CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 21:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 755 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 51  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 09 Led 2008 16:58 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
janku josef st napsal:
šnek napsal:
Chlapci, nechci Vám do toho kecat, ale zahradnictví Kruh jako téma zde na fóru máte již hodně dlouho.
Kdybych věděl co tou svou předchozí pozámkou způsobím, tak raději mlčím, nic neříkám :-) :-)



Mne už to taky napadlo, tak otom Kruhu už toho necháme. Taky se chci zeptat jestli někdo hnojí kristalonem ajak často a jakou dávkou? Já hnojím podle návodu pro ovocné stromy ale myslím že jednou za měsíc je málo. Citrusy mají malé přírustky asi 15cm.Poradíš jak hnojit?


Kristalonem tady hnj spousta lidí, ale já ne. Pokud hnojm, tak požívám přednostně sušený granulovaný kravský hnůj , dále tekuté hnojivo na citrusy s Fe od Agra a Mikrolou A - v různých kombinacích. To tekuté dávám jak si vzpomenu cca 1 x za tři týdny v třetinové koncetraci dle návodu - jen po dobu vegetece, v zimě nehnojím vůbec. 15 cm rozhodně není žádný není malý přírůstek, pokud nemluvíme o "vlcích" .... to je tak akorát to, co u nás citrusy v nádobách rostou. To jen některým z nás rostou metrové a podobné přírustky, že ano (narážím na jiný příspěvek ze na fóru :wink: :D ) ?!. ... ale uklidním, tě .... běžné to rozhodně není. :-)

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 09 Led 2008 18:00 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
šnek napsal:
janku josef st napsal:
šnek napsal:
Chlapci, nechci Vám do toho kecat, ale zahradnictví Kruh jako téma zde na fóru máte již hodně dlouho.
Kdybych věděl co tou svou předchozí pozámkou způsobím, tak raději mlčím, nic neříkám :-) :-)



Mne už to taky napadlo, tak otom Kruhu už toho necháme. Taky se chci zeptat jestli někdo hnojí kristalonem ajak často a jakou dávkou? Já hnojím podle návodu pro ovocné stromy ale myslím že jednou za měsíc je málo. Citrusy mají malé přírustky asi 15cm.Poradíš jak hnojit?


Kristalonem tady hnj spousta lidí, ale já ne. Pokud hnojm, tak požívám přednostně sušený granulovaný kravský hnůj , dále tekuté hnojivo na citrusy s Fe od Agra a Mikrolou A - v různých kombinacích. To tekuté dávám jak si vzpomenu cca 1 x za tři týdny v třetinové koncetraci dle návodu - jen po dobu vegetece, v zimě nehnojím vůbec. 15 cm rozhodně není žádný není malý přírůstek, pokud nemluvíme o "vlcích" .... to je tak akorát to, co u nás citrusy v nádobách rostou. To jen některým z nás rostou metrové a podobné přírustky, že ano (narážím na jiný příspěvek ze na fóru :wink: :D ) ?!. ... ale uklidním, tě .... běžné to rozhodně není. :-)



Tekutým hnojivem co píšeš budu také hnojit. Co se týče toho hnoje, taky jsem hnojil ale asi špatně, protože jsem toho dal asi hodně.Při zalití a nabotnání hnoje toho bylo tolik že se to vyvalilo z květináče.Budu muset toho dát méně. Tyto hnojiva není problém koupit, Agro mám skoro v místě bydliště. Ale Mikrolu nemohu sehnat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 09 Led 2008 18:04 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Ta už se ani pravděpodbně nevyrábí, ale já mám v zásobě jěště jednu flašku z dob komunismu ... kdo ví za-li to ještě vůbec funguje

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 09 Led 2008 18:23 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
šnek napsal:
Ta už se ani pravděpodbně nevyrábí, ale já mám v zásobě jěště jednu flašku z dob komunismu ... kdo ví za-li to ještě vůbec funguje


Já tu mikrolu skusím nahradit Floranem ten má i stopové prvky. A těch hovínek musím dát méně. CHci se zeptat jestli je možné míchat vykvašený hovězí hnůj s jiným hnojivem. Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 09 Led 2008 18:37 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Kravský hnůj je možné míchat s více hnojivy ale nic se nemá přehánět. Raději hnojit méně a častěji než jednou a pořádně. Rostliny si tak vezmou jen to co aktuálně potřebují. Každou zálivkou se z hnoje uvolňují živiny které rostlina čerpá a z nich roste. V hnoji jsou především živiny potřebné pro růst rostlin chybí v něm různé stopové prvky. Volím kombinaci Orgevit na zeminu nebo při přesazování přimíchám do zeminy a pak jen přihnojuji na list velmi malou dávkou hnojiva s obsahem stopových prvků. Je dobré používat růstové stimulátory Atonik ( list) a Racine ( kořeny). Rostliny jsou zdravé a dobře rostou i ve venkovních podmínkách. Přírust na jednu periodu v létě je od 15 do 40 - 50 cm. Některé rostliny jsem musel na zimu zkrátit o 30 až 80cm - na výšku by mi nevlezly do skleníku. :lol: :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 09 Led 2008 18:58 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
Zdenìk napsal:
Kravský hnůj je možné míchat s více hnojivy ale nic se nemá přehánět. Raději hnojit méně a častěji než jednou a pořádně. Rostliny si tak vezmou jen to co aktuálně potřebují. Každou zálivkou se z hnoje uvolňují živiny které rostlina čerpá a z nich roste. V hnoji jsou především živiny potřebné pro růst rostlin chybí v něm různé stopové prvky. Volím kombinaci Orgevit na zeminu nebo při přesazování přimíchám do zeminy a pak jen přihnojuji na list velmi malou dávkou hnojiva s obsahem stopových prvků. Je dobré používat růstové stimulátory Atonik ( list) a Racine ( kořeny). Rostliny jsou zdravé a dobře rostou i ve venkovních podmínkách. Přírust na jednu periodu v létě je od 15 do 40 - 50 cm. Některé rostliny jsem musel na zimu zkrátit o 30 až 80cm - na výšku by mi nevlezly do skleníku. :lol: :wink:


Díky za odkaz na to zahradnictví ADAVO. Hned jsem si to našel a podle fotek jsem unešen. Hlavně jestli citrusy posílají poštou. Díky za radu o hnojení. Já asi ty stimulátory neseženu protože tady nejsou specilní prodejny na hnojiva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 09 Led 2008 19:27 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Díky za odkaz na to zahradnictví ADAVO. Hned jsem si to našel a podle fotek jsem unešen. Hlavně jestli citrusy posílají poštou. Díky za radu o hnojení. Já asi ty stimulátory neseženu protože tady nejsou specilní prodejny na hnojiva.[/quote]

psal jsem tobě SZ.

uvedené stimulátory se dají lehce sehnat na http://www.agrobio.cz/index.php?vyrDet= ... vek=ATONIK
nebo http://www.agrobio.cz/index.php?vyrDet= ... vek=RACINE. není to vůbec složité a posílají poštou. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 09 Led 2008 19:42 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 Led 2007 14:24
Příspěvky: 231
Bydliště: -Kosteletz-
Atonic a Racine se od letoška dají sehnat ve velkých centrech typu Hornbach. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 09 Led 2008 21:22 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
Zdenìk napsal:
Díky za odkaz na to zahradnictví ADAVO. Hned jsem si to našel a podle fotek jsem unešen. Hlavně jestli citrusy posílají poštou. Díky za radu o hnojení. Já asi ty stimulátory neseženu protože tady nejsou specilní prodejny na hnojiva.


psal jsem tobě SZ.

uvedené stimulátory se dají lehce sehnat na http://www.agrobio.cz/index.php?vyrDet= ... vek=ATONIK
nebo http://www.agrobio.cz/index.php?vyrDet= ... vek=RACINE. není to vůbec složité a posílají poštou. :lol:[/quote]

Díky za adresu, já to skusím. Pokud můžeš nabídnout citrusy k pěstování budu nadmíru spokojen,nemusím pořád někde něco shánět. Na odrůdách se dohodnem. Nevím jestli to posíláš poštou. Snad konečně budu mít pořádné rostliny.Předem děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 09 Led 2008 21:25 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Zdenìk napsal:
Kravský hnůj je možné míchat s více hnojivy ale nic se nemá přehánět. Raději hnojit méně a častěji než jednou a pořádně. Rostliny si tak vezmou jen to co aktuálně potřebují. Každou zálivkou se z hnoje uvolňují živiny které rostlina čerpá a z nich roste. V hnoji jsou především živiny potřebné pro růst rostlin chybí v něm různé stopové prvky. Volím kombinaci Orgevit na zeminu nebo při přesazování přimíchám do zeminy a pak jen přihnojuji na list velmi malou dávkou hnojiva s obsahem stopových prvků. Je dobré používat růstové stimulátory Atonik ( list) a Racine ( kořeny). Rostliny jsou zdravé a dobře rostou i ve venkovních podmínkách. Přírust na jednu periodu v létě je od 15 do 40 - 50 cm. Některé rostliny jsem musel na zimu zkrátit o 30 až 80cm - na výšku by mi nevlezly do skleníku. :lol: :wink:

Zdeňku, vím, že jsi to tu už někde psal, ale vyhledávač mi to nenašel. Ten orgevit to jsou granule a není to pomalu rozpustné hnojivo, že?
Kolik toho při přesazování do zeminy dáváš? Polévkovou lžíci na 3l růžák? A kolik asi na povrch a jak často?

_________________
Pedro
http://www.pedro-vyskov.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 09 Led 2008 21:52 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
Zdenìk napsal:
Díky za odkaz na to zahradnictví ADAVO. Hned jsem si to našel a podle fotek jsem unešen. Hlavně jestli citrusy posílají poštou. Díky za radu o hnojení. Já asi ty stimulátory neseženu protože tady nejsou specilní prodejny na hnojiva.


psal jsem tobě SZ.

uvedené stimulátory se dají lehce sehnat na http://www.agrobio.cz/index.php?vyrDet= ... vek=ATONIK
nebo http://www.agrobio.cz/index.php?vyrDet= ... vek=RACINE. není to vůbec složité a posílají poštou. :lol:[/quote]

Mnohokrát děkuji, Hned jsem to obědnal. Je to opravdu jednoduché.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 09 Led 2008 22:25 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Pánové, upřimně Vám řeknu, že nejsem zrovna moc štasten z toho, že se tady probírá jak "vyhnat" rostliny pomocí chemie - stimulátorů. Měl jsem za to a stále ještě mám, že většina z nás chce vypěstovat svoje plody "čisté" s co možná nejmenším množstvím chemikálií na rozdíl od plodů kupovaných.

Na jedné straně tady nestále někdo fňuká, že si koupil rostlinu a je z ní neštatný, že neroste ... a zde se posléze hromadně začne nadávat na super hyper, že to jsou všechno rostliny vyhnané k většímu růstu stimulátory a všemožnou chemií a pototo pošly .... a na druhé straně zde čtu tohle???

Prosím ... kdo chce kam, pomožme mu tam.
Já osobně preferuji rostliny "čisté" bez uměle dodaných růstových hormonů, klidně menšho vzrůstu, než naopak. A rád si počkám až dorostou tu roslinu vyhnanou chemií.

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 10 Led 2008 06:36 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
šnek napsal:
Pánové, upřimně Vám řeknu, že nejsem zrovna moc štasten z toho, že se tady probírá jak "vyhnat" rostliny pomocí chemie - stimulátorů. Měl jsem za to a stále ještě mám, že většina z nás chce vypěstovat svoje plody "čisté" s co možná nejmenším množstvím chemikálií na rozdíl od plodů kupovaných.

Na jedné straně tady nestále někdo fňuká, že si koupil rostlinu a je z ní neštatný, že neroste ... a zde se posléze hromadně začne nadávat na super hyper, že to jsou všechno rostliny vyhnané k většímu růstu stimulátory a všemožnou chemií a pototo pošly .... a na druhé straně zde čtu tohle???

Prosím ... kdo chce kam, pomožme mu tam.
Já osobně preferuji rostliny "čisté" bez uměle dodaných růstových hormonů, klidně menšho vzrůstu, než naopak. A rád si počkám až dorostou tu roslinu vyhnanou chemií.



Stou chemií máš pravdu. Ale já mám několik mrnousků tak jim chci pomoci. Jinak hnojím kvašeným hnojem a běžnými hnojivy. CHemie není určitě to dobré.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 10 Led 2008 07:38 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
S tou chemii úplně nesouhlasím. Co je větší chemie? - hnojivo typu Kristalon případně něco podobného nebo ( vše je chemicky vyrobené) nebo přírodní granulovaná podestýlka ( Orgevit) a látky, které jsou zastoupené v každé rostlině v nepatrném množství ( Atonik a Racine). Je tu ještě další možnost používat čisté auxiny ( stimulanty vyrobené doma) z naklíčených semen :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nástup do vegetace a přesazení rostlin
OdeslatNapsal: 10 Led 2008 07:41 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
šnek napsal:
Pánové, upřimně Vám řeknu, že nejsem zrovna moc štasten z toho, že se tady probírá jak "vyhnat" rostliny pomocí chemie - stimulátorů. Měl jsem za to a stále ještě mám, že většina z nás chce vypěstovat svoje plody "čisté" s co možná nejmenším množstvím chemikálií na rozdíl od plodů kupovaných.

Na jedné straně tady nestále někdo fňuká, že si koupil rostlinu a je z ní neštatný, že neroste ... a zde se posléze hromadně začne nadávat na super hyper, že to jsou všechno rostliny vyhnané k většímu růstu stimulátory a všemožnou chemií a pototo pošly .... a na druhé straně zde čtu tohle???

Prosím ... kdo chce kam, pomožme mu tam.
Já osobně preferuji rostliny "čisté" bez uměle dodaných růstových hormonů, klidně menšho vzrůstu, než naopak. A rád si počkám až dorostou tu roslinu vyhnanou chemií.


Šneku, máš můj plný souhlas.. :wink: Lidi naříkají, že jim to neroste a pod. a při tom z téhle debaty může pro někoho vyplynout, že bez "tvrdé" chemie a růstových hormonů to samo o sobě nejde... Ale ono je to přesně opačně. I s hmojivy /chemickými/ se musí člověk naučit hospodařit... V žádném případě to neznamená, že když nasypu kilo Orgevitu nebo všem dostupnýho Kristalonu /záměrně přeháním/ k rostlině, bude mít nárust na periodu místo nějakých 10 cm třeba půl metru :!: Ony rostliny mají svoje minimum požadavků na jednotlivé prvky , ale taky svoje maximum. :!: To je třeba příklad vápníku - rostliny jej potřebují ve velmi, ale velmi malé míře jako jednu ze stavebních látek, ale o něco málinkato větším množství je pro rostlinu škodlivý - vyvolá chlorózu a je schopen i rostlinu pochovat...
Berte to asi tak, lidem se nechce přemýšlet, natož si něco opravdu prostudovat - a když si konečně sednou na svoje pozadí k PC a alespoň chvilku čtou, pak si to prostě zjednoduší a rovnice je na stole - mně to "chcípá" - nepoužívám .... /nějaké hnojivo/ - ten má nárusty půl metru - používá ..... /nějaké hnojivo/

Za určitých podmínek se toho půl metru dá "vypěstovat" i bez "slavné" chemie... :!:

A ještě příklad od jinud. Proč se lidi špiní a plahočí na zahrádkách ? Alespoň já, když jsem měl malý děcka, chtěl jsem zeleninu relativně čistou - úplně čistá vypěstovat nejde, díky sajrajtu v ovzduší...A to mi bylo absolutně fuk, že sousedka má mrkev 3x tak velkou, jenže plnou dusičnanů a kdo ví ještě čeho... Kdo dneska ví, když si utrhne plod ze svého stromečku - co vlastně do sebe dostává? - když používá "tvrdou chemii" ... :roll: .... I v té době byla zelenina / já ji říkal "chemická/ v obchodech...
A to nemluvím o postřicích a pod. ...

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 755 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 51  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz