CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 27 Dub 2024 14:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zahradnictví ADAVO v nové tváři
OdeslatNapsal: 11 Bře 2010 14:57 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 30 Srp 2009 14:17
Příspěvky: 9
Vážení citrusáři.Od dnešního dne můžete nakupovat v tomto zahradnictví prostřednictvím Eshopu..Původní stránky ziskaly novou tvář.Jako tvůrce celého kompletu budu rád za jakékoliv připomínky.
http://www.rakytnik.com

Michal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahradnictví ADAVO v nové tváři
OdeslatNapsal: 11 Bře 2010 17:02 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
1. připomínka : The webpage "www.rakytnik.com" cannot be found

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahradnictví ADAVO v nové tváři
OdeslatNapsal: 11 Bře 2010 17:08 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 30 Srp 2009 14:17
Příspěvky: 9
Vím..mají výpadek u webhostingu.Na tech. podpoře mi bylo sděleno,že do 60ti minut bude vše v pořádku.

Michal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahradnictví ADAVO v nové tváři
OdeslatNapsal: 11 Bře 2010 19:19 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Design apod. hodnotit nebudu, jen snad, že některé prvky v ovládání se jakoby kříží (ale to může být záměr). Dotknu se jiné věci v e-shopu.
Některé použité fotky, především menších rostlin, výrazně svádí k dojmu, že právě ona vyfocená rostlina je právě ta, kterou si zájemce koupí.
Nechci dělat Adavu negativní reklamu, to v žádném případě, protože rostliny prostě bez jakékoliv diskuse produkují vysoce kvalitní, ale .... v Adavu jsem byl celkem třikrát, ale na rostlinu výšku rostliny 40cm, 2-3 roky starou či rostlinu podobající se menším rostlinám na fotkách jsem neměl štěstí. Možná jsem tam byl jen ve špatných termínech, žádný závěr z toho dělat rozhodně nehodlám, ale např. madarina C. deliciosa "Paterno" - stačí kouknout na odkaz na stránky a na přiloženou fotku (nejhezčí a největší rostlina co jsem si tam vybral, foceno navíc až po jedné růstové periodě, kterou zvádla až u mne doma) .... řekl bych, že rozdíl mezi fotkami je hodně výrazný.
Příloha:
2007-09-29.JPG
2007-09-29.JPG [ 213.16 KB | Zobrazeno 768 krát ]

Jen prostě .... aby nebyl někdo následně zklamán. Jestli mohu vyjádřít svůj osobní názor, tak použité fotky v shopu by měly být všechny buď : 1. dospělých rostlin jako vzor, nebo 2. malých rostlin, v jejich nejobvyklejší podobě a velikosti jak jsou prodávány. Ten jakýsi "mezistupeň", který se tam občas objeví je opravdu, ale opravdu hodně zavádějící.

Ale to pochopitelně není věc tvůrce či správce webových stránek, ale .... a mě do toho v podstatě nic není ... dokonce, zcela pravdivě, je mi to zcela jedno.

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahradnictví ADAVO v nové tváři
OdeslatNapsal: 11 Bře 2010 19:47 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 31 Led 2010 22:05
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha, Děčín
Prechod mezi jednotlivymi fotografiemi je prilis rychly, pusobi velice rusive. Zpomalil bych minimalne o 2 vteriny. K obrazkum jsem se musel vracet protoze jsem si je proste nestacil prohlednout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahradnictví ADAVO v nové tváři
OdeslatNapsal: 11 Bře 2010 20:05 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 31 Led 2010 22:05
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha, Děčín
Prijde mi ze vypocet dopravy moc dobre nefunguje....nedarilo se mi vybrat cokoliv jineho nezli Ceska republika.

Ale rostlinky se mi libi, ceny jsou napriklad oproti starklovi prijemne a na webu jsem nasel vice mene jen samou chvalu.
Takze nejspis zase moje penezenka zaplace...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahradnictví ADAVO v nové tváři
OdeslatNapsal: 11 Bře 2010 22:58 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 30 Srp 2009 14:17
Příspěvky: 9
Děkuji za názory.Ještě se to za provozu bude ladit dle požadavků zákazníků..

Michal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahradnictví ADAVO v nové tváři
OdeslatNapsal: 15 Bře 2010 18:17 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 11 Bře 2008 18:47
Příspěvky: 280
Chtel bych pomerancovnik ale ted ktery je lepsi Tarocco nebo Moro?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahradnictví ADAVO v nové tváři
OdeslatNapsal: 15 Bře 2010 21:04 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 20 Dub 2008 13:14
Příspěvky: 402
Bydliště: Slovensko- Trenčín
To je na tebe....musíš sa rozhodnúť ty....
Moro dozrieva o niečo máličko skôr...(aj keď ten rozdiel nie je až tak veľký, ale je)...
Na druhej strane Tarocco má väčšie plody, a aj chutnejšie...
Je to proste na tebe...ja osobne by som volil asi Tarocco, iný by zas ten druhý....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahradnictví ADAVO v nové tváři
OdeslatNapsal: 15 Bře 2010 23:03 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
V návaznosti na zde uvedé a uvedené souběžně i jinde bych to formuloval asi takto. Ne co je uvedené v literatuře platí bezezbytku v našich podmínách. Uvedené informace je nuno brát jen jako orientační vodítko, které se dle podmínek pěstování bude diametrálně lišit. Informace získávat, konfrontovat a následně vyhodnocovat. Mimo kouknutí do knížky bych si zkusil dát do "Hledat" např. "Moro" a vyleze např. viewtopic.php?f=7&t=714&p=33335&hilit=Moro#p33335 a koukl co napsal např. Petr 12.1 o tom jak se to má s krvavými pomeranči u nás atd. atd. Třeba bych si to dal do netového vyhledávače a na např. kaliforských stránkách zkonfrontoval s tabulkami sklizně .... ono je to totiž kupodivu(? ... ten otazník je zde záměrně 8) ) i subtropech značně variabilní atd. atd.
Říct jestli je lepší Tarocco nebo Moro .... cha chááá. U Pepy je lepší ten a u Karla ten a druhý rok je to přesně naopak ... si vyber :P

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahradnictví ADAVO v nové tváři
OdeslatNapsal: 16 Bře 2010 12:07 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 20 Dub 2008 13:14
Příspěvky: 402
Bydliště: Slovensko- Trenčín
Michal, neviem , či si čítal, ale tak nejak som sa to snažil aj ja sformulovať na Ivovej stránke.... :lol: Je to presne tak, ako sa aj písal, že kniha je písaná pre rastliny v domovine, ale u nás ten rozdiel až taký veľký nebýva...Samozrejmé je , že sa nedá presne povedať...a preto osm aj ja zdôvodnil, že ja by so radšej šiel do Tarocca (ale to je môj názor, lebo ja chcem mať radšej inú kvalitu, a keď aj dozreje až o rok to mi nevadí...ale to som už písal tam...)...takže presne ako píšeš, nedá sa povedať , že tento je lepší a tento nie....treba si zvážiť čo je pre každého prednejšie a aj Vanhelsing sa rozhodni podľa seba, podľa toho čo tebe vyhovuje...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahradnictví ADAVO v nové tváři
OdeslatNapsal: 16 Bře 2010 12:25 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 20 Dub 2008 13:14
Příspěvky: 402
Bydliště: Slovensko- Trenčín
Ešte som zabudol dodať, že samozrejme to vyfarbovanie krvavých pomarančov je zložité, a v žiadnych podmienkach (okrem vínimiek)...to nejde u nás za jeden rok, ale to nejde ani u Tarocca ani u Mora...a aj z toho dôvodu si myslím, že ten čas dozrievania nie je až taký podstatný (je ale pre mňa až tak nie)...Takže neviem, možno mám mylný názor, ale stále je to 50 na 50 medzi týmito odrodami (u mňa)...a ked niekto tvrdí, že jednoznačne Moro(áno, dosahuje lepšiu vyfarbenosť, ale sám na Petrovom príklade vieme, že ani tam to nie je bohvieaké, takže tak) alebo podobne, tak to nie je objektívne podľa mňa ...ale ako hovorím, nie som taký skúsený pestovateľ ako ostatný takže nemôžem oponovať... :!:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahradnictví ADAVO v nové tváři
OdeslatNapsal: 16 Bře 2010 12:58 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Tady se hádate jestli Tarocco nebo Moro. Co takhle vyzkoušet jinou odrůdu která dozraje ve vyborné kvalitě a ještě je krvavá již v prvním roce na podzim. Někteří měli možnost plody této odrůdy ochutnat na výstavě v Brně v roce 2008 :) :wink: :mrgreen:


Přílohy:
Washongtonsanguine plody.JPG
Washongtonsanguine plody.JPG [ 55.13 KB | Zobrazeno 718 krát ]
washingtonsanguineplodyrez07.JPG
washingtonsanguineplodyrez07.JPG [ 220.27 KB | Zobrazeno 682 krát ]
Washingtonsanguineplodyrez.JPG
Washingtonsanguineplodyrez.JPG [ 163.2 KB | Zobrazeno 684 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahradnictví ADAVO v nové tváři
OdeslatNapsal: 16 Bře 2010 13:52 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 04 Srp 2005 06:18
Příspěvky: 431
Bydliště: Nemšová, 212 m. n. m.
Iste sú vhodnejšie alebo menejvhodné odrody, ale v našich podmienkach platí skôr, že dopestovať akúkoľvek odrodu do naozaj konzumnej kvality
a zvlášť v kvetináči je naozaj fuška.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zahradnictví ADAVO v nové tváři
OdeslatNapsal: 16 Bře 2010 16:05 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 20 Dub 2008 13:14
Příspěvky: 402
Bydliště: Slovensko- Trenčín
No počkaj Zdenek, ale veď tu sa nikto neháda...šak to len porovnávame, teda apoň som nechcel aby to vyznelo ako hádka...s Radom plne súhlasím, je to fakt pravda, ale keď sa dá zabezpúečiť správne prezimovanie (samozrejme kvalita sa znižuje)..ale dá sa to (viď Peter...)...ale je to fuška to áno...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 92 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz