CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 09 Kvě 2024 10:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 221 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 19 Úno 2010 19:03 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Se někdo má :-) .... hlasitě závidím. Já pro změnu celý včerejší den opravoval, resp. skoro komplet nově budoval celý citrusový PC kryt, který v noci zdemoloval sníh s ledem, který na něj spadl ze střechy dolů :-(

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 21 Úno 2010 06:59 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Michale nejsi sám kdo musel opravovat skleník. U mě to je pomalu zimní tradice. Nadne hodně sněhu kteýy pak mopalu odtává a ze střech yvysí velké rampouchy. Když se trochu oteplí tak rampouchy začnou padat a je po skleníku. I když vrchní vrstzva folie mnoho rampouchu zbrzdí, ale s kusy ledu kolem 10 kilo si už poradit nedokáže ty proletí folii i sklem. :?: :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 21 Úno 2010 12:04 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Já s padáním sněhu počítal ... konstrukce je záměrně udělaná hodně pružná a šikmá, aby si s tím poradila (a doposud si s tím zatím vždy poradila). Ale tantokáte to bylo odhadem 300kg z 8m s 4cm tlustými plotnami ledu uvnitř .... a to už to prostě nezvládlo.

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 22 Úno 2010 16:50 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Zdravim z Curichu, za hodinu letime do Prahy. Letenky ze stavkujici Lufthansy se prebukovaly na Swiss air - diky moc Michale za cenne rady, poradil jsi dobre. Mam spoustu zazitku, plody, rouby - proste super.

Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 23 Úno 2010 11:42 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Petr Broža napsal:
Zdravim z Curichu, za hodinu letime do Prahy. Letenky ze stavkujici Lufthansy se prebukovaly na Swiss air - diky moc Michale Faltýnku za cenne rady, poradil jsi dobre. Mam spoustu zazitku, plody, rouby - proste super.
Petr
Protože zítra ráno odjíždím služebně na školení, které se kvůli mé dovolené muselo posunout, vůbec nic nestíhám. Takže spousta fotek bude později, zřejmě na to založím samostatný topic. Tak jen náznak z Mentonského Citrus-festivalu a foto z exotickou tanečnicí či krásnými slovenskými mažoretkami z Prešova (tomně Ivan či Kamco sprdnou :mrgreen: ).


Přílohy:
Menton festival (1).jpg
Menton festival (1).jpg [ 56.36 KB | Zobrazeno 636 krát ]
Menton festival (2).jpg
Menton festival (2).jpg [ 74.79 KB | Zobrazeno 662 krát ]
Menton festival.jpg
Menton festival.jpg [ 43.9 KB | Zobrazeno 712 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 23 Úno 2010 11:49 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Než Ivan, spíše manželka, ne? :mrgreen:

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Francie-Menton 2010
OdeslatNapsal: 23 Úno 2010 11:50 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
A tak ještě 3 fotečky, než půjdu shazovat sníh ze skleníku a zjistit, zda tam po zimě pod sněhem bez světla ještě něco žije. A konečně poprvé za zimu zatopit a začít s buzením citrusů.
Foto:
- z denní expozice bez programu
- u limončela na návštěvě u manželů Mazzolových (privátní pěstitel - v Mentonu VIP )
- rozdílné plody, myslím, že si vyberou chlapi i děvčata :mrgreen:


Přílohy:
Menton 2010 (1).jpg
Menton 2010 (1).jpg [ 73.39 KB | Zobrazeno 757 krát ]
Menton 2010-u E.Mazzoly.jpg
Menton 2010-u E.Mazzoly.jpg [ 65.09 KB | Zobrazeno 630 krát ]
Menton 2010.jpg
Menton 2010.jpg [ 56.02 KB | Zobrazeno 636 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 23 Úno 2010 14:48 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Petr Broža napsal:
Petr Broža napsal:
Zdravim z Curichu, za hodinu letime do Prahy. Letenky ze stavkujici Lufthansy se prebukovaly na Swiss air - diky moc Michale Faltýnku za cenne rady, poradil jsi dobre. Mam spoustu zazitku, plody, rouby - proste super.
Petr
Protože zítra ráno odjíždím služebně na školení, které se kvůli mé dovolené muselo posunout, vůbec nic nestíhám. Takže spousta fotek bude později, zřejmě na to založím samostatný topic. Tak jen náznak z Mentonského Citrus-festivalu a foto z exotickou tanečnicí či krásnými slovenskými mažoretkami z Prešova (tomně Ivan či Kamco sprdnou :mrgreen: ).


Petře, to je nádhera. Samostatný topic si toto určitě zaslouží.

_________________
Pedro
http://www.pedro-vyskov.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 23 Úno 2010 22:38 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Ahoj Peťo, to musela byť krásna dovolená. Za krasne mažoretky Ta isto nesprdnem, neboj, len je mi luto, že si ich nemožem na tých fotkách pozrieť, stranka je zavirena. :?
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 23 Úno 2010 22:48 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
Taky bych si je rád prohlídnul ale nemůžu se tam vůbec dostat. Je to škoda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 28 Úno 2010 14:15 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Petře, nějaká reportáž z cesty nebude? :wink:

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 28 Úno 2010 22:42 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
šnek napsal:
Petře, nějaká reportáž z cesty nebude? :wink:
Samozřejmě bude :!: :D . Alespoň budu vkládat fotky, které mají větší vypovídací schopnost než text a mám jich opravdu spoustu. Problém je čas - sházel jsem ze skleníku 35 m3 sněhu a začal přitápět - ukázalo se i slunce :lol: .
Citrusy, které namrzly v prosinci (nebylo dostatečné množství izolujícího sněhu na střeše ) po více jak dvouměsíční době ve tmě pod sněhem ukázaly důsledky ne zcela ideálního pěstování :cry: . Vynáším kbelíky namrzlých plodů na kompost :cry: a vystřihávám větve, které byly zasaženy podzimními poupaty či jinými tlejícím rostlinnými zbytky :cry: . Není to zrovna veselá práce, ale konečně nové jarní slunce zvedá náladu a žene mě vpřed :D . Přitápím dostupným dřevem, tedy ještě před spánkem půjdu přiložit, abych ráno před odjezdem do práce pouze naládoval kotel dřevem na žhavé uhlíky a ve skleníku tak postupně nastartuji jaro :D .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 01 Bře 2010 04:33 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Já vím, že bude, psal si nahoře .... jsem prostě jen netrpělivý a chtěl jsem, aby to už bylo, jistě chápeš :-)

Držím palec, ať to vše zvládneš. Z mého pohledu byla letošní zima pro zimování citrusů prakticky dokonalá, což se nedá říci o loňské a předloňské zimě, kdy bylo prostě moc teplo. Letos totiž dostatečné množství sněhu dokonale zaizolovalo jediný významnější tepelný most mého zimního PC krytu a to sice zem-zem. Zatím jsem vůbec netopil, teplotní minimum v rohu 30cm nad zemí, 30 cm od okraje bylo 0,3C, ale teploty uvnitř byly celkově výrazně nižsí než předchozí roky. Výsledek = prakticky nulový opad listů, takže maximální spokojenost. Navíc ... sluníčko, které se v posledních dnech objevuje výrazně zvedlo vnitřní teplotu a před týdnem začalo vše svévolně růst. V sobotu jsem rouboval o sto šest a nyní mne čeká masivní přesazování prakticky všech rostlin, do kterého se mi vůbec nechce, ale musí se prostě provést. Jediné ztráty budou u podnoží a to nemalé .... z absolutního nedostatku místa jsem nechal trifoliáty v sadbovačích venku a mám dojem, že dobrá polovina to nerozchodí (díky dlouhodobě zcela promrzlé zemině prostě uschly .... ne zmrzly). Ale to se teprve uvidí, příroda je mocná čarodějka.

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 02 Bře 2010 10:27 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
[quote = "Pedro"] .........Petře, to je nádhera. Samostatný toto téma si určitě zaslouží. [/ Quote]Už jsem ho založil a začal vkládát fotky :
viewtopic.php?f=7&t=2043


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 23 Kvě 2010 22:05 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Citace:
Asi před týdnem a něco jsem se byl podívat na bordel v Neapoli a v Pompejích .........
Ondro, piš o Neapoli, já vím, že je tam bordel, ale snad pořád platí Vidět Neapol a zemřít. Ty ale neumírej :D a něco napiš. Přestože jsem byl v Kampánii několikrát a projížděl i okrají Neapole, dovnitř jsem se nikdy nedostal. M.j. i z bezpečnostnách důvodů, měli jsme sebou děti. Ale místní botanickou zahradu bych chtěl určitě navštívit, tak něco napiš, díky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 221 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz