CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 18 Dub 2024 22:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PROBLEMY S FOREM!
OdeslatNapsal: 14 Kvě 2009 09:35 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Celkem uspesne jsem dlouhou dobu odolaval problemum, ktere toto forum ma, ale uz i mne to prestalo bavit. Kamaradi, myslim, ze je na case s tim neco provest. Pojdme neco vymyslet drive, nez to Alesovi spadne uplne a prijde pripadne i celou a pro nas velmi cennou databazi nasich prispevku, rad a postrehu. Byla by to obrovska skoda.

V prve rade si myslim, ze je skoda zakladat forum uplne nove. Proto jsem kontaktoval Alese (Admina) zda si umi predstavit za jakych podminek by mne (nam) databazi tohoto fora prenechal nebo prodal. Pro Alese je forum zdrojem urciteho prijmu z reklam a taky prispevku od vas. Tvrdi, ze na upravach a sprave tohoto fora travi denne zhruba hodinu casu a tak se mu to IMHO zrejme nemuze ani vyplacet. A myslim, ze zde je neco spatne. Sam mnohe fora a stranky spravuju a pokud je forum nastaveno dobre, neumim si predstavit, ze by sprava zabrala tolik casu. Mohli bychom tedy Alesovi ulevit a nabidnout mu nejakou kompenzaci za prenechani databaze. Ja bych pak byl ochotny vytvorit forum nove (uplne stejne) jen na jine domene, kde bychom mohli pokracovat.

Ales je ochotny o teto veci jednat a mame mu dat nejakou nabidku. O vysi si nyni netroufam vubec premyslet, ale zvazme tyto okolnosti. Posledni dobou uz forum prestava fungovat mnoha lidem, ne-li vsem. I kdyz ma domena a forum diky nasi praci a prispevkum slusny pagerank (hodnoceni ve vyhledavacich), pokud odejdeme, vydrzi pagerank jeste maximlane rok. Taky si snad uvedomime, ze obsah tohoto fora je vlastne nase prace a snad to Ales take zohledni. Nejen ze jsme mu budovali stranky a nesmirne cenny obsah, ale mnozi z vas mu za to jeste zaplatili. Doufam tedy, ze pokud jak sam tvrdi, je to jeho konickem, bude schopen nam databazi prenechat za opravdu rozumnou cenu. Ulevi se tak nejen jemu (a ziska spoustu casu, ktery jak sam tvrdi travi spravou fora) a mozna taky zacne zase psat, ale ulevi se i nam.

Co si o tom myslite?

Na druhou stranu, je mozna mnohem jednodussi udelat forum nove, nebo prejit na forum od Kamca nebo Zdenka. Ale nebude skoda toho obsahu?

Nebo jeste jedna myslenka, pokud nas bude dost, muzeme si kazdy sve prispevky prekopirovat do nejakeho archivu a ten pak jen prenest na jine existujici/nove forum?

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PROBLEMY S FOREM!
OdeslatNapsal: 14 Kvě 2009 11:23 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Martine,
Tak za prvé: Ja nemám žiadne forum :wink:
Možno by bolo dobré, keby si túto výzvu napísal niekde inde, lebo ľudia sa tu už nemožu dostať. Ja sám som musel vypnuť niektoré zabezpečenia, inak nemám šancu sa sem dostať. :roll:
Zatial sa mi podarilo zálohovať asi 80 článkov uverejnených na webe.
Súhlasím s prvou alternatívou, ktorú navrhuješ. Kopirovať si svoje príspevky u mňa nemá zmysel, mám ich asi 1300 a polovica z nich su žvasty o Limoncelle :D

Citrusom zdar
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PROBLEMY S FOREM!
OdeslatNapsal: 14 Kvě 2009 12:04 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
Pokud si to teda ještě někdo přečte, tak souhlasím se zachováním fóra, na zakládaní nového by stejnak půlka citrusářů nepřišla, protože by se musely všechny ty témata psát od znova :? a to se nechce ani mě. Nevím jak to tady moderátor zvládá, ale musím mluvit za sebe a já prostě nevidím tu dení hodinovou prácí :idea: pořád vznikají nová naprosto zbytečná témata na které třeba ani nikdo neodpoví a pořád tu jsou. Nevím to přesně, ale myslím že sem si to teďka někdy pročítal a je tady 80 témat, kde je jenom jeden příspěvěk! Taky jsem počítal kolik peněz se zaslalo na "fond" na úpravu fora (5400 Kč, počítáno loni na podzim), nemám šajn na co se to vlastně přispívá ale co třeba zaplatit z toho náklady na odblokování a vyčištění fóra? Já Aleše vůbec neznám a co jsem tady (něco přez rok) přispěl asi dvakrát co jsem postřehnul. Fórum takového rozměru, chce denně opravdu nejenom ho spravovat, ale i komunikovat s přisvěvovately, co se kde muselo vymazat a ať už to neděláme, nebo upozornění na virového spoluobčana. Takže předat fórum nějakému plnohodnému počítačově vzdělanému člověku, by bylo v dané situaci nejlepší možné řešení :|

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PROBLEMY S FOREM!
OdeslatNapsal: 14 Kvě 2009 14:38 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Tak jsem něco napsal a stejně neodeslal :( .
Opravdu je to už hodně špatné

_________________
Pedro
http://www.pedro-vyskov.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PROBLEMY S FOREM!
OdeslatNapsal: 25 Kvě 2009 21:58 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Tak co, už je to v pořádku :?: :?: :?:
Admin mně 18.5.09 na dotaz, co se děje s forem odpověděl:

Citace:
Ahoj Peto to ze nejsem na foru neni az tak pravda a to ze to neresim uz vubec ne. Z duvodu opetovneho napadeni serveru se ted prevadi vsechny domeny a cisti od viru (nejsou to ani viry ale spis scripty ktere se jako viry tvari) elo by to byt do konce tydne hotove ale je to víc jak 5000 stranek :-( Jsem na foru skoro kazdy den jen z duvodu udrzovani uz nemam silu nic psat

Ales


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PROBLEMY S FOREM!
OdeslatNapsal: 26 Kvě 2009 07:43 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Ano tuhle odpoved jsem dostal stejnou, ale tim pro mne forum docela ztratilo duveryhodnosti.

Navrhl jsem Alesovi, ze bych odkoupil databazi a forum rozbehl sam treba na jine domene (u Zdenka, u Flaxe, ..., nebo proste na nove domene). Ales neprotestoval, ale naznacil, ze ceka zajimavou nabidku. A tu ja mu asi nedam. Pro Admina je to urcity prijem z reklam, co tady mame, taky pagerank a taky penezni prispevky, ktere mu dost lidi poslalo.

Mam obdiv a dik Adminovi za to, ze tohle forum rozbehl. Ale je treba uvedomit, ze bez prispevatelu by tady nebyl obsah.

Tvrzeni, ze phpBB forum a jeho sprava zabere tolik casu (me psal ze 1 hod denne) je mylne. Sprava fora vubec nesouvisi s poctem stranek nebo prispevku. Navic zasahy administratora tady na foru po nekolik mesicu nebyly vubec videt. Ve vsi ucte k Adminovi. Napadeni od viru se cisti zalohou databaze a novou instalaci fora (cca 5 min). Konfigurace zakladniho nastaveni se da taky zalohovat, takze obnova trva dalsich 5 min. Pro zacatecnika, ktery by veskere veci musel procitat by to dalo tak 1 hodinu cteni a hodinu zapaseni se zalohou -- jednorazove, ne kazdy den. To je vse. Forum phpBB proste funguje stejne jako program. Proste se nainstaluje, nastavi a jede. A kdyz se pokazi, tak se odinstaluje a naninstaluje znova. Data z prispevku se ukladaji v tzv. databazi. Obrazky v samostatnem adresari. Nic vic, nic min.

Zvazoval jsem, co by se stalo, kdyz bychom o sve prispevky prisli. Nic. Proste je jinde napisem znova. Ted se procitam http://www.kiwiforum.cz, ktere se zda byt Stanley_51 pomerne dobre udrzovane. A hodne lidi odsud jiz natrvalo preslo. Stanley by mel jen rozsirit kategorie citrusu.

4KAMCO: Sorry, ja si te spletl s Krummem, ktery tady daval ty odkazy, "K" jako "K" -- promin :-)

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PROBLEMY S FOREM!
OdeslatNapsal: 26 Kvě 2009 09:31 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Vážení členové . . . . .

jsem rád že si tady tak vzájemně přihříváte polívčičku ale . . .

1) nechápu jak jste spočítali příjem z příspěvku na víc jak 5000/ rok to je k smíchu heheheh jestli si myslíte že každý kdo má dnes ikonku posílá každý rok tak to tak není já jen těto lidem takto projevil poděkování a už jsem jim to neodebral i když nic další roky neposílali a ja to po nikom ani nechci je to dobrovolne

2) co se týká tvrzení že je to celkem slušný příjem z reklam musím se zase smát . Výdělek z reklam je měsíšně cca do 20 USD

3) o prodeji jsem se sice s Martinem bavil ale nikdy jsem neřekl že to chci prodávat ( řekl jsem že by to musela být hodně zajímavá nabídka). Druhy den po nabidce cely web totalne spadl (bohuzel). Pokud si nekdo mysli ze se jen tak zbavim neceho co jsem budoval nekolik let a prodelal nejedny porodni bolesti a hadky pak to tak fakt nebude.

4) Martine pokud tvrdíš že stačí nastavit foru a vše jede samo je to k smíchu. Nedávno jsem se bavil s jednou členkou tady z fóra která sama děla administratorku jednoho fora na plný uvazek (pak to teprve muze fungovat jak si vsichni predstavujete)

5) Tvrzeni ze toto forum bylo odborne a ted je plne "sracek" je zase o nazoru. jeden rika ze mu funguje toto jiny ze neco jineho. Ja osobne tu hledal jak na puklice a nakonec jsem se rozhodl ze pouziju tona co vsichni nadavaji a vysledek ? SUPER puklice odpadaji a je pokoj. Tim jenom chci rict ze pokud sinekdo myslim ze budu toto forum cenzurovat od nazoru tak pak at to fakt dela na svem foru .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PROBLEMY S FOREM!
OdeslatNapsal: 26 Kvě 2009 14:53 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
Ne, to jsem se zase já špatně vyjádřil. 5000 se vybralo celkově za ty roky co to tu funguje, ale pokud vim nenapsal jsem tam nic urážlivého, takže se klidně směj, ale spíš tomu, že si to tu dal zase dopořádku. Co se týče mého názoru o neviditelnosti tvé práce zde na fóru, beru zpět názor o tvojí lenosti. Byl to pouze můj názor a špatný názor. Takže děkuju za znovuobnovení fóra :wink: a tady to může pokračovat vesele dál

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PROBLEMY S FOREM!
OdeslatNapsal: 26 Kvě 2009 16:34 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
Zdravím. Tak to jsem rád že se vše vysvětlilo a forum pokračuje. Tak všichni pište aby jsme to co se zameškalo dohonili. Jinak přeji krásný den a krásný růst citrusům Josef.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PROBLEMY S FOREM!
OdeslatNapsal: 26 Kvě 2009 17:23 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
OVARE ja nejsem clovek co by se urazel na to uz mam nejaky vek :lol: Dokonce mne ani moc nebavi debaty tohoto razu a tak se moc debat neucastnim. Kazdy at si mysli co chce :D

Ja se snazim aby to tu jelo a delam pro to maximum. Kazdy at si sahne do sveho svedomi jestli by to delal. Pokud bych prosel cele forum a spocital kolik lidi tu neco poptavalo nebo nabizelo nebo jen odkazuje na sve stranky kde vydelava a vzal bych si za kazdy takovy post 100 KC jako reklamu byl by to dobry prijem, ale to jsem nikdy neudelal. Takze at si kazdy zamete pred svym prahem a . . . .

Konec toto byl muj posledni post k teto debate. Uzivejte si toho ze tu muzete klabosit a je to :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PROBLEMY S FOREM!
OdeslatNapsal: 26 Kvě 2009 19:52 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 22 Lis 2008 21:18
Příspěvky: 64
Konečně pořadná řeč :lol: a už to teda neřešte :!:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PROBLEMY S FOREM!
OdeslatNapsal: 26 Kvě 2009 21:30 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 09 Úno 2009 09:17
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha-východ
No sice to tady konecne zaclo fungovat :D Ale pro me zase na pul :evil: Do ¨tematu BANANOVNIK si opet nic nenapisu.Takze ja se jeste tak neraduju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PROBLEMY S FOREM!
OdeslatNapsal: 27 Kvě 2009 19:30 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
zelenaci prosim specifikuj presne problem . kdyz reknes nic nenapisu fakt mi nepomuzes to vyresit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PROBLEMY S FOREM!
OdeslatNapsal: 27 Kvě 2009 21:45 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 09 Úno 2009 09:17
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha-východ
Admin napsal:
zelenaci prosim specifikuj presne problem . kdyz reknes nic nenapisu fakt mi nepomuzes to vyresit

Problem spociva v tom ze kdyz chci neco napsat a teoreticky odeslat tak se to sice odesle ale dostanu odpoved ze moje zprava musi byt schvalena moderatorem.Uz se to tady resilo nekdy snad v unoru nebo v breznu a nebyl jsem sam.Nevim jak ted jestli s tim stale maji problemy i jini.Ted je tu zatim mrtvo.Ale uz na zacatku jsem to psal moderatorovi a mam pocit ze i tobe.Dostal jsem odpoved ze se na tom pracuje.Tot vse.Snad jsem to vysvetlil dostatecne. :roll: :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PROBLEMY S FOREM!
OdeslatNapsal: 27 Kvě 2009 21:48 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 09 Úno 2009 09:17
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha-východ
Vaše zpráva byla úspěšně odeslána, ale než bude veřejně zobrazena, musí být schválena moderátorem. Budete upozorněni, až bude zpráva schválena. Budete informováni, jakmile váš příspěvek bude schválen.

Klikněte zde pro návrat na obsah fóra


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz