CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 27 Dub 2024 20:20

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30 Dub 2006 11:54 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 06 Úno 2006 22:48
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha
Myslíte, že má ibišek šanci zakvést bez chladného zimování nebo aspoň krátkého projití chladem? Mám jeden starý přes deset let, ale ještě nikdy nekvetl. Na letnění ani zimování tak velké rostliny bohužel nemám prostory, jde ho přimět ke kvetení i bez toho?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30 Dub 2006 18:09 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
mohlo by pomoct přihnojení např. Kristalonem Květ a plod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 02 Kvě 2006 19:37 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Agáto, ibišky krásně rostou a kvetou i na Kubě, kde chladné zimování určitě nemají :wink: Můj nejstarší ibišek je právě řízek z rostliny, která se u nás ujala jako řízek dovezený z Kuby - je to ten zcela nejobyčejnější červený ibišek. Ale má takovou zvlášnost preoti těm našim (pře)šlechtěným: snese dost silný přísušek. Jak jsem slyšela od geologů, kteří na Kubě byli v 60. letech (a řízky ibišků tehdy dovezli do Brna a do Ostravy), je tam hodně nouze o pitnou vodu a tak je možná právě přísušek a pak hojná zálivka (jako z tropických bouří) tím spouštědlem pro kvetení :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 02 Kvě 2006 21:14 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
Iva Hažmuková napsal:
Agáto, ibišky krásně rostou a kvetou i na Kubě, kde chladné zimování určitě nemají :wink: Můj nejstarší ibišek je právě řízek z rostliny, která se u nás ujala jako řízek dovezený z Kuby - je to ten zcela nejobyčejnější červený ibišek. Ale má takovou zvlášnost preoti těm našim (pře)šlechtěným: snese dost silný přísušek. Jak jsem slyšela od geologů, kteří na Kubě byli v 60. letech (a řízky ibišků tehdy dovezli do Brna a do Ostravy), je tam hodně nouze o pitnou vodu a tak je možná právě přísušek a pak hojná zálivka (jako z tropických bouří) tím spouštědlem pro kvetení :roll:

Je fakt, že já ten můj taky docela týrám :roll: , pokud nesklopí listy, tak si na něj s vodou nevzpomenu :oops: , letnit ho nedávám, protože se mi na něj potom stěhují molice :evil: a kvete mi od podzimu do jara (momentálně má pauzu).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 03 Kvě 2006 10:25 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
To já naše ibišky spíš přelévám :?. Co se týče hnojení - hnojil jsem je toto jaro poprvé :oops:. Ale s kvetením jsem nikdy problémy neměl :P.

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 03 Kvě 2006 16:54 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 22 Lis 2005 16:29
Příspěvky: 54
Bydliště: Brno
Já pěstuji Ibišky už několik let a mám je celou zimu na parapetě nad topením a kvetou bez problémů. Jedná se o obyčejný červený ibišek u nás koupený. Jednou za tři roky mně na něj vleze škůdce, květina odejde, já koupím nový a život jde dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 03 Kvě 2006 20:22 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 03 Kvě 2006 07:02
Příspěvky: 14
Bydliště: Velvary cca 10km od Slaného nebo Kralup nad Vltavou
toto jsem nazval šaman z lesa-pralesa
Obrázek

Ibišky jsou fajn občas i na focení :P mam ten svůj už 8 let letos najaře jsem ho pořádně ostříhal a nádherně mi obrazil :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Črc 2006 13:44 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Teď mi venku kvete většina ibišků. Z tohohle mám největší radost:
Obrázek

Na "letním bytě" je u nás i mámin matečný řízek z Kuby z 60. let, o němž jsem
psala výše.
Tohle je on (a jeho letošní první květ):
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Bře 2007 18:31 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Mám tady takovou zajímavost. Takhle vykvetl asi před dvěma týdny bílý ( :!: ) ibišek :shock:
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Bře 2007 22:06 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Asi vstoupil do jedné nejmenované strany a zčervenal :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 31 Bře 2007 10:40 
Offline
Citrusář miminko

Registrován: 04 Srp 2006 08:49
Příspěvky: 51
Bydliště: Olomouc
Tak jsem tu nějakou dobu nebyla a ke své radosti vidím nové téma "Ibišky" :D
Je to moje oblíbená rostlina, mám jich asi 15, k mé radosti mi kvetou skoro celý rok :oops:
Přikládám pro radost jednu loňskou letní fotku 8)

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 31 Bře 2007 10:45 
Offline
Citrusář miminko

Registrován: 04 Srp 2006 08:49
Příspěvky: 51
Bydliště: Olomouc
Tak vidím podle dat, že to není nové fórum, ale fórum, které vstalo z mrtvých, což je skvělé :D
To Iva: Takovýhle bílo-červený ibišek jsem už viděla u jednoho kolegy z práce, který je ibiškářský fanda. Taky se mu to stalo. Holt asi ty vyšlechtěné kultivary touží po návratu k přírodní formě :idea: :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 02 Čer 2007 23:14 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2007 17:10
Příspěvky: 89
Bydliště: Slezsko :)
Já letos po přestěhování omladila radikálně ibišek, který jsem trápila v bytě už osm let, přesadila jsem ho do obr květináče - přesto jen o o trochu většího než měl a dala jsem jsem ho ven.
Bohužel se mu listy spálily, nebo pomrzly večerním chladem - nebo obojí a tak jsem ho fofrem přestěhovala zpátky - začal mi naštěstí růst a já se smířila s tím, že bude jen doma - a teď píšete, že se přece jen dá venku letnit?
Mohu ho ještě teď vyndat? Asi, jo, že, ale raději do stínu - dala bych ho pod ořěšák - slunko je tam moment velmi brzy ráno a pak v podvečer, když už svítí pod strom. Teď tam je starý nekvetoucí (údajně řízkovaný) citroník a granátovník, oba po měsíci a něco venku nádherní, radost pohledět - tak třeba by i ten ibišek...

Co myslíte?

Takto vypadal když jsem ho honem stěhovala zpátky domů:
Obrázek

Lesina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 03 Čer 2007 10:01 
Offline
Citrusář miminko

Registrován: 04 Srp 2006 08:49
Příspěvky: 51
Bydliště: Olomouc
Lesina napsal:
Bohužel se mu listy spálily, nebo pomrzly večerním chladem - nebo obojí a tak jsem ho fofrem přestěhovala zpátky - začal mi naštěstí růst a já se smířila s tím, že bude jen doma - a teď píšete, že se přece jen dá venku letnit?
Mohu ho ještě teď vyndat? Asi, jo, že, ale raději do stínu
Lesina



Letnění ibišků venku je bezva, rostlina zesílí, má pevné listy a krásně kvete. Zpočátku je třeba schovat ji před sluníčkem, po nějaké době se dá postavit postupně i na plné slunce. Já letním ibišky na pavlači, kde je tak mezi 10-16 hodinou plné slunce, a daří se jim skvěle. Nějaký ten spálený lísteček na jaře to odnese, ale rychle obrazí nové silné listy, kterým už slunce nevadí. :D
Ještě k tomu květináči - je na tu rostlinu opravdu veliký. Ibišky v nadměrně velkých květináčích hůř kvetou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 05 Črc 2007 15:18 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Tenhle ibišek jsem loni koupila u Starkla - musím potvrdit, že jsem si jím opravdu udělala radost 8) :

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 117 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz