CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 16:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 221 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 29 Lis 2010 06:43 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Petře ... proto naznačuji :-) :-) .... už máš alespoň zazimováno? :D Mě se to podařilo minulý týden v neděli - za tmy o půl deváté večer s vyplazeným jazykem a předevčírem večer jsem ještě dodělával nějaké detaily z vně na styku se zeminou (dotěsnění).

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 01 Pro 2010 17:30 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
šnek napsal:
Petře ... proto naznačuji :-) :-) .... už máš alespoň zazimováno? :D Mě se to podařilo minulý týden v neděli - za tmy o půl deváté večer s vyplazeným jazykem a předevčírem večer jsem ještě dodělával nějaké detaily z vně na styku se zeminou (dotěsnění).
Není čas, pouze jsem to, co bylo venku jsem uklidil dovnitř, ale ke stěhování na definirvní zimoviště ještě nedošlo. Naštěstí ty kvanta sněhu izolují a tak ty mrazy zatím nevadí. Pouze jsem venku ohnul přivázal fíkové výhony k zemi, naházel na to větve z jehličnanů a zapadalo to i sněhem, takže zatím ideál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 06 Pro 2010 10:44 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 19 Dub 2008 15:43
Příspěvky: 90
Bydliště: Ostrava - Zábřeh
Zdravím, zde naleznete takovou malou "reportáž" z návštěvy Chorvatska panem Holušou : http://www.citrusariostrava.estranky.cz ... pan-holusa

Ljube

http://www.citrusariostrava.estranky.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 03 Led 2011 15:26 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 17 Lis 2009 15:38
Příspěvky: 9
Zdravím a přeji úspěšný Nový rok.

Uvažuji letos o návštěvě festivalu v Mentonu, ale taky si říkám, jestli bych raději nechtěl vidět citrusy v době květu (nebo obojí, když na to bude :D ) - jenže kdy a kam by bylo nejlepší zajet? Neporadil by někdo?

Díky Zdeněk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 03 Led 2011 15:50 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 31 Črc 2003 06:37
Příspěvky: 790
Bydliště: Praha
Zdeňku,
na festival do Mentonu letos jedu, tak uvidím.
Ale obecně - nejzajímavější jsou citrusy, když mají plody - což by ještě v době festivalu mohlo na řadě stromů být. V době kvetení sice voní, ale jinak na nich nic zvláštního neuvidíš.
Pokud jde o případné rouby, tak je tepší jaro nebo léto.
Michal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 03 Led 2011 15:59 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Zdeňku,
tady popisuji komplet loňskou návštěvu:
viewtopic.php?f=7&t=2043
Letošní program je na:
http://www.fete-du-citron.com/Lemon-Fes ... ch,34.html
a každopádně to doporučuji-v této době je ještě většina plodů a vybarvených.
Další možnost je v září na výstavu střed.rostlin - ve stejném prostoru (Jardin Bioves) a spojit to s dovolenou u moře.
Každopádně jsem nápomocen radami, znám to tu detailně.
Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 03 Led 2011 16:25 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 17 Lis 2009 15:38
Příspěvky: 9
Takže to vypadá na dvě návštěvy :D . Teď jde o to, kdy a kam? Chystám se na jaře také na návštěvu bambusária Prafrance, což je asi 50 km severozápadně od Nimes, tak třeba by to šlo spojit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 26 Led 2011 11:47 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Led 2009 07:26
Příspěvky: 107
Máte někdo zkušenost s dovozem roubů přes oceán? Budu se nějaký čas toulat po Jižní Americe, tak kdybych narazil na nějaký zajímavý citrus. Problem by mohl být možná s nepovoleným dovozem a možná také, že to ty rouby neustojí, být v batohu třeba i několik dní... Díky. Honza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 26 Led 2011 12:13 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 04 Srp 2005 06:18
Příspěvky: 431
Bydliště: Nemšová, 212 m. n. m.
"Problem by mohl být možná s nepovoleným dovozem"
- dovoz rastlinného materialu z citrusov, okrem semien z tretích krajín do EU je zakázaný.
Myslím, že zrovna Južná Amerika nie je "citrusárskym rajom". Z v európe menej bežných citrusov, sú zaujímave napr. určité japonské odrody, bežne pestované v Brazilii, kde je veľká japonská komunita. tak napr. veľmi cenená mandarínka Dekopon.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 26 Led 2011 12:37 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 31 Črc 2003 06:37
Příspěvky: 790
Bydliště: Praha
Kromě toho, že ten dovoz je nepovolený, jde i o to, že ty rouby nevydrží. Aby byly použitelné, tam by měly být v chladu a vlhku, ale nesmí azčít plesnivět. Určitá minimální šance je při ustřižení poslední den pobytu, ale i tak cesta letadlem z Jiřní Ameriky nebude krátká, takže dopadnou všelijak.
Michaů


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 26 Led 2011 13:59 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 28 Dub 2005 11:21
Příspěvky: 90
Kolega bol vlani v Peru a pri navrate podpisoval, ze neprevaza ziadny rastlinny material, ani semena. Takze legalne to zrejme nepojde...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 26 Led 2011 14:07 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 04 Srp 2005 06:18
Příspěvky: 431
Bydliště: Nemšová, 212 m. n. m.
Ešte by som dodal, že krajiny latinskej ameriky sú skôr známe rôznymi
ovocnými annonami , ktoré napr. mňa veľmi zaujímajú, pestujem ich 11 druhov, duguetiami, rolliniami. Ďalej sú tam rozširené napr. rôzne poutérie, ingy, eugénie atď.
Ešte malé upozornenie - v spomínaných krajinách sú veľmi citlivý na tzv. "bioterorizmus" a preto polícia aj mimo letísk občas prehliada batožinu turistov a hľadá chránené rastliny a živočíchy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 26 Led 2011 14:18 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Led 2009 07:26
Příspěvky: 107
Díky za všechny reakce, dostatečně jste mne vyděsili.. Tak budu asi jen fotit, bude-li co.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 14 Bře 2011 08:04 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Zdravím vás z Toskánska z hotelu Airone u Pisy. V sobotu jsme byli u Tintoriho - tam to je něco úžasného. Hesperidarium z mnoha odrůdami značně poporostlo, je super obsypané dozrálými plody. Doporucuji vzit auto a zajet se sem podivat-cca 1200 km. Horší je, že hlavní program 5 denního výletu - karneval ve Viareggiu, který měl být včera večer, tak byl zrušen :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: . Pro počasí-pršelo. Jinak počasí šlo, dnes už opět vylézá slunce, pouze včera špatné....Pomalu se to tady probouzí-dokvetaji mimozy, začinaji se oběvovat květy peckovin, magnolie apod, Tedy cca jako u nas konec dubna. Trava se začína slabě zelenat. Majitel hotelu je asi citrusař, okolo zdi má vysazené rostliny.
Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Výzva
OdeslatNapsal: 27 Dub 2011 19:23 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Jedna moje kolegyně na mé naříkání, jak je to v práci časově nezvladatené, vždyky říká:
"A bude hůř"
A opravdu bylo a je...
Pochopil jsem definitivně, že není v mých možnostech sem vkládat mé příspěvky z cest. Ale zatím se mně je daří- i když se značným zpožděním- zpracovávat do takového seriálu, který odesílám po jedn.email.zprávách. Ale zde je všechno-i kultura apod. a citrusy by se z toho musely vytáhnout a nahrát na forum Text je hotový, takže zbývá se v tom trochu zorientovat a natahovat fotky na forum. Nenašel by se někdo, kdo by se toho chtěl ujmout ?
Mám např.zde nepublikované návštěvy orangerie ve Versaj, loŇský výlet k Lago di Garda ( na zimu kryté pěstírny citrusů zvané limonaia), letošní nedávný k Tintorimu (spousta fotek krásných citrusů), aktuální fotky z kvetení citrusů - letos mimořádně bohaté na rostlinách ve volné půdě.
Všechny díly seriálu jsou umístěné na jedné e-mailové adrese, kterou bych dal k dispozici a pomohl bych zodpovídáním dotaz na případné nejasnosti apod. Fotky jsou zmenšené na vel.800x600-do 250kB, takže připravené pro toto forum.
Na toto zřejmě nikoho nenachytám-to samozřejmě chápu a tak mohu případným zájemcům alespoň zasílat další seriál.
Přidat email.adresy do svého seznamu, už nedělá žádný problém. Komunikuji přes e-mail . petrbrozazavinacseznam.cz
Některým z fora to posílám.
Petr


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 221 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz