CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 27 Dub 2024 18:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kniha o citrusech
OdeslatNapsal: 05 Říj 2009 20:23 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 31 Črc 2003 06:37
Příspěvky: 790
Bydliště: Praha
Vážení kolegové citrusáři,
prověřoval jsem možnost dalšího dotisku mé knihy Přehled světových druhů a odrůd rodu Citrus, protože původní vydání je již definitivně vyprodané a občas se objeví dotaz, zda by se dala sehnat.
Pro případné zájemce mám dobrou zprávu - vypadá to nadějně, je reálná možnost, že by se to mohlo podařit v průběhu letošního podzimu až zimy, a to za ještě přijatelnou cenu - podle přeběžných kalkulací bych se s prodejní cenou mohl dostat něco pod úroveň 350 Kč, přitom předchozí kniha vydaná v roce 2005 měla 310 stran textu a byla v prodeji za 300 Kč, nová verze (když to vyjde) bude mít minimálně 372 stran textu, je tedy přidáno poměrně dost informací.
Ale jako všechno na tomto světě má to háček - já to musím nejdříve všechno zaplatit a pak prodávat a není to málo peněz, co bych do toho potřeboval vrazit. Takže bych potřeboval vědět, jaký zájem by o knihu byl, abych podle toho zvolil náklad - samozřejmě čím větší náklad, tím menší jednotková cena (ale o to více do toho musím vrazit já).
Takže bych Vás rád požádal o zaslání informace o tom, zda by byl o knihu zájem, případně tuto informaci rozšířili dále k dalším pěstitelům a fandům citrusů. Ti, kdo by měli zájem, ať se mi ozvou buď na soukromou zprávu zde na tomto webu nebo na můj mail (aby se nedostal do spamu, můj mail je faltynek.michal zavináč seznam.cz). Já si jejich jména, adresy a kontakt poznamenám a až bude kniha v prodeji, tak je kontaktuji a dostanou minimálně 10 Kč slevu proti těm, co se neozvou dopředu.
Děkuji
Michal Faltýnek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kniha o citrusech
OdeslatNapsal: 10 Říj 2009 05:19 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 11 Bře 2008 18:47
Příspěvky: 280
mel bych o knihu take zajem :o


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kniha o citrusech
OdeslatNapsal: 10 Říj 2009 11:33 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Již mnoho let se zabývám citrusy :D - svým životním koníčkem a vždy jsem pracně sháněl informace a literaturu k pěstování. Po značném úsilí jsem sehnal téměř všechno, co kdy u nás vyšlo. Všechny časopisy Citrusář-Citrusy (od 03/1981) a knihy o pěstování znamenaly pro tvůrce mnoho práce na úkor svého času a určitě nebyly vydávány z komerčních důvodů, ty hodiny práce se malým počtem výtisků nezaplatí. Proto v dnešní uspěchané době všechny obdobné aktivity nadšenců skončily a světlou výjimkou je Michal Faltýnek :D . Již jeho první vydání je svým rozsahem velkým dílem, nemajícím ve světě obdoby-vím co říkám :idea: :!: Proto i jeho další vydání – navíc s desítkami stran nových informací si koupím a jako minule beru několik kusů. Používám je jako prezent :idea: v zahraničí, když někoho navštívím. Větší láhev Becherovky není levnější a na rozdíl od knihy má pomíjivou hodnotu. Je možné, že pro mnoho z vás začátečníků nejsou odrůdy důležité, ale pokud citrusy neopustíte, bude se vám kniha v budoucnu hodit. Nejde jen o přehled, ale i o popisy mnoha odrůd :idea: a atraktivní barevná ilustrace.
V osobě Michala se skloubilo nadšení a vysoké jazykové schopnosti v odborném překladu z jiných jazyků se znalostmi s pěstováním. K tomu oběť v množství času, což znamená, že jeho dílo je podle mě neopakovatelné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kniha o citrusech
OdeslatNapsal: 10 Říj 2009 19:00 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 22 Lis 2008 21:18
Příspěvky: 64
Osobně mě zajimají jen mrazuvzdorné citrusy, pokud tam bude alespon' několik stánek, tak bych jí bral. A dá se koupit taky v obchodech :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kniha o citrusech
OdeslatNapsal: 10 Říj 2009 19:30 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Dnes jsme měli členskou schůzi a jedním z bodů programu byla Michalova kniha - resp. její druhé vydání. Pomůžeme mu s propagací na naší výstavě. Už se mi přihlásilo několik lidí z klubu, kteří by měli o ni zájem. Já osobně si také koupím aspoň 1 další výtisk (ale raději bych si vzala i pár navíc pro "pozdější potřebné" :lol: ).
Michale, do kdy potřebujete vědět, jaký je zájem (resp. o kolik kusů) od členů našeho klubu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kniha o citrusech
OdeslatNapsal: 10 Říj 2009 23:13 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 31 Črc 2003 06:37
Příspěvky: 790
Bydliště: Praha
Ivo a všichni ostatní - v této chvíli provádím průzkum zájmu - v zásadě potřebuji zjistit, jak velký náklad mám zvolit. Na jednu stranu větší náklad znamená o něco nižší cenu za knihu, ale na druhou stranu nutnost větší počáteční investice z mé strany a pokud bych to přehnal, tak mi zbydou knihy a peníze nikde. Takže počítám, že tak během října budu čekat na reakci případných zájemců a někdy v listopadu bych mohl dokázat přesněji odhadnout, jak velký náklad zvolit. Samozřejmě náklad bude větší, než předpokládaný zájem v dané chvíli, aby bylo ještě na další prodej, ale přiměřeně. Pak bych zařídil ten tisk, takže před Vánoci by kniha mohla být na světě a pod stromečkem u čtenářů. V této chvíli mám zhruba zájem o 20 knih (včetně Petra Broži a pana Trávníčka), z hlediska nákladu zvažuji varianty od 100 kusů do 200 kusů, víc je asi nereálné, protože i těch 200 kusů je už docela citelná rána do rodinného rozpočtu, když je žena na mateřské...
Vzkaz pro ty, co mi poslali či teprve pošlou SZ - to že zatím jednotlivě neodpovídám, neznamená, že Vaše žádosti neeviduji.
Pro hep: Kniha bude v prodeji jen u mne, maximálně přes některé prostředníky nebo po dohodě v citrusářské organizaci, stejně jako předchozí vydání. O mrazuvzdurných citrusech samozřejmě informace, pokud byly dostupné, jsou. Když nic jiného, tak tam je 80 druhů poncirů, které jsou všechny chladuvzdorné.
Michal Faltýnek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kniha o citrusech
OdeslatNapsal: 11 Říj 2009 05:36 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Michale, i já se pochopitelně hlásím o jeden výtisk.
A co se týká uvedeného .... určitě by nebyla z mé strany problémem platba předem, nyní.
A myslím, že by to nemusel být problém u žádného ze zájemců o knihu.

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kniha o citrusech
OdeslatNapsal: 11 Říj 2009 07:23 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 22 Lis 2008 21:18
Příspěvky: 64
Tak já taky jednu :!:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kniha o citrusech
OdeslatNapsal: 11 Říj 2009 08:28 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 31 Črc 2003 06:37
Příspěvky: 790
Bydliště: Praha
Díky za nabídku, ale krátkodobě to zainvestuji (od zaplacení tisku do prodeje "evidovaným" zájemcům to bude pár týdnů), takže platba dopředu není nutná, já spíš potřebuji vědět ten dlouhodobější horizont - jednak abych pro Vás snížil cenu na přijatelnou úroveň a přitom v tom neutopil na příliš dlouho moc mých peněz.
Díky
Michal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kniha o citrusech
OdeslatNapsal: 11 Říj 2009 10:48 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 22 Lis 2008 21:18
Příspěvky: 64
A podpis autora bude :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kniha o citrusech
OdeslatNapsal: 11 Říj 2009 11:14 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 31 Črc 2003 06:37
Příspěvky: 790
Bydliště: Praha
Na přání i s podpisem :wink:
Michal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kniha o citrusech
OdeslatNapsal: 11 Říj 2009 17:50 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 22 Bře 2009 09:38
Příspěvky: 39
Bydliště: Pozořice
Michal Faltýnek napsal:
Na přání i s podpisem :wink:
Michal


Tak s podpisem taky jednu závazně objednávám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kniha o citrusech
OdeslatNapsal: 11 Říj 2009 18:26 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 19 Dub 2008 15:43
Příspěvky: 90
Bydliště: Ostrava - Zábřeh
Michal Faltýnek napsal:
Na přání i s podpisem :wink:
Michal

Taky jednu s podpisem závazně kupuji. Ljube (Zkusím se zeptat našich citrusářů v Ostravě, jestli by byl zájem a dám vědět)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kniha o citrusech
OdeslatNapsal: 11 Říj 2009 20:21 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Led 2009 07:26
Příspěvky: 107
Připojuji se, objednávám také jeden výtisk. Honza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kniha o citrusech
OdeslatNapsal: 12 Říj 2009 10:00 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Michale, prosím vás, abyste s odhadem nákladu počkal do začátku listopadu. Jak jsem napsala - knihu budeme propagovat na výstavě, ta končí 1.11., a hned v pondělí pak máme schůzi výboru s diskusním klubem, takže budeme mít v kupě již asi dost přesný zájem z Brna. Mohl byste mít zprávu o stavu asi tak v půlce toho týdne (kolem 4.11.).


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 104 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz