CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 27 Dub 2024 14:59

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Chci pěstovat citrusy
OdeslatNapsal: 16 Črc 2005 15:41 
Je mi 14 roků a chtěla bych začít pěstovat citrusy.Všechno už mám přečtené ale nevím jakou roslinkou začít.Bydlím v cihlovém domě ale zimovat nemám kde.Poradíte jaká rostlinka je nejlepší?A nemáte nějaké na prodej,mamka mi ji nechce koupit že je to moc drahé,tak jsem si našetřila 200kč,bude mi to stačit na nějaký citrus?Děkuji Lucka


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Črc 2005 15:59 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Ahoj Lucko jasne že ti to bude stačit. Zkus napsat odkud jsi (město) a najdeme řešení


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: citrusy do bytu
OdeslatNapsal: 16 Črc 2005 16:39 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Doporučuji nějaký ranný kultivar C. clementina, Citroník případně ranný kultivar pomerančovníku. Vždy je nutné zimovat rostliny v bytě bez násady plodů, rostlina se tím moc nevysiluje a na jaře pak lépe roste.
Nejlepší jsou kultivary které dozrávají od poloviny září do konce října případně do konce listopadu ale pozdější dozrávání má smysl jen ve skleníku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Črc 2005 17:04 
Jsem z Prostějova :D


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: citrusy do bytu
OdeslatNapsal: 16 Črc 2005 20:05 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Mohu ti rostlinku dovézt jsem ze severní Moravy a Prostějovem projíždím poměrně často. S cenou se v pohodě vlezeš do těch 200Kč - to už je rostlina ve 3 litrovém květináči vysoká kolem 50 - 60cm
se zapěstovanou korunkou a velkým kořenovým systémem na podnoži Citrange Carrizo, která se dá použít i do bytu. Pokud máš balkon nebo terasu můžeš citrusy pěstovat přes léto venku až do příchodu prvních mrazíku. Pak je přeneseš do bytu a omezíš zálivku. V zimě citrusy nevegetují a proto mnoho vody nepotřebují pouze nesmí přeschnout, je třeba hlídat optimální vlhkost substrátu a hlavně v zimě nepřelívat. Lépe je 2 x nezalít než jednou přelít. // dopsáno a upraveno//Je to tak lepší raději napíšu soukromou zprávu nez potom číst nejaky pomluvy. Rostliny na kšeft nedělám. Jsem rád když mi to alespoň částečně pokryje náklady na vytápění a provoz skleníku s odrůdovými rostlinami a věřte že to není nic levného. Letos mě investice stály hodně přes 70000Kč nákupem odrůdových rostlin zeminy, květináčů a dalších věci k tomu potřebných.

PS: zkuste si z každé výpalty odložit cca 70 -80% na provoz a nákupy, neznám nikoho dalšího kdo by to takhle dělal.


Naposledy upravil Zdenìk dne 17 Črc 2005 10:53, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Črc 2005 22:55 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Zdenale !! Uz zase si tu delas reklamu ? Hele mam te rad ale . . . . .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 17 Črc 2005 09:30 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Zdenek je dobrej chlap citrusum rozumia pestuje je jak se rika na kseft.I ja si od nej koupil nejake rostliny jen je treba zvolit jiny zpusob propagace jeho stranek :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 17 Črc 2005 10:37 
Určitě se domluvíme,já zítra odjíždím na 14 dní tábor tak jak se vrátím tak se domluvíme na koupi citrusu.Moc dík Lucka


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 17 Črc 2005 14:02 
čERVENOPLODÝ CITRONÍK LAIM
Nejodolnější a nejprodávanější citrus pro pěstování v bytě. Nevyžaduje chladné zimování, roste celý rok a je mimořádně úrodný.
POMERANč HAMLIN
Klasický pomerančovník vhodný do bytu. Středně velké velmi sladké plody. Dozrávají bez problémů i v naších podmínkách.
Tyto dva citrusy mi v pátek objednala mamka na internetu v subtropickém zahradnictví Kruh.Příjdou mi domů v pořádku?Mám je hned přesadit a začít hnojit:I když jsem přečetla knihy o pěstování teï mám strach aby mi nezahynuly,pomůžete a poradíte co a jak s pěstováním?
Pane Zdenku od vás si ten citrus vezmu taky.Až přijedu z tábora ozvu se.Zatím nashle Lucka :D


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: citrusy do bytu
OdeslatNapsal: 17 Črc 2005 14:55 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Ahoj Lucko, nevím v jakých nádobách citrusy dostaneš. Ideální je když rostlina má dostatek prostoru pro kořeny a následný růst. Osvědčil se mi postup přesazení z malého květináče do cca 10 litrového, v tomto pak rostlina zdravě a hlavně poměrně rychle roste s kořeny které nejsou zdeformované malým prostorem. Přibližně jeden až jeden a půl roku pak navodíš rostlině dojem že roste ve volné půdě. Odpovídají tomu i přírustky, co naroste dole následně vyroste nahoře a naopak. Rostliny z kruhu - Laim je řízkovaný a pomeranč roubovaný


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 17 Črc 2005 15:19 
Offline
Přispívám na web 100 Kč
Přispívám na web 100 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 17 Črc 2005 15:05
Příspěvky: 31
Pane Zdenku kam vám mám napsat ohledně toho citrusu?Už se na něj strašně těším.Dík Lucka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: citrusy
OdeslatNapsal: 21 Črc 2005 09:02 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Ahoj Lucka, ak mozes, zasad si aj nejake semienka kupenych citrusov, na nich mozes sledovat ich naroky na pestovanie. Ak Ti nejake zajdu, nebude to tak mrziet. :D
Ak sa da, mozes skusit zimovat v pivnici/sklepe, ak mas miesto a je tam trochu svetla, teploty max do 15 - 18 C..
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Črc 2005 09:23 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
No kdyz uz pestovat od seminka pak bych ti radeji doporucil nejakou odrudu na kterou muzes pozdeji roubovat.myslim ze na podzim tu budou nejaka semena na prodej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: citrusy do bytu
OdeslatNapsal: 21 Črc 2005 09:25 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Zdeněk napsal:
Mohu ti rostlinku dovézt jsem ze severní Moravy a Prostějovem projíždím poměrně často. S cenou se v pohodě vlezeš do těch 200Kč - to už je rostlina ve 3 litrovém květináči vysoká kolem 50 - 60cm
se zapěstovanou korunkou a velkým kořenovým systémem na podnoži Citrange Carrizo, která se dá použít i do bytu. Pokud máš balkon nebo terasu můžeš citrusy pěstovat přes léto venku až do příchodu prvních mrazíku. Pak je přeneseš do bytu a omezíš zálivku. V zimě citrusy nevegetují a proto mnoho vody nepotřebují pouze nesmí přeschnout, je třeba hlídat optimální vlhkost substrátu a hlavně v zimě nepřelívat. Lépe je 2 x nezalít než jednou přelít. // dopsáno a upraveno//Je to tak lepší raději napíšu soukromou zprávu nez potom číst nejaky pomluvy. Rostliny na kšeft nedělám. Jsem rád když mi to alespoň částečně pokryje náklady na vytápění a provoz skleníku s odrůdovými rostlinami a věřte že to není nic levného. Letos mě investice stály hodně přes 70000Kč nákupem odrůdových rostlin zeminy, květináčů a dalších věci k tomu potřebných.

PS: zkuste si z každé výpalty odložit cca 70 -80% na provoz a nákupy, neznám nikoho dalšího kdo by to takhle dělal.


Zdeny klidek jak jsem ti rekl uz do telefonu nemam nic proti aby jsi prodaval rostliny. A jeslti se ti nelibi slovo ze to delas na kseft tak pak nevim jak to nazvat.Nediv se ze mas tak vysoke naklady kdyz roubujes tisice rostlin :lol: .Pak ale nemuzes rict ze jen pokryvas naklady na provoz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 114 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz