CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 24 Dub 2024 10:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Koupe citrusu
OdeslatNapsal: 22 Srp 2008 14:29 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Myslím se někdo zmínil, že Starkl má pobočku i na Slovensku, ale není tak dobře zásobená a ceny jsou vyšší. Takže Kal-el, skuste si zadat Starkla přes Google.
V tištěném katalogu toho není o moc víc, než na webstránkách, takže katalog je skoro zbytečný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupe citrusu
OdeslatNapsal: 22 Srp 2008 16:00 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 20 Dub 2008 13:14
Příspěvky: 402
Bydliště: Slovensko- Trenčín
Iva Hažmuková napsal:
Myslím se někdo zmínil, že Starkl má pobočku i na Slovensku, ale není tak dobře zásobená a ceny jsou vyšší. Takže Kal-el, skuste si zadat Starkla přes Google.
V tištěném katalogu toho není o moc víc, než na webstránkách, takže katalog je skoro zbytečný.

aha no sak nevadi katalog som uz objednal len naozaj dufam ze je zadarmo :D .a co sa tika toho slovenskeho tak ot om viem pozeral som to a asi som urobil chybu mal som to objednat tak lebo pochybujem ze mi to budu zasielat z ciech.ale sak uvidim


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupe citrusu
OdeslatNapsal: 23 Srp 2008 20:16 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Ahojte,
Kal-El, kludne do toho chod, zvaz si svoje pre a proti. Predpokladam, ze pre Teba su najdolezitejsie peniaze, tak sa snad nejakych 200 - 300 Sk sa najde, snad pomozu aj rodicia. Je to urcite lepsie ako ich investovat do alkoholu, abo cigariet.
Ak je Zdenek ochotny rastliny doviest do Trencina, tak to treba vyuzit :wink:
Ksm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupe citrusu
OdeslatNapsal: 24 Srp 2008 11:36 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 20 Dub 2008 13:14
Příspěvky: 402
Bydliště: Slovensko- Trenčín
Kamco napsal:
Ahojte,
Kal-El, kludne do toho chod, zvaz si svoje pre a proti. Predpokladam, ze pre Teba su najdolezitejsie peniaze, tak sa snad nejakych 200 - 300 Sk sa najde, snad pomozu aj rodicia. Je to urcite lepsie ako ich investovat do alkoholu, abo cigariet.
Ak je Zdenek ochotny rastliny doviest do Trencina, tak to treba vyuzit :wink:
Ksm

no to sa uz riesi ja si uz z o zdenkom pisem a mislim ze je to na dobrej ceste.peniaze mi rodicia davat nebudu to som odmietol ze je to moj konicek a ten si chcem zatial uzivit sam.robil som cez prazdniny na pumpe :lol: :lol: takze nieco usetrene mam.mislim ze to bude aj na viac ako jeden citrus :lol: :lol: .dufam ze to dobre dopadne. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupe citrusu
OdeslatNapsal: 24 Srp 2008 20:51 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Spravny pristup. :!: Kua, no ale brigada na pumpe, samé tringelty, no Ty budeš mať peňazoch... :mrgreen:
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupe citrusu
OdeslatNapsal: 25 Srp 2008 08:29 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 23 Led 2006 13:08
Příspěvky: 101
Bydliště: Praha
Takhle to vypadá v "citrusovém sadu" u J. Matějky (sobota 23.8,2008):

http://citrusari.webovastranka.cz/image ... t%C4%9Bjky

J.Č.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupe citrusu
OdeslatNapsal: 25 Srp 2008 09:30 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 20 Dub 2008 13:14
Příspěvky: 402
Bydliště: Slovensko- Trenčín
Kamco napsal:
Spravny pristup. :!: Kua, no ale brigada na pumpe, samé tringelty, no Ty budeš mať peňazoch... :mrgreen:
Kam

no a teda :lol: :lol: penazi tolko ze by som sa mohool v nich kupat :lol: :lol: .ale nie ako sak prva brigada celkom fajn vzdy lepsie ako sediet cely den doma :!: :!: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupe citrusu
OdeslatNapsal: 21 Led 2009 14:45 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 20 Dub 2008 13:14
Příspěvky: 402
Bydliště: Slovensko- Trenčín
Zdravím, chcem sa opýtať, katalóg prišiel a všetko je v poriadku. Ale :!: :!: . Chcem sa spýtať či má niekdo zo Slovenska :idea: nejaké skúsenosti zo Starklom. Totiž chceme s mamou objednávať rastliny, nie citrusy ale muškáty , petúnie.......Mama sa rozprávala z kolegyňou a, že jej mama si tiež objednávala a že to došlo v úbohom stave a že už 2 roky sa snimi háda. Aké máte teda skúsenosti. Poprípade aj skúsenosti s reklamáciou. Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupe citrusu
OdeslatNapsal: 21 Led 2009 15:29 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Pro 2008 14:58
Příspěvky: 163
Bydliště: Bratislava
kal-el napsal:
Zdravím, chcem sa opýtať, katalóg prišiel a všetko je v poriadku. Ale :!: :!: . Chcem sa spýtať či má niekdo zo Slovenska :idea: nejaké skúsenosti zo Starklom. Totiž chceme s mamou objednávať rastliny, nie citrusy ale muškáty , petúnie.......Mama sa rozprávala z kolegyňou a, že jej mama si tiež objednávala a že to došlo v úbohom stave a že už 2 roky sa snimi háda. Aké máte teda skúsenosti. Poprípade aj skúsenosti s reklamáciou. Ďakujem.


Takze zo Starkla som objednaval velakrat, no nestalo sa mi ani raz, ze by som bol uplne spokojny. Jednak ze tie ceny su strasne, ale ak sa dnes pozrieme na lubovolny obchod, su uz strasne vsade, takze to uz problem ani nie je.
Ja som od nich minule kupoval na jesen ruze, vyzeraju, ze sa chytili a boli pekne zakorenene. Uvidime na jar. Dalej to boli nejake trvalky, materina duska a tak, tie tiez uvidim az na jar, ale odkedy som ich zasadil, ani sa nerozrastli, ani nic, takze ziju - mozno to bolo len tym, ze uz bola neskora jesen.

Tropicke rastliny by som od Starkla moc nebral, lebo ich pestuju v sklenikoch a pokial sklenik doma nemas a chces ich letnit/mat v izbe, tak asi odidu.

Kupil som aj steviu, no ta cela opadla, teraz vyrasili nove listky a zase opadavaju, tak neviem, snad sa na jar rozrastie.

Cernica Navaho bola nadherna silna, a stale je v crepniku vonku, este nevymrzla a cuduj sa svete, skutocne stoji bez podpery. Maly zazrak.

V skratke, poslali mi rastliny, ktore este zili, ale keby som im nevenoval extra pozornost, asi by uz boli v loviskach (zrane dinosaurami a ti zrani inymi dinosaurami). Cele je to zlozite.

Odporcam, ked tak, ist do zahradnictva typu KLIVIA, ako ja mam tahet 2km od Jaroviec, tam si pozries, skontrolujes korene a hotovo. Nepaci sa ti, neber. Nemaju exoty, ale co sa tyka ostatnych rastlin, su dobri. Hlavne aj v tom, ze im to tam rastie na zahrade, rodi a ja neviem co vsetko. Prihnojuju to normalymi hnojivami a ked sa spytam, ze ci si mam nejaku rastlinu zobrat, tak sa na mna ta pani pozrie a povie: "Ta rastlina za chvilu odide, zoberte radsej tuto." ;) A pravda, im tam asi raz za cas vela rastlin odide, najma v lete, to tam je tak 38 stupnov a to len malo z nich rozdycha, najma v tych hornych radoch.

A nie nejaky Starkl. Ak si z Bratislavy, tiez je dobre asi skusit KULLA, inak by som sa orientoval najma na skolky, ktorych je mimo BA pozehnane. Ale vravim: Vsetko, co Starkl poslal, mi zije. Alebo aspon zivori. Krivdil by som, ak by som povedal, ze je to naprd. Chce to ale uz asi nejake skusenosti s pestovnaim rastlin.
Ak predsa len chces od Starkla, objednat treba skoro, aby ti to skoro doslo a mam pocit, ze vyberaju najprv najkrajsie a najsilnejsie, az potom ine rastliny... To je dalsi humor. Cakas mesiac doma, nic. Jeden den som isiel von a uz mi volal kurier, tak som sa v Petrzalke hned musel otocit a ficat domov.

Snad to pomoze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupe citrusu
OdeslatNapsal: 21 Led 2009 20:18 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 20 Dub 2008 13:14
Příspěvky: 402
Bydliště: Slovensko- Trenčín
Tak takúto vyčerpávajúcu odpoveď som nečakal. Som naozaj vdační :!: :!: . A ja som chcel zo starkla objednať preto ,lebo neviem o žiadnom poriadnom zahradnictve v okoli Trenčína.ale :idea: :idea: :idea: :idea: ak by si mohol dať presnú adresu tej Klivie popripade niečoho čo maš osobne vyskušané bližšie k Trenčínu a si s nimi spokojný , bol by som rád za info/adresu.

Chcem zameranie hlavne na Petunie, Pelargonie, Fuchsie, Anjelské truby a tak...

Bol by som naozaj vdační ale iba za osobné a dobré skúsenosti.Tom


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupe citrusu
OdeslatNapsal: 21 Led 2009 20:40 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Pro 2008 14:58
Příspěvky: 163
Bydliště: Bratislava
kal-el napsal:
Tak takúto vyčerpávajúcu odpoveď som nečakal. Som naozaj vdační :!: :!: . A ja som chcel zo starkla objednať preto ,lebo neviem o žiadnom poriadnom zahradnictve v okoli Trenčína.ale :idea: :idea: :idea: :idea: ak by si mohol dať presnú adresu tej Klivie popripade niečoho čo maš osobne vyskušané bližšie k Trenčínu a si s nimi spokojný , bol by som rád za info/adresu.

Chcem zameranie hlavne na Petunie, Pelargonie, Fuchsie, Anjelské truby a tak...

Bol by som naozaj vdační ale iba za osobné a dobré skúsenosti.Tom


Fiha, trencin, to ti neviem moc pomoct. Chce to vidiet nejake skolky, ale na petunie? To fakt neviem. Ale u Starkla sa to neoplati, lebo musis kupit vela kusov, to su male kvety, ak chces na okna.

O zasielkovych viem:
Starkl, Sieberz, rastlinky do schranky.
Prve dve su extremne drahe, ta tretia je lacnejsia. Ono by bolo dobre, ak niekedy pojdes autom do BA, tak sa popozerat po kvetinarstvach a zahradnictvach. Je tu toho dost a ak nie v BA, tak Malacky urcite.
v BA su aj Rastlinky do schranky, Klivia, Kulla, Hornbach, Baumax (krute, ja viem...) a mnoho inych, len ma teraz nenapadnu. Ale skus ist na net a pozriet v okoli Trencina... Tam ti moc nepomozem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupe citrusu
OdeslatNapsal: 21 Led 2009 20:44 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 20 Dub 2008 13:14
Příspěvky: 402
Bydliště: Slovensko- Trenčín
Jack Daw napsal:
kal-el napsal:
Tak takúto vyčerpávajúcu odpoveď som nečakal. Som naozaj vdační :!: :!: . A ja som chcel zo starkla objednať preto ,lebo neviem o žiadnom poriadnom zahradnictve v okoli Trenčína.ale :idea: :idea: :idea: :idea: ak by si mohol dať presnú adresu tej Klivie popripade niečoho čo maš osobne vyskušané bližšie k Trenčínu a si s nimi spokojný , bol by som rád za info/adresu.

Chcem zameranie hlavne na Petunie, Pelargonie, Fuchsie, Anjelské truby a tak...

Bol by som naozaj vdační ale iba za osobné a dobré skúsenosti.Tom


Fiha, trencin, to ti neviem moc pomoct. Chce to vidiet nejake skolky, ale na petunie? To fakt neviem. Ale u Starkla sa to neoplati, lebo musis kupit vela kusov, to su male kvety, ak chces na okna.

O zasielkovych viem:
Starkl, Sieberz, rastlinky do schranky.
Prve dve su extremne drahe, ta tretia je lacnejsia. Ono by bolo dobre, ak niekedy pojdes autom do BA, tak sa popozerat po kvetinarstvach a zahradnictvach. Je tu toho dost a ak nie v BA, tak Malacky urcite.
v BA su aj Rastlinky do schranky, Klivia, Kulla, Hornbach, Baumax (krute, ja viem...) a mnoho inych, len ma teraz nenapadnu. Ale skus ist na net a pozriet v okoli Trencina... Tam ti moc nepomozem.

OK ,ďakujem aj tak skúsim niečo pozháňať a možno sa s mamou aj do Blavy vyberieme uvidím. Ale ďakujem za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupe citrusu
OdeslatNapsal: 22 Led 2009 06:47 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 28 Dub 2005 11:21
Příspěvky: 90
kal-el napsal:
...v okoli Trenčína....

Chcem zameranie hlavne na Petunie, Pelargonie, Fuchsie, Anjelské truby a tak...


V Trencine byva kazdy rok na jar zahradkarska vystava (tusim zaciatkom aprila) a tam sa taketo veci aj predavaju. Ako domaci by ste to mohli poznat. Ja som tam nikdy nebol, ale moja mama si vzdy odtial prinesie nejake kvety na leto. Starklovi by som sa zdaleka vyhol. Z 90% je to len dobry marketing - pekne obrazky v katalogu a nasledne rozcarovanie pri prezerani dodaneho tovaru...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupe citrusu
OdeslatNapsal: 22 Led 2009 13:45 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 20 Dub 2008 13:14
Příspěvky: 402
Bydliště: Slovensko- Trenčín
jezo napsal:
kal-el napsal:
...v okoli Trenčína....

Chcem zameranie hlavne na Petunie, Pelargonie, Fuchsie, Anjelské truby a tak...


V Trencine byva kazdy rok na jar zahradkarska vystava (tusim zaciatkom aprila) a tam sa taketo veci aj predavaju. Ako domaci by ste to mohli poznat. Ja som tam nikdy nebol, ale moja mama si vzdy odtial prinesie nejake kvety na leto. Starklovi by som sa zdaleka vyhol. Z 90% je to len dobry marketing - pekne obrazky v katalogu a nasledne rozcarovanie pri prezerani dodaneho tovaru...

Ozaj, tak toto ma nenapadlo. Minuly rok sme tam bolia teraz keď sa zamyslím tak tam bolo toho naozaj dosť. Aj to tak urobím, toho Starkla som siuž vyhodil z hlavy. Na zahradkarovi to bude lepšie. ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupe citrusu
OdeslatNapsal: 22 Led 2009 14:46 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 22 Lis 2008 21:18
Příspěvky: 64
Zkus také Florplant, je v Považské Bystrici. V Ostravě ho máme také a jsou tam poloviční ceny.Např.agáve americana v OBI za 390kč, tam ho mají za 199kč a je o polovinu větší, kiwi za 50kč a Trachycarpus Fortunei asi 60 cm za 190Kč.Pokud něco nemají, tak to seženou.Rostliny jsou, ale z Holandska. K cenám si připočti ještě 9 %, je to velkoobchod.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz