CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 23:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: co je mojmu citrusu?
OdeslatNapsal: 04 Črc 2008 21:49 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
"= nedostatek".
Al pozor na to - nemusí to být nedostatek jako takový (to je jen v minimu případů), ale i nedostatek vyvolaný nadbytkem něčeho jiného a taky hodně často jen neschopností rostliny to ze zeminy získat - hodně často to bývá zapříčiněno tím, že ty nejaktivnější kořeny prorostou do spodní drenážní vrstvy či zcela ven z nádoby.

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: co je mojmu citrusu?
OdeslatNapsal: 05 Črc 2008 06:25 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Petr Broža napsal:
Již v několika knížkách jsem viděl Ratlíkův "problém" na listech a jiné obdobného rázu. Vždy bylo uvedeno nedostatek konkrétního prvku. Nikdy jsem si nezapamatoval všechna spojení, např. toto - tmavé žilkování listů, bledá plocha listů=nedostek...(nevím kterého prvku). A nechce se mně to ani hledat, běžně se mně to vyskytuje na nělterých listech a vůbec s tím nemám žádný problém. Kupodivu to není jen na rostlinách v nádobách a hodně "háklivá" je na to klementina Caffin, která je jinak velmi aktivní v růstu, radost pohledět.
Pokud se vám chce v tom šťourat, našel jsem teď v rychlosti velmi hodnotný článek zmiňující tyto problémy a vůbec je tam strašně informací o hnojení. Já to sice nečetl, ale působí to velmi seriozním dojmem a myslím, že všichni, co řeší problematiku hnojení by si to měli přečíst :!: :!: :!: :D


Hned když jsem uviděl ratíkovu fotku, mne napadlo to samé. Ale nechtěl jsem na to reagovat, protože jste zde mnohem zkušenější pěstitelé, než jsem já... Hned jsem si dal práci s vyhledáním toho prvku, který by měl chybět a zjistil jsem, že je to bohužel ten nejzákladnější.
Mrkněte na : http://www.citrusari-brno.estranky.cz/s ... sich-clenu
a podívejte se na nedostatek dusíku. Samozřejmě se na tomto mohou podílet i jiné prvky, ale tady je to nejmarkantnější.

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: co je mojmu citrusu?
OdeslatNapsal: 05 Črc 2008 12:40 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Petr Broža napsal:
...............Pokud se vám chce v tom šťourat, našel jsem teď v rychlosti velmi hodnotný článek zmiňující tyto problémy a vůbec je tam strašně informací o hnojení. Já to sice nečetl, ale působí to velmi seriozním dojmem a myslím, že všichni, co řeší problematiku hnojení by si to měli přečíst :!: :!: :!: :D

Tak to je dobrý, všichni by si to měli přečíst, ale odkaz žádný :oops: :oops: . Tak to napravuji dodatečně :

http://www.celysvet.cz/hnojeni-rostlin.php


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: co je mojmu citrusu?
OdeslatNapsal: 07 Črc 2008 10:38 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 28 Úno 2007 20:40
Příspěvky: 149
KRUMME napsal:
nedostatek dusíku

no ja som to pozrel, ale nedostatok dusíku sa mi nejako nevidí, skôr nedostatok draslíku - nepravidelné okraje listu, listy veľké (až 3násobne - na jednom výhone mám list veľmi veľké)
najskôr to bude kombinácia viacerých, lebo sa nedá úplne presne priradiť
Petr Broža napsal:
Tak to je dobrý, všichni by si to měli přečíst, ale odkaz žádný :oops: :oops: . Tak to napravuji dodatečně :

Ja som sa tiež čudoval, že čo si mám prečítať :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: co je mojmu citrusu?
OdeslatNapsal: 07 Črc 2008 12:52 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Ratlíku, na tvé fotce ty trojnásobné listy nějak nemůžu najít. Navíc jsem psal, že se na tom mohou podílet i jině prvky... :roll:

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: co je mojmu citrusu?
OdeslatNapsal: 08 Črc 2008 12:28 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 28 Úno 2007 20:40
Příspěvky: 149
Na tej foto nie sú. To boli len 3 listy na jednom výhone, som to nepokladal za nejak veľmi dôležité. Ale tak pošlem foto aby ste videli. Ten článok som čítal asi 10x a som z toho ešte viac dopletený :lol: Najskôr to bude nedostatok draslíka. Aj keď mám v tom trochu guláš už. Hnojil som granulovaným kravským hnojom, čo by malo byť dobré dusíkaté hnojivo - takže možno nadbytkom dusíka??? neviem, na obale je pomer N-P-K 1,7%-1,2%-1,2%. Nikto presne neurčí. Budem hnojiť len hnojivom na citrusy postrekom na list a hotovo :|


Přílohy:
P7080061.JPG
P7080061.JPG [ 136.04 KB | Zobrazeno 662 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: co je mojmu citrusu?
OdeslatNapsal: 08 Črc 2008 15:53 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Ratlíku, ono je opravdu moc těžký radit takhle pomocí fotek - skoro bych řekl - nesouvisejících... Mě se zdá, že tento list rostl v jiné /minulé/ růstové periodě, než listy z původní fotky. Je na něm totiž viděj "jen" začínající /???/ problém...
Pokud to tak je, minulá růstová perioda byla na podzim, nebo možná hodně brzy na jaře. To se pak nediv, že při nedostatku světla narostou daleko větší listy.
To samé /velikost tistů/ mám i já z letošní první růstové periody na Miyagawě, která ji prodělala na chodbě někdy koncem února...Momentálně končí druhou růstovku s listma naprosto normálníma.
Hnojil jsem letos pouze 2x do půdy - 1x Kristalon start a 1x speciál pro citrusy a 2x speciál pro citrusy na list...

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: co je mojmu citrusu?
OdeslatNapsal: 20 Črc 2008 19:21 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 25 Kvě 2008 20:10
Příspěvky: 169
Bydliště: Česko Krumlovsko
Zdravím,doufám,že jsem našel to správný téma pro mou otázku. :roll: Mohl by mi prosim někdo říct proč se mi začínají na citrusu kroutit letošní přírůstky do roličky??? :?: Za fotky se omlouvám líp to nešlo :evil:
Příloha:
kroutící se listy.jpg
kroutící se listy.jpg [ 14.59 KB | Zobrazeno 644 krát ]
Příloha:
kroutící se listy 1.jpg
kroutící se listy 1.jpg [ 15.57 KB | Zobrazeno 639 krát ]

_________________
Lufan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: co je mojmu citrusu?
OdeslatNapsal: 20 Črc 2008 22:52 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Chce to zachovat klídek :) Pokud máš zalito a neusychá ti to,tak listy jsou nové,nanavyklé na podmínky prudšího slunce nebo světla,či silnějšího větru,proto se natáčí,rolují a já nevím co ještě.Časem se to srovná,pokud nejde o jinou vadu na rostlině.Jinak zmíněné kroucení listů je celkem u mne celkem běžné a listy se po čase srovnají,rozhodně neopadají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: co je mojmu citrusu?
OdeslatNapsal: 21 Črc 2008 19:51 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 25 Kvě 2008 20:10
Příspěvky: 169
Bydliště: Česko Krumlovsko
Díky,je pravda,že než se začaly kroutit,docela to pálilo.Zalito určitě mám,jen jsem to ještě neviděl.Dík

_________________
Lufan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: co je mojmu citrusu?
OdeslatNapsal: 22 Črc 2008 19:41 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 25 Kvě 2008 20:10
Příspěvky: 169
Bydliště: Česko Krumlovsko
.........tak a dnes jsem k těm kroutícím se listům objevil starý list,co od špičky tak do poloviny hnědne.Vám zkušeným to možná přijde banální,ale pro mě je to stresující.Tenhle citrus vypadal už na odpis a letos se rozrost a nasadil svoje první květy,který stejně budu muset ostřihat :twisted: (ale až odkvetou),tak bych o něj nerad přišel.Je to vážný??Už několikrát jsem na fóru četl,že čím méně pozornosti,tím víc se citrusům daří,ale nějak mě to k nim pořád táhne,tak se omlouvám všem,kteří si myslí,že to s obavami přeháním.

_________________
Lufan


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz