CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 27 Dub 2024 10:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 23 Led 2006 11:42 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Hlásím z našeho svahu nad Brnem teplotu dnes v noci -22°C, na digitálním teploměru s čidlem na otápěné stěně -19,5°C. Takový mráz tu byl naposledy tak před 10 lety. Naši měli na Starém Brně (kousek od Svratky) ještě v půl osmé ráno -16°C. Topidla se mi v noci ve skleníku nezastavily a přesto tam bylo v noci -4°C (na nejchladnějších místech nejdále od topidel, kde mám ty nejotužilejší rostliny) :idea:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: zima
OdeslatNapsal: 23 Led 2006 13:48 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
tak dnes to vypada na ještě vetší mráz. Včera teplota přes den -18°C dnes teplota zatím nevylezla nad -20°C a je uplně jasno svítí sluníčko. Ve skleníku jsem mráz neměl, jen u skla na bocích skleníku se vytvořila námraza na skle, ke které přimrzly některé listy citrusů. Dnes jsem je dal dále od kraje aby znovu nepřimrzly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 23 Led 2006 20:17 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
Ve V. P. bylo dnes ráno -22°, přes den -16° nádherně slunečno a teď je
-18,5°C :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zima
OdeslatNapsal: 24 Led 2006 07:15 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 04 Led 2006 09:57
Příspěvky: 14
Bydliště: Kopřivnice
Zdeněk napsal:
dnešní noc byla opravdu na teploty rekordní. Teplota klesla až na -25°C. Pro informaci je to Moravskoslezský kraj - Vítkovsko, mrazová kotlina cca 500m.n.m


Nejen v kotlině je -25°C, ale i u nás ve městě dneska bylo -26°C :? . Dveře od baráku jsme museli rozmrazovat fénem. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 24 Led 2006 11:30 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Zář 2005 10:47
Příspěvky: 491
Bydliště: Olomouc
Pánové, nehádejte se, kdo mrzl víc, ale spíš, kdo byl víc zahřívanej..
Mě hřálo mládí a moje kočka..myslím tím snoubenku... 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 24 Led 2006 12:09 
My jsme dnes mrzli jen při -17°C


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: zima
OdeslatNapsal: 24 Led 2006 13:45 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
ty extremní teploty jsou aspoň k něčemu dobré. Otestuji kolik vydřží Diospyros virginina ve volné přírodě bez ochrany a na jaře se uvidí jestli přežil a nebo zmrznul. V tom prvním případě to bude vinikající v tom druhém se nedá nic dělat a mužu akorát odepsat pár rostlin a tisícovek. Tomely se zatím drží a jak dlouho to ještě vydrží to nevím. U nás je zima od 17 listopadu a ještě pořádně ani netálo. Prostě oblevy od západu k nám nedorazí a když tak jen jako mírná obleva při které sníh pouze slehne, ale neroztaje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 24 Led 2006 15:54 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Bohužel proti své vůli také testuji. Po týdnu jsem se konečně dostal k prohlídce rostlin na letos hlavním zimovišťi mých rostlin, hlavně podnoží a mučenek. S hrůzou jsem zjistil, že na schodišti u ne úplně těsného okna je zemina v květináčích zmrzlá. Nevím jak velký mráz tam byl, protože u nás bylo venku ráno kolem-22°C. Okno jsem trochu utěsnil a snad mrazy povolí .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25 Led 2006 11:32 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Zář 2005 10:47
Příspěvky: 491
Bydliště: Olomouc
Představe si, že aj při takovych mrazech (-25) bylo ve sklepě okolo 8 stupňů a můj citron vyžadoval míň..(nedostatek světla)Rozhodl se zbavit všech listů..bohu žel sem mu vtom nemohl zabránit.. :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zima
OdeslatNapsal: 25 Led 2006 18:43 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Petr Broža napsal:
Vypadá to na pořádné mrazy, za chvíli na pár dní odjíždím, tak jdu ještě obházet dveře skleníku sněhem, zbytek je krytý. Snad to dobře dopadne.

Tak už jsem doma a dopadlo to dobře, přestože syn jako příležitosnní topič je na intru. Paradoxně při největších letošních mrazech bylo ve skleníku nejtepleji za celou letošní zimu :shock: . Totiž, zbytek rodiny spojil síly, prokousali se dovnitř a topili a topili :lol:
Ale jelikož jsem už doma, začíná zase studený odchov :(


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 108 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz