CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 27 Dub 2024 10:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Koupě citrusu v Hornbachu a slunce
OdeslatNapsal: 25 Dub 2010 07:59 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 24 Dub 2010 21:01
Příspěvky: 2
Ahoj všem, prošla jsem si stránky fora a na nic podobného jsem nenarazila, tak zakládám nové téma, budu ráda, když někdo poradíte.

Jko citrusový laik jsem si samozřejmě citrus koupila, trespektive dostala k narozkám :) , v Hornbachu. Je moc pěkný, vypadá zdravě, ale nevím, na jaké stanoviště ho dát. Měla jsem záměr dát ho na jižní balkon (terasu) který je přímo na slunci venku, ovšem na několik stránkách jsem se dočetla, že by neměl být na přímém slunci, byť na cedulce v obchodě byla cedulka se slunným místem. Tak váhám, jestli ho nedát na druhý severní stinný balkon, co vy na to?

Ještě mě trápí další věc, že je z obchodu a tyto rostliny jsou choulostivé na změny, nevím, jak je rostlina stará, ale je metr vysoká a bojím se, že ať jí dám kamkoli, tak se jí to nebude líbit, protože byla zvyklá na obchod v zasklené hale.

Díky moc předem za rady, nechi rostlince ublížit. Markéta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupě citrusu v Hornbachu a slunce
OdeslatNapsal: 25 Dub 2010 16:27 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 12 Led 2004 09:12
Příspěvky: 320
Bydliště: Pardubice
Vyčkej na zatažený nebo oblačný den a dej ho ven, když ho vytáhneš ven v poledne za jasného nebe, mohly by se spálit listy, než se trošku otrkají. Pokud máš balkon na jih, je to optimální.
Koupené citrusy taky zpravidla hned přesazuju do větší nádoby a čerstvého substrátu. Jak říkáš, citrusy bývají na změny citlivé, ale plné slunce jim prospívá.
Na podzim si naopak vyčkej co nejteplejšího dne a dej ho do vnitřních zimovacích prostor nejlépe za teplého sluného dne, kdy bude teplota půdy v květináči podobná té vnitřní. Vždycky, když jsem dal domů kytky na poslední chvíli když už byl kořenový bal vychlazený na nulu, po přenosu do teplejší místnosti nastal logicky opad listů.
Přeju hodně radosti z pěstování a nevzdávat se při nějakém tom neúspěchu! :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupě citrusu v Hornbachu a slunce
OdeslatNapsal: 25 Dub 2010 17:10 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Zář 2009 19:46
Příspěvky: 392
Bydliště: Praha, Košice
Já mám taky balkón na jih, ale když svítí přímé slunečné světlo, tak mi zasychají některé výhody na citróniku. Doporučuji trošku zastínit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupě citrusu v Hornbachu a slunce
OdeslatNapsal: 25 Dub 2010 20:35 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 24 Dub 2010 21:01
Příspěvky: 2
Moc díky oběma za odpovědi. Už jsem citroník přesadila, zatím ho mám na světlém místě v obýváku na jih, kouká na svůj budoucí domov, terasu :) Udělám pro něj takový paravánek s rákosem, abych ho trochu zastínila. Čekám na oblačný den, abych ho už mohla dát ven, čím dřív, tím líp. Ještě koupím nějaký rozprašovač na zvlhčení listů a pak asi nějaké to hnojivo, ale s tím si tedy vůbec nevím rady..četla jsem, že v každé fázi (květ, plody) má mít jiné hnojení, tak jestli ještě někdo poradíte, zkusím se zeptat i v květinářství.

Ještě jednou díky!! S citrónovým pozdravem, Market :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koupě citrusu v Hornbachu a slunce
OdeslatNapsal: 30 Kvě 2010 23:04 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 22 Říj 2008 16:01
Příspěvky: 40
Já už jich z hornbachu,bauhausu atd koupil několik,trvalo jim strašně dlouho změna prostředí ,některé ě roky než vyrašily nové listy a vůbec než začaly kvést,citroníky většinou po roce úplně v pohodě.
Hnojím normálně hnojivem na citrusy ( mají ho tam taky ) většinou tak 1x za měsíc když kvetou,raší nové listy a rostou plody
Hlínu tam koupíš taky.
Jinak doporučuji dobře zimovat-to jim pomohlo hodně.
1 rok jsem je zimoval doma při vyšší teplotě a to byl pro ně záhul !!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 119 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz