CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 11:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 370 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 15 Kvě 2007 20:33 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 26 Dub 2007 20:21
Příspěvky: 70
Bydliště: Dobruška
Howgh! Naposled jsem musel ručně ze skleníku vybírat celé mraveniště i s larvami a letos použiju už asi nějáký hrubší prostředek! :evil:

_________________
Jan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 15 Kvě 2007 20:40 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 13 Zář 2006 19:04
Příspěvky: 120
Můžu vřele doporučit jeden práškový hubič mravenců, ale nemůžu si teď vzpomenout, jak se to jmenuje. Mám to na severu a v případě zájmu doplním v pondělí. Zábírá úžasně a má tu výhodu, že když prší, tak prosákne celým mraveništěm. Dá se z něj i udělat roztok, ale jak se to jmenuje - tosi teď prostě nevzpomenu :idea:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Kvě 2007 06:16 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 01 Čer 2006 07:25
Příspěvky: 103
Bydliště: Chotěboř
velmi dobře účinkuje proti mravencům přípravek FORMITOX, jedná se o nástrahový požerový jed ve formě modrých krystalek který sám vlhne a mravenci jej sami vyhledávají, ideální je dát nástrahu na podložku,např kousek plastu a mravenci sami najdou cestu k této pochoutce. Nově je na trhu také FORMITOX BIO ale ten má kontaktní působení a osobně ho nemám vyzkoušený. První mám vyzkoušený a mohu doporučit pro domy, chaty, skleníky a pod.
Mravenci jako takoví samozřejmě nejsou škodliví, problém je v tom, že například mšise doslova chovají, tj.nejen že je chrání proti predátorům, ale aktivně je i roznášejí po rostlinách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Kvě 2007 11:45 
Offline
Přispívám na web 100 Kč
Přispívám na web 100 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Dub 2006 10:17
Příspěvky: 113
Bydliště: Ústí nad Labem
hofis napsal:
Iva Hažmuková napsal:
Problém je v tom, že užiteční tvorové by se neměli zabíjet - a k těm mravenci patří.


Souhlasím. U nás na severu ve Varnsdorfu máme dvě obrovská mraveniště lesních mravenců za plotem. Poté, co jsem vyzkoušel všechny možnosti obrany a mravenci se svými mšicemi devastovaly všechny ovocné stromy v okolí řekněme 50 - 100 m od mraveniště, jsem se rozhodl jít na městský úřad požádat o pomoc (Odbor životního prostředí Varnsdorf). Zde jsem dostal kontakt na člověka, který se zabývá přenášením mravenišť.
Zavolal jsem, člověk přijel a řekl, že takový mraveniště ještě v přírodě neviděl ani jedno, natož dvě. Jedno prý se pokusí přenést na základě grantu EU a jinak by to stálo asi 10000 Kč, vzhledem k velikosti mraveniště.
Jedno se přeneslo v rámci grantu, ale problém je ten, že tam nějaký mravenci zbyli ajak ten pán říkal, může se stát, že se z prvního vajíčka vylíhne nová královna a kolonie se zachová. To se stalo a od tý doby nemám slitování.


Zdravím všechny, tak o tom člověku z Varnsdorfu jsem už slyšela, je prý dobrej a "zapálenej do věci", říkají mu "mravenečník". :P Jinak jsem taky taková, lituju a zachraňuji tvorečky i když Ti mravenci nám v našem domě taky znepříjemňují život.... lezou z přízemí až někam na půdu a asi nám rozežírají dřevo :evil:, už jsme zkoušeli ledasco, já i babskou radu nasypat skořici, že se přestěhují... no nepřestěhovali :) . Jinak já zachraňovala o víkendu malé krtky, byli roztomilí a bylo mi jich líto. Místo hryzce jsme jim zabili asi mámu, bylo mi to moc líto, ale nebylo to plánované. Vylezli až druhý den a tak jsem je dala do kbelíku a nesla hodně daleko do pole... snad jsem je zachránila. Po návratu tam bylo ještě jedno mládě, tak jsem to absolvovala podruhé :) . Byli už dost velcí (máma je prý kojí 5 týdnů), ale nějak se pořád na tom poli nezahrabávali, tak snad - no šanci k životu jsem jim dala. Jsou užiteční, ale na zahrádce z nich člověk moc nadšený není, ale u nás nedělali krtiny... Hezký den všem Eva


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Kvě 2007 14:24 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
MiHo napsal:
velmi dobře účinkuje proti mravencům přípravek FORMITOX, jedná se o nástrahový požerový jed ve formě modrých krystalek který sám vlhne a mravenci jej sami vyhledávají, ideální je dát nástrahu na podložku,např kousek plastu a mravenci sami najdou cestu k této pochoutce. Nově je na trhu také FORMITOX BIO ale ten má kontaktní působení a osobně ho nemám vyzkoušený. První mám vyzkoušený a mohu doporučit pro domy, chaty, skleníky a pod.
Mravenci jako takoví samozřejmě nejsou škodliví, problém je v tom, že například mšise doslova chovají, tj.nejen že je chrání proti predátorům, ale aktivně je i roznášejí po rostlinách.


Že maravenci neškodí, s tím nemohu souhlasit. Na zahrádce s nimi bojujem každý rok. Sají na kořenech a letos mi sáli mízu i přímo na větvičkách pomerančovníku. Škoda, že jsem to nenafotil. Na jednom výhonku vysávali špičku mladé větvičkya na jiném místě vysávali stopku květu tak dlouho až ji do poloviny jakoby vykousli a nakonec uschnul. V zárodku jsem jejich snažení byl nucen zarazit Sumithionem super.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Kvě 2007 18:12 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Pedro, při vší úctě, s tím sáním kořenů a mízy se mi to moc nezdá :roll: . Nemůžete vědět, zda tam necucali něco jiného, co zanechal skutečný škůdce, a jen to bez mikroskopu není vidět...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Kvě 2007 18:16 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Ještě k těm babským radám: mravenci mi lezou do baráku různými cestami, vždy, když tam mám na zimování rostliny. Poradili mi nalít jim na oblíbené cestičky ocet a párkrát to zopakovat. Myslím, že pokud nešlo jen o souhru náhod, bylo to skutečně účinné. Jediný problém byl, že v bytě by ten puch z octa odradil od bydlení i mne a tak jsem mohla polévat jen venkovní plochy :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Kvě 2007 18:38 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 26 Dub 2007 20:21
Příspěvky: 70
Bydliště: Dobruška
Já už asi proti mravencům použiju nějaký zde předem zmíněný prostředek.

_________________
Jan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 17 Kvě 2007 08:13 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Paní Ivo, já bydlím ve vesnici a s mravenci bojuji každé jaro. :cry: Ovšem tak před třemi roky mi někdo poradil, abych použil FAST PL. Musím říct, že do domu je to super. :wink: Nesmrdí, ani nemá žádný zápach - po dvojitém ošetření jejich cestiček 2x po týdnu, případně prostoru kde se nejvíc vyskytují prostě zmizí. Je pravdou, že nějakou tu mrtvolku najdu, ale myslím, že při jejich rozmnožovací schopnosti to rychle doženou. :wink: . Asi jim to hodně vadí... :!: :!: :wink:
Dnes jej používám i na zahradě, pokud se vyskytnou tam, kde je nechci. Sice výrobce uvádí, že by se neměl používat venku - malá účinnost, ale já mám s ním dobré zkušenosti.
Naopak výrobce uvádí, že funguje i na létající hmyz - hlavně mouchy. Musím říct, že ani náhodou! Jim to snad chutná, i když ji přímo postříkáte... :shock: :roll: :shock: Zjistil jsem, že zabírá na mšice a tím i na mravence, dokáže docela pěkně omezit výskyt molice /ale to chce postřik hodně krát opakovat /


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 17 Kvě 2007 10:45 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Iva Hažmuková napsal:
Pedro, při vší úctě, s tím sáním kořenů a mízy se mi to moc nezdá :roll: . Nemůžete vědět, zda tam necucali něco jiného, co zanechal skutečný škůdce, a jen to bez mikroskopu není vidět...


Zkusím tu vyhlodanou díru ještě vyfotit, ale už to nebude s mravenci a bude to zaschlé. Na tom místě byla původně černá kulička z mravenců, ještě jsem to nikdy neviděl. Bohužel jsem je rozehnal až za pár dní. Jestli tam byl původně škůdce, tak ho sežrali i s půlkou stopky :lol:
Jinak na zahradě mravencům padne každý rok za oběť nějaká rostlina rajčete. Na tom místě zbude jen mraveniště :(. Jestli sají nebo jen při stavbě chodbiček poškodí kořeny to opravdu nevím, ale rostlina to tak jako tak nepřežije.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 17 Kvě 2007 22:20 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 13 Zář 2006 19:04
Příspěvky: 120
Mě taky vyžíraj květy angreštu, takže k nim nepustí žádnýho opylovače a na angreštech pak zbyde jen pár ubohejch kuliček. Taky mi medovicí z těch svejch mšic totálně zahubili dvě brusinky a borůvky se z toho spamatovávaj ještě teď po 2 letech. Mravenci jsou užitečný, ale jak je jich moc, je to jednoznačně škůdce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Kvě 2007 10:57 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Tak jsem to zkoušel vyfotit, ale už to nemá tu vypovídací schopnost. Je to už zaschlé. Takže foto nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Kvě 2007 12:05 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 10 Kvě 2004 21:32
Příspěvky: 539
Bydliště: Bratislava
Tak som teraz cital ze pod hrusku, ktoru kazdorocne obsadili mravci s voskami, vysadili tusim levandulu a odvtedy ani mravcek :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Kvě 2007 17:12 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Miro, možná že vtip je v tom, že levandule odpuzije škůdce, doporučuje se vysazovat mezi keře růží, aby na ně nelezly mšice. Nejsou mšice - nejsou mravenci :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Kvě 2007 19:50 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 10 Kvě 2004 21:32
Příspěvky: 539
Bydliště: Bratislava
No uz aj ja hladam rozne alternativne sposoby, lebo tej chemie uz mam dost a este aj to malo co sa urodi je prechemizovane, tak skusam tiez co sa da, take babske rady, ktore byvaju jednoduche, ale ucinne :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 370 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz