CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 29 Bře 2024 06:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Necekane usychani citrurusu
OdeslatNapsal: 11 Dub 2008 16:13 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 27 Srp 2006 17:09
Příspěvky: 5
Dobry den, potreboval bych poradit, mam cca 8let stary grepfruit, po preneseni cca pred 4tydnyma z prezimovaci mistnosti do normalniho pokoje pred vynesenim na zahradu (takto to delam kazdorocne). Grep zhodil vsechny listy, i kdyz nasadil kvety, a zacaly usychat vetve ( prurez byl proveden napodzim), samozrejme jsem ho zkousel presadit do citrusoveho substratu a hnojim cca 1za 2tydny.

Prosim o radu, nerad bych o nej prisel.


Přílohy:
V_lete.jpg
V_lete.jpg [ 207.53 KB | Zobrazeno 749 krát ]
P10108532.jpg
P10108532.jpg [ 182.08 KB | Zobrazeno 758 krát ]
P10108551.jpg
P10108551.jpg [ 193.5 KB | Zobrazeno 677 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Necekane usychani citrurusu
OdeslatNapsal: 13 Dub 2008 07:10 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 11 Bře 2008 18:47
Příspěvky: 280
Stejny problem mam i ja a ze 4 vetvi zustala pouze 1 u citroniku a u c.ricco rosso jsem asi prisel o elou rostlinu :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Necekane usychani citrurusu
OdeslatNapsal: 17 Dub 2008 21:10 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Takové větvičky také na jaře odstříhávám, řekl bych, že je to takový cedráto-citroníkový problém, jsem na něj zvyklý a jaksi o tom ani nepřemýšlím, beru to tak trochu za normální. Zrovna včera jsem stejné větve odstříhal z jednoho hybridu „typu Ponderosa“. Přetížil jsem ho plody a navíc je to řízkovanec a tedy háklivější k zahnívání kořenů. Skoro bych řekl, že máš rovněž něco podobného a taky zřejmě řízkovaného. C o s tím ? Moc toho nezbývá. Samozřejmě seříznout všechno do živého, opatrně odstranit substrát-např. ve vodě a zbylé vyčištěné kořeny přesadit do menšího květináče s novým rašel.substrátem či čistou rašelinou ( + agroperlit, jestli máš k dispozici),. Jestli kořeny budou značně pohnilé, tak po vyčištění ve vodě bych je ještě vykoupal v nějakém stimulátoru na zakořeňování. Pokud to vyjde :D , každopádně začínáš znovu od začátku. Pozor na přemokřování, přetěžování plody a umělá hnojiva :idea: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Necekane usychani citrurusu
OdeslatNapsal: 18 Dub 2008 05:40 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Já už jsem odpovídal .... nevím proč topic Lawry založil dvakrát na různých místech? Ve škudcích a i v AZ?
viz .... viewtopic.php?f=2&t=1664

Petře, se vším souhlas, ale myslím si, že v tomto případě je to kombinace kořenové hniloby s nějkou jinou houbou, ktreá mimo běžného napadení kořenového systému prorůstá veškerými pletivy rostliny od poraněných míst v zemi vzhůru ... proto i ten můj amen a vyšší síla. Ale je klidně možné, že to jen jen prostě "poslední" fáze kořenové hniloby.

V každém případě Lawry vyzkoušej co radí Petr ... nic jiného ani moc udělat nemůžeš, za pokus to stojí ... já bych ji ještě před vykoupáním ve stimulátoru vykoupal i v Previcuru (zdá se mi, že to na hniloby docela funguje a citrusy ho snáší celkem bez problémů )

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz