CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 29 Bře 2024 07:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 370 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 31 Srp 2007 15:44 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Pedro napsal:
Petře,
ale taky neuklidí, nenavaří a v noci nezahřeje... :lol:
Ale jinak je to super i ta lampa tam zapadne :!:

To máš svatou pravdu, takže tu kamenou budu mít jen jako bokovku :lol: na vedlejší koleji. Tak teď nevím, zda jsem si to nerozházel s děvčaty na fóru ještě víc, než včera...

Iva Hažmuková napsal:
Petře, a když už má ten džbán, neměla by u vás také zalévat? :lol: :lol:


To by teda mohla :!: Zvlášť, když má pod sebou plnou studnu vody :idea:
Jenže ona nejen nezahřeje, ale ani neposlouchá :evil:
Jak jsem napsal výše, Pedro má svatou pravdu :!:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 31 Srp 2007 18:31 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Skoda aj,že nie je aj gumová, takáto socha by vždy dobre zahriala, nebola by chladná ,ako kamen :? :? :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Hsperidium-portál
OdeslatNapsal: 01 Říj 2007 20:41 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
šnek napsal:
Petře ... moc pěkné, jako vždy ... a to Hesperidium prostě nemá chybu (sice se opakuji, kdesi jsem to už zde psal :-), ale prostě nemohu jinak)

Díky, opět jsem o kousek pokročil. Rostliny zde chci ponechat co nejdéle a tak mě zima dotlačila k nasazení vyndávacích oken a ještě musím dodělat dveře. Kamenný portál je hotový, ukážu pár fotek :


Přílohy:
Hesperidium-portal (1).jpg
Hesperidium-portal (1).jpg [ 92.32 KB | Zobrazeno 838 krát ]
Hesperidium-portal (3).jpg
Hesperidium-portal (3).jpg [ 112.33 KB | Zobrazeno 835 krát ]
Hesperidium-portal (4).jpg
Hesperidium-portal (4).jpg [ 55.47 KB | Zobrazeno 787 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
OdeslatNapsal: 08 Říj 2007 20:54 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 26 Úno 2006 11:16
Příspěvky: 146
Bydliště: přilehlá Pražská obec
Iva Hažmuková napsal:
Problém je v tom, že užiteční tvorové by se neměli zabíjet - a k těm mravenci patří.

Nojo ale co ty mravenčí krávy které mi sežerou všechno jak všekazové. Jinak dík za radu tu fintu s prknem zjara prubnu.
Jo a jěště mravence pokládám za užitečnou havěť v lese ale řekne mi někdo čím jsou užiteční na zahradě?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skleník, zimní zahrada a další
OdeslatNapsal: 01 Lis 2007 18:48 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 31 Říj 2007 06:57
Příspěvky: 142
ahoj tady dzouza,chci si koupit na jaře sklenik co prodavaj v baumaxu asi tři metry dlouhy,chci ho mit na citruse a nevim jaky vzorek skla mam koupit,jestli čiry,nebo s tim vzorkovim sklem,dik za odpoved :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skleník, zimní zahrada a další
OdeslatNapsal: 01 Lis 2007 19:05 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
dzouza napsal:
ahoj tady dzouza,chci si koupit na jaře sklenik co prodavaj v baumaxu asi tři metry dlouhy,chci ho mit na citruse a nevim jaky vzorek skla mam koupit,jestli čiry,nebo s tim vzorkovim sklem,dik za odpoved :D


Tak se musíš rozhodnout v jakém období v něm budeš citrusy pěstovat. Pokud v něm budeš pěstovat citrusy celoročně tak ti koupi nedoporučuji. V případě letnění ve skleníku je to celkem zbytečné, protože citrusy rostou na venkovní expozici lépe.
Ve skleníku je růst bujný, ale výhony se ohýbají a musí se vyvazovat aby zesílily. Venku rostou citrusy velmi dobře a mají to co jim ve skleníku chybí a to je přímé slunce. Zkus ještě napsat bydliště. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skleník, zimní zahrada a další
OdeslatNapsal: 01 Lis 2007 21:08 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Se Zdenkem částečně souhlasím i nesouhlasím.Citrusy rostou asi opravdu nejlépe venku,pokud je normální rok a někde v nadmořské výšce do asi 400 metrů.Letos jsme citrusy umístili ven a ty to schytali-krupobití,vichřice...v září zima-vůbec nesrostly.Příští rok asi zůstanou ve skleníku,který bude na nejteplejší letní měsíce částečně odkryt.Ideálem se mi jeví asi z 50% výšky zapuštěný skleník do země,kde je to i teplotně vyrovnanější.Vaše pochyby rozptýlí pořádná letní bouře s kroupami až 2 cm velkými,nebo povalené citrusy ve velkých květináčích s vyplavenou zeminou po vichřici s průtrží mračen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skleník, zimní zahrada a další
OdeslatNapsal: 01 Lis 2007 21:12 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 09 Lis 2004 12:43
Příspěvky: 240
Bydliště: Na Tabulovém vrchu 1280/1, Olomouc 779 00
A máte někdo skušenosti jak to vypadá v zimě s odolnosti vůči mrazům - myslím tám samozřejmě tyto skleníky ??
O přitapění se nemá smysl domlouvat, to je zajisté nutné ale hlavně mě zajíma ta tepelní odolnost, jestli člověk " neprotopí elektřinou ve skleníků " ještě jednou tolik co dá za skleník ?? :shock: :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skleník, zimní zahrada a další
OdeslatNapsal: 01 Lis 2007 21:18 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Ros napsal:
A máte někdo skušenosti jak to vypadá v zimě s odolnosti vůči mrazům - myslím tám samozřejmě tyto skleníky ??
O přitapění se nemá smysl domlouvat, to je zajisté nutné ale hlavně mě zajíma ta tepelní odolnost, jestli člověk " neprotopí elektřinou ve skleníků " ještě jednou tolik co dá za skleník ?? :shock: :shock:


Rezignoval jsem na výtapěný skleník vzhledem k neustále se zvšující ceně energií.Poslední týdny jsem studoval stará čísla citrusářů z archivu našeho sdružení,třeba z roku 1992 o tranšejích a zdá se,že tudy by mohla vést cesta.Pokud to ještě letos stihnu,rád bych vykopal nějakou jámu,umístil max-min teploměr a pořádně zakryl na zimu-jak hluboko klesne-nebo se udrží teplota.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skleník, zimní zahrada a další
OdeslatNapsal: 01 Lis 2007 21:22 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 09 Lis 2004 12:43
Příspěvky: 240
Bydliště: Na Tabulovém vrchu 1280/1, Olomouc 779 00
To o těch tranšejích by mě celkem zajímalo taky, pokud máš nejaké materiály nešlo by to naskenovat a hodit na web ?? nebo poslat do e mailu ??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skleník, zimní zahrada a další
OdeslatNapsal: 01 Lis 2007 21:26 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Rosta, ak by si v takomto skleniku natiahol foliu pod sklo ale tak, aby tam bola nejaka medzera - vrstva vzduchu medzi sklom a foliou - alebo z vonkajsej strany - tak ziskas vyraznu usporu tepla. Ten vzduch by fungoval ako celkom dobra izolacna vrstva. Nieco podobne tento rok budoval Zdenek, ma to tu niekde vo fore.
Prikurovat by si samozrejme musel.
Holt procesar sa nezapre. :mrgreen: :wink:
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skleník, zimní zahrada a další
OdeslatNapsal: 01 Lis 2007 23:09 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 Led 2007 14:24
Příspěvky: 231
Bydliště: -Kosteletz-
Lemon napsal:
Ros napsal:
A máte někdo skušenosti jak to vypadá v zimě s odolnosti vůči mrazům - myslím tám samozřejmě tyto skleníky ??
O přitapění se nemá smysl domlouvat, to je zajisté nutné ale hlavně mě zajíma ta tepelní odolnost, jestli člověk " neprotopí elektřinou ve skleníků " ještě jednou tolik co dá za skleník ?? :shock: :shock:


Rezignoval jsem na výtapěný skleník vzhledem k neustále se zvšující ceně energií.Poslední týdny jsem studoval stará čísla citrusářů z archivu našeho sdružení,třeba z roku 1992 o tranšejích a zdá se,že tudy by mohla vést cesta.Pokud to ještě letos stihnu,rád bych vykopal nějakou jámu,umístil max-min teploměr a pořádně zakryl na zimu-jak hluboko klesne-nebo se udrží teplota.


Prosil bych tě Lemone o to samé jako Ros.Informace o tranšejích jsou jenom kusé,z toho starého citrusáře by to mohlo být zajímavé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skleník, zimní zahrada a další
OdeslatNapsal: 02 Lis 2007 06:53 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 31 Říj 2007 06:57
Příspěvky: 142
sem s okresu mlada boleslav,určite viš kde to je :) ja to letos skoušel venku na přimem slunci ale vubec to nedozralo,chci to pestovat ve skleniku hlavne přez leto v zime to mam ve sklepe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skleník, zimní zahrada a další
OdeslatNapsal: 02 Lis 2007 09:23 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Měla jsem před lety kombinované zařízení skleník (2 stěny) a uměle nasypaný tranšej (2 stěny). Teploty jsem neměřila, ale zcela bez problémů tam přezimovala např. i fejchoa. Mám to popsáno na svých stránkách (viz profil). Fotku žel nemám, ale snad časem přidám aspoň nákres. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skleník, zimní zahrada a další
OdeslatNapsal: 02 Lis 2007 14:06 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Už jsem to myslím kdesi zmiňoval, ale já se do Vašeho skleníku prostě nemohu dostat :-)))
... myslím tím na www stránkách. :-) .... přes IE mi to hází neustále chybu 404 ... soubor nebyl nalezen.

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 370 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz