CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 25 Dub 2024 17:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tak co děláte o svátcích ?
OdeslatNapsal: 30 Pro 2003 09:49 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Válíte se ? Koukáte na TV ? Nebo oprašujete rostlinky ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Svátky
OdeslatNapsal: 30 Pro 2003 18:29 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 30 Lis 2002 20:40
Příspěvky: 13
Bydliště: Chlum Svaté Maří
Čtu a čtu a čtu.
Láďa :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zimování citrusů
OdeslatNapsal: 30 Pro 2003 21:10 
Zima se chová velice mírně teploty kolem O°C nebo slabě nad nulou. Pro citrusy ve skleníku je teplota vyhovující. Ale mám problém - vytápění skleníku napojené na ustřední topení RD. Ve skleníku je proto tepleji než bych potřeboval a citrusy ve většině případů začaly rašit. Pokud se příliš neochladí do 3 týdnů vykvetou některé citroníky a grapefruit. Mandariny už kvetou. Znovu začal rašit granátovník ( přes léto a celý podzim až do příchodu mrazíku venku ). Nyní má centimetr dlouhé přírustky.
Zabývám se i množením citrusů . Na jaře bude k dispozici cca 100 roubovaných citrusů ve vybraných odrůdách většinou C. sinensis a C. unshiu
něco málo C. clementina a deliciosa. Mám kolekci asi 150 odrůd kterou dále rozšiřuji.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 31 Pro 2003 10:39 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Jo jo musim souhlasit tato zima si zahrava.Ja mam v patre pro citrusy vyhrazen jeden pokoj (pro zimovani) kde se netopi.Letos ovsem ani to nepomohlo nedostanu se pod 14 stupnu coz ma za nasledek ze kvety citrusum uz striham cca 3 tydny a pomeranc jich mel uz neco okolo 200.Vzdy ostriham a za tyden muzu zase.Letos mi jeste jak na potvoru na citrusu hospodari puklice.
Tomu rikam svatky :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 03 Led 2004 21:50 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 14 Zář 2003 12:59
Příspěvky: 14
Jak bojujes proti puklici?
Ja se ji v lete temer zbavim a v zime zase vyhrava ona.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: puklice
OdeslatNapsal: 04 Led 2004 15:30 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 01 Srp 2003 03:24
Příspěvky: 120
Bydliště: Hrušky/Břeclav
tady nezbývá než stříkat, stříkat a ještě jednou stříkat, po týdnu, po deseti dnech.
nejlépe postřiky na širokou škálu savých škůdců , protože sviluška je všude a je to daleko větší prevít jak puklice
mechanicky se to dá zvládnout na pár rostlinkách, ale stejně tam někde nejaká malá mrška zůstane
už mikdy nešáhnu k takzvané bezpečné chemii /mimo dravých vosiček a roztočů/, myslím bezpečné postřiky, které likvidují škůdce tím, že je udusí vrstvičkou oleje, ne že by mě ze sna budili představy kroutících a dusících se potvůrek, něšáhnu, protože jsem tak loni udusil nejen je, ale i několik menších rostlin a ty větší shodili poměrně dost listoví a to jsem to s koncentrací nepřepískl tak jak to někdo dělá


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 04 Led 2004 17:42 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Co pouzivas jako univerzalni postrik ? Pouzival jsem KARATE ted jsem zkousel neco jineho ale hrozne to smrdelo :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: karate
OdeslatNapsal: 04 Led 2004 19:15 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 01 Srp 2003 03:24
Příspěvky: 120
Bydliště: Hrušky/Břeclav
karate je zlaté, ale používám i sumition a další podobné, když stříkám stromy v zahradě tak projdu i citrusy, a nezáleží na tom co zrovna mám namíchané
ale úplně špičkový je přípravek temik, už jsem se tu na něj ptal dřív, ale nikdo nereagoval.
temik - granulky, vzhledu i barvy máku, zapraví se do půdy odkud si dostane přes kořeny do celé rostliny, likviduje všechno, já nemohl zlikvidovat svilušku a tento prevít to dokázal, sehnal jsem ho od známé z jednoho zahradnického podniku, u nás jsem ho nikde jinde neviděl, měl by být na německém trhu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 07 Led 2004 12:24 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Tak jsem se vratil ke KARATE.Divne ale je ze v letaku ktery byl vlozen jsem uz vubec nenasel pomer redeni pro puklici ani svilusku.Jsem si ale na 80% jist ze to tam bylo .Jak redis ty ? :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: karate
OdeslatNapsal: 08 Led 2004 08:59 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 01 Srp 2003 03:24
Příspěvky: 120
Bydliště: Hrušky/Břeclav
opravdu v letáku informace o potřebné koncentraci není
já používám 15g /jeden sáček/ na 10 litrů, je zbytečné a nebezpečné dávat vyšší dávky, zejména teď na počátku vegetace, kdy rostliny raší a mladé výhony jsou citlivější na popálení
v listopadu jsem provedl preventivní postřik sumitionem, rostliny se zatím zdají být škůdců prosté, zimuju v chladném temperovaném skleníku takže problémy mívám až na jaře, zejména se sviluškou, proto na přelomu února a března ošetřuju poprvé a po 10 - 14 dnech ještě dvakrát, letním venku a ošetřuju minimálně, jen podle potřeby, často za celé léto vůbec


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 08 Led 2004 10:35 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
15 g (jeden sacek) :?: Muj ma 3 g 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: karate
OdeslatNapsal: 08 Led 2004 11:08 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 01 Srp 2003 03:24
Příspěvky: 120
Bydliště: Hrušky/Břeclav
mám asi o pár rostlin víc, proto kupuju větší balení a to všeho, postřiky, substrát, hnojiva i květináče :wink:
takže 3g na 2 litry


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Hojky ...
OdeslatNapsal: 08 Led 2004 23:56 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 16 Črc 2003 22:57
Příspěvky: 30
Zdar a všem co nejlepší úrodu v roce 2004. Jinak ani my jsme neměli optimální zimu - i přes maximální snahu a kontrolu jsme "dostali" jak svilušky, tak molice ... Mysleli jsme, že nás klepne. Nasadili jsme prvně nechemický "olej" - dokonce dvakrát, ale 100% účinný není, vždy (i přes veškerou snahu) něco někde vyleze a vysměje se. Po druhé (brutálnější) aplikaci to vypadalo, že nepřežijí spíš citrusy (začaly padat listy), a tak jsme to omezili na manuální sběr (nemáme moc rostlin) a modlení, což se ukázalo jako nejlepší řešení ... :wink: - no dobře, ten olej asi taky trošku pomohl. Celou zimu nás strašně štvou ty smutnice (alespoň myslíme, že se tak jmenují ty malé černé mrchy - mušky). Na žlutá lepítka se jich chytají mraky, ale pořád to není ono. Nemáte někdo nějaký osvědčený recept? Abychom zakončili "zimní" povídání nějak veseleji - dozrává nám kalamondin i kunkvát a krásně kvetla narančila ... heč :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 09 Led 2004 10:00 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Na ty male cerne potvory (musky) se mi v minulem roce docela osvedcilo rozkrajet cesnek na platky a dat ho pod povrch pudy.Tedy ani se tem muskam nedivim ze odesly :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Temik
OdeslatNapsal: 10 Led 2004 16:51 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 14 Zář 2003 12:59
Příspěvky: 14
Vynatek z textu:
Možná je i chemická ochrana ohrožených rostlin použitím přípravku Temik 10 G, který je však pro zahrádkáře nedostupný, protože paří do skupiny zvlášť nebezpečných jedů, s kterými mohou pracovat jen zaškolení pracovníci zemědělské velkovýroby.

asi to nebude nejvhodnejsi do bytu, kde jsou deti...
:(


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz