | Zobrazeno 1048 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 27 Říj 2011 17:28 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 31 Črc 2003 06:37
Příspěvky: 790
Bydliště: Praha
Konzumovatelný jsou asi už teď s částečně zelenou kůrou, ale když je necháš dozrát na stromě, tak bude sladší.
Michal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 24 Led 2012 09:40 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 08 Lis 2009 06:23
Příspěvky: 175
Bydliště: Nový Bydžov, 234 m. n. m.
Zdar všem citrusářům,

komu by se nechtěly kupovat 10ti litrové květináče, tak stačí zajít do Lidlu (určitě je budou mít i v jiném obchoďáku, ale mě se to podařilo v Lidlu :lol: ) a zeptat se jestli nemají nádoby po řezaných květinách (nádoby mají podobný tvar jako růžáky). Pokud vám je daj, tak už jen stačí nažhavit roxor a z nádob vytvořit květináče (já jsem použil průměr 8 mm a 16 mm. Děrujte max. 5 květináčů naráz, protože než se dostanete dolu, tak se vám v horním květináči udělá zbytečně velká díra.

:idea: Sečteno, podtrženo za hodinu a trochu (víc) smradu máte 40 desetilitrovejch květináčů. :idea:

Miroslav


Přílohy:
P1080235.JPG
P1080235.JPG [ 174.89 KB | Zobrazeno 1073 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 755 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz